FATF از دستور کار مجمع خارج شده است؟
۸۷۲۱۹۳
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲
۷۹۲۰ 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: توصیه بنده به دوستان این است که بحث FATF و برجام را با هم تلفیق نکنند، چرا که این دو موضوع رویکردها و اهداف متفاوتی با هم دارند.

خبر فوری نوشت: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: توصیه بنده به دوستان این است که بحث FATF و برجام را با هم تلفیق نکنند، چرا که این دو موضوع رویکردها و اهداف متفاوتی با هم دارند.

حجت‎الاسلام محسن مجتهد شبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، درپاسخ به این سوال که امکان خروج بررسی FATF از دستور کار مجمع تشخیص با توجه به اعمال تحریم‎های نفتی از سوی آمریکا علیه کشورمان چقدر جدی است، اظهار کرد: آنچه مسلم و روشن است آن است که بر طبق آیین‎نامه مجمع تشخیص مصلحت نظام هرموضوعی که برای بررسی به این نهاد ارجاع داده می‎شود باید مورد بررسی قرار گیرد از این رو بنده صراحتا می‎گویم که این لایحه از دستور کار مجمع خارج نشده است.

وی افزود: طبق آیین‎نامه مجمع تشخیص مصلحت نظام وقتی موضوعی به مجمع ارسال می‏‎شود باید مورد بررسی قرار گیرد و با توجه به اینکه قراری برای اینکه FATF از دستور کار خارج نشود وجود ندارد و تاخیر پیش آمده درباره بررسی این لایحه امری طبیعی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره اظهارنظر برخی از منتقدین FATF مبنی براینکه مجمع نباید ادامه بررسی این طرح را در دستور کار خود قرار دهد، تصریح کرد: این طرح از سوی مجلس تصویب شده و از سوی شورای نگهبان رد شده است از این رو باید براساس روال قانونی درباره این طرح تصمیم گرفت و نباید براساس اینکه آمریکا ما را تحریم کرده یا تهدید کرده درباره این موضوع اظهارنظر کنیم.

شبستری خاطرنشان کرد: تهدیدات و اظهارات ضد و نقیض دولتمردان آمریکایی در قبال ایران از جمله رویدادهای روزمره‎ای است که همواره با آن روبه‎رو هستیم اما مسئله پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم مسئله جداگانه‎ای از این رو نباید این موضوع را با تهدیدات آمریکا همسو تلقی کرد.

وی تاکید کرد: اینکه ما تابع مقررات این کنوانسیون خواهیم شد یا خیر یک مسئله مستقلی است که باید بالاخره مورد بررسی قرار گیرد و تکلیف نهایی آن مشخص شود از این رو به دلیل ورود دستورهای جدید در مجمع تشخیص از نظر زمانی جابه‎جایی در روند بررسی موضوعات ایجاد شد از این رو بنده معتقدم بررسی این طرح به آمریکا ارتباطی ندارد و به کشورهای اروپایی مرتبط است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تصمیم دولت در راستای تعیین فرصت ۲ ماه برای اروپا در راستای اجرای تعهدات برجام، گفت: طرف‎های اروپایی تا به امروز همواره تاکید کردند که به برجام متعهد خواهند بود از این رو توصیه بنده به دوستان این است که بحث FATF و برجام را با هم تلفیق نکنند، چرا که این دو موضوع رویکردها و اهداف متفاوتی با هم دارند و اینکه بخواهیم بررسی FATF را مشروط به برجام کنیم بدون شک روال درستی نیست.

شبستری اظهارکرد: بدون شک بعد از اتمام موضوعات فعلی، بررسی FATF در جلسات بعدی مجمع در دستور کار اعضا قرار خواهد گرفت.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:31 - 1398/03/18
باید هم خارج بشه دزدی آقایون وآقازادهاشون دیگه قطع میشه
Iran, Islamic Republic of
23:57 - 1398/03/18
وزیر امور خارجه آمریکا هم که اعلام کرد ایران بایستی به آن بپیوندد!!!!!نمیدانم از سر دلسوزی برای مردم هست یا به خاطر پیدا کردن راههای جدید و راحتتر برای فشار به ایران؟ البته در مورد تصویب حق تحفظ و استثناء هم گفته که طبق قوانین هر کشوری به fatf پیوست تابع قوانین آن خواهد بود و هیچ حق تحفظ و استثناعی مورد قبول نیست پس تروریست بودن یک نهاد طبق تعریف و برداشت آمریکا و اسرائیل هست نه کشورهای دیگر
Iran, Islamic Republic of
03:07 - 1398/03/19
اقامتاسفم باشدکه ایران وایرانی متضررشود!فقط مامتضررنشویم!؟نمیدانیدباچه زحمتی دلارهارادسته دسته کرده وچقدرطول کشیده شمرشدیم مگرتمومی داردماشالله به ایران پراز نفت کشمش پسته خرماووووووووسنگ واب سنگین وسنگ!؟
Iran, Islamic Republic of
03:09 - 1398/03/19
اگرهمان اول قبول میشدجای تعجب داشت نه ردکردن طرح!؟چون معلوم بودردمیکننش!؟
Iran, Islamic Republic of
05:13 - 1398/03/19
ملتو سر کار گذاشتن..این لوایح دیماه پارسال رد شده و دیگه در دستور کار نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج