لاریجانی: موضوع مسکن دغدغه کشور است
۸۷۲۴۳۹
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
۲۷۸۸ 
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده مردم شاهین شهر در مجلس اظهار کرد: موضوع مسکن یکی از مسائل مهم کشور است که مقام معظم رهبری نیز بر روی آن تاکید داشتند. ان‌شاءالله با شکل گیری هماهنگی لازم بین دولت و مجلس این مشکل حل خواهد شد.

خبرگزاری ایسنا: رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده مردم شاهین شهر در مجلس اظهار کرد: موضوع مسکن یکی از مسائل مهم کشور است که مقام معظم رهبری نیز بر روی آن تاکید داشتند. ان‌شاءالله با شکل گیری هماهنگی لازم بین دولت و مجلس این مشکل حل خواهد شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی بازار مسکن بیان کرد: براساس آئین‌نامه مجلس شورای اسلامی دستور هفتگی مجلس باید به ترتیب وصول طرح‌ها و لوایح باشد. کمیسیون‌ها باید پس از بررسی طرح‌ها و لوایح گزارش آنها را چاپ کرده و سپس در دستور جلسه علنی قرار گیرد. بنده قبول دارم که موضوع مسکن بعد از معیشت یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های روز کشور است، اما چرا قبل از اینکه این موضوع در کمیسیون مربوطه بررسی شود و گزارش چاپ شده در اختیار نمایندگان قرار گیرد این موضوع در دستور جلسه قرار گرفت؟

وی در ادامه اظهار کرد: اکنون هیچ گزارش مکتوبی در اختیار ما قرار ندارد و معلوم نیست تا خروجی این جلسه در کجا ثبت خواهد شد.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به وی بیان کرد: از نظر آئین‌نامه دستور جلسه اشکالی ندارد چرا که در مسائل مهم هیئت رئیسه می‌تواند افرادی را دعوت کند تا مسئله در جلسه بررسی شود شما نیز تاکید کردید که بعد از معیشت مسکن یکی از دغدغه‌های مهم کشور است و مقام معظم رهبری نیز بر این موضوع تاکید داشتند.

وی در ادامه تصریح کرد: کمیسیون عمران نیز جلسه‌ای با دولت داشته است و به دنبال جبران عقب افتادگی در ساخت مسکن هستیم. براساس قانون برنامه ششم توسعه دولت باید هر ساله یک میلیون مسکن در شهرها و روستاها بسازد و اکنون براساس طرح ارائه شده قرار است که حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکن در روستاها و ۸۰۰ هزار واحد در شهرها انجام شود. اکنون نحوه ساخت این مسکن در شهرهای کوچک، متوسط، بزرگ و روستاها مطرح است و از سوی دیگر مشکلی در خصوص تغییر حریم‌ها وجود دارد که از وزیر کشور دعوت شده تا این موضوع نیز بررسی شود.

وی در پایان گفت: اکنون نیز هماهنگی‌های لازم بین دولت و مجلس در حال انجام است و ما خلاء قانونی در این زمینه نداریم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1398/03/19
اشتغال مهمترین دغدغه هست آقای لاریجان شغل که باشه خیلی از مسائل زندگی حل میشه. اما دریغ از حل مشکلات توسط شما. امیدی ب شما نیس
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
مردم ایران هیچ امیدی به این ها که به نوبت نماینده یا وزیر یا رییس‌جمهور می شوند ندارند.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
شماها که خدایا شکر به هیچ عنوان تا ابد دغدغه مسکن ندارید و نخواهید هم داشت.!!!!!
ایران
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
کلا زندگی کردن تو ایران دغدغست
و به لطف آموزش و پرورش اسلامی سواد هم نداریم بریم جایی دیگه از تمام دنیا منزوی شدیم،ایران شده قفس
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1398/03/19
تمام مشکلات را تا کنون حل کرده ای این را هم حل خواهی کرد . بله چشم ترامپ کور
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1398/03/19
یک کلمه ازمادرعروس
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1398/03/19
نه بابا !!
تصویب شد!
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1398/03/19
چرا من باید تصمیم بگیرم که خودم بچه هام بکشم بهتر تا صحاب خونه بیرونمون کنه بچه امحتان داره دبیرستانی از بس من گریه کردم که نمیتون جای کرایه کنم اونم نمیتونه درس بخون شما جان زن بچه هاتون فقط نتهارایش ارزونکردن مسکن درمنطقه دوازده تهران هستت ارزون کنیدد ارزون کنید مسکننو
United Arab Emirates
13:24 - 1398/03/19
دغدغه شما باید. بیکاری. اعتیاد. رانت. فرهنگ. دروغ. فساد باشه نه مسکن. شما مسولین بی مغز کشور فقط بلد هستید صورت مسئله رو پاک کنید. ومردمو سرکار بزارید.
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1398/03/19
دغدغه ! گوشت ، مرغ ، بیکاری ، فساد ، بیکاری ، رانت ،ً....ً..........................کلا همش شده دغدغه ، چون هیچ کس مسئول نیست ، همه دارن غر میزنند و میگن « من اختیار نداشتم » و یا « من گفته بودم »
United Arab Emirates
13:46 - 1398/03/19
وقتی دغدغه میشه برات که حقوق کارگری بگیری و مستاجر باشی
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1398/03/19
اینا همش حرف میزنن عمل نمیکنن هیچکس بفکر اجاره نشینها نیست خانه ای که ۲۰۰ملیون بوده درطول یک سال شده یک ملیارتومان چی میگین شماها
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1398/03/19
اگر اعلام بفرمایید نمایندگان مجلس و وزرا ومسیولان درجه یک چند تا خانه دارند در آن صورت اکثرمسایل ویا شاید همه چیز مشخص خواهد شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج