۵۰میلیارد کسری، برانکو یک‌چهارم کل مخارج!
۸۷۲۶۱۷
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۷
۴۴۲۸ 
صحبت های امروز مدیرعامل پرسپولیس در نشست خبری ورزشگاه کاظمی، بیشتر از اینکه جمله های کوبنده داشته باشد، سرشار بود از اعداد و ارقام تامل برانگیز.

ورزش سه: پیش از ظهر امروز دو نشست خبری مهم فوتبالی در تهران برگزار شد که یکی از آنها به مدیرعامل باشگاه پرسپولیس اختصاص داشت.

بهانه برگزاری نشست ایرج عرب، دو موضوع بود. یکی گزارش و شفاف سازی مسائل مالی و دیگری بحث تلاش های باشگاه برای نگه داشتن برانکو ایوانکوویچ. از آنجا که ماجرای حفظ سرمربی کروات هم با مسائل اقتصادی گره خورده، اصل مطلب در نشست امروز، پول بود. ایرج عرب در اکثر بخش های صحبت هایش در حال بیان جمله هایی بود که پر بودند از عدد و رقم. به ریال، دلار و یورو.

یک سوال بزرگ که از ابتدا برای همه وجود داشت و خیلی زود توسط خبرنگارها از عرب پرسیده شد، موضوع درآمد پرسپولیس از لیگ قهرمانان فصل گذشته بود. مدیرعامل باشگاه درباره این موضوع توضیح داد: پاداش آسیایی ما دو میلیون دلار بوده که 100 هزار دلار آن را AFC به عنوان خیریه برداشت. 180 هزار دلار برای برگزاری مسابقات برداشته شد و همچنین 75 هزار دلار بابت تخلف تماشاگران کسر شد. مابقی این مبلغ به ریال به خزانه واریز شد که حدود 19 میلیارد تومان بود. از این عدد 8 میلیارد تومان پاداش آسیایی بر اساس مصوبه هیات مدیره قبلی و با نظر سرمربی و کاپیتان تیم به بازیکنان و کادرفنی داده شد.

7 میلیارد تومان به عنوان قسط به بازیکنان پرداخت شد، یک میلیارد تومان مالیات معوقه کادرفنی خارجی و بدهی مالیاتی برخی بازیکنان داخلی دوره های قبلی بود که اگر پرداخت نمی کردیم، اجازه خروج از کشور به کادرفنی ما داده نمی شد. همچنین 175 هزار یورو به منشا دادیم که اگر دقت نکرده بودیم، با مشکل جدی مواجه می شدیم.

در قسمتی که عرب به سراغ بحث هزینه ها و درآمدهای باشگاه پرسپولیس رفت، صراحتا اعلام کرد هزینه بازیکنان و کادر فنی این تیم بدون احتساب پاداش ها و آپشن هایی که روی قراردادشان دارند، 60 میلیارد تومان در یک فصل برای باشگاه آب می خورد. این رقم به اضافه پاداش ها، آپشن ها و هزینه های جاری مثل هتل و پرواز و ...، به چیزی حدود 110 میلیارد تومان می رسد.

این در حالی است که اسپانسرهای پرسپولیس در مجموع یک فصل نهایتا 62 میلیارد تومان به این باشگاه کمک مالی می کنند. با استناد به عدد و رقم های عرب، این یعنی پرسپولیس می تواند در یک فصل نزدیک به 50 میلیارد مشکل مالی برای تامین درآمدهای خود داشته باشد.

۵۰میلیارد کسری، برانکو یک‌چهارم کل مخارج!

نکته دیگر که یکی از محورهای نشست امروز بود، ماجرای برگشتن یا برنگشتن برانکو به ایران بود. سرمربی کروات اگر مطالبات خود را از باشگاه پرسپولیس دریافت کند، برای یک سال باقی مانده از قراردادش به ایران باز می گردد وگرنه طبق قرارداد، تعهدی برای حضور در فصل آینده ندارد و کار او با سرخ ها را باید پایان یافته دانست. مقدار پولی که برانکو از پرسپولیس طلبکار است، یک میلیون یورو است.

او در مقاطعی از فصل 97-98 از باشگاه پرسپولیس دریافتی داشته که به دو دسته کلی تقسیم می شود: اول، پول هایی که در نیم فصل اول به او داده شده، که بدهی های فصول گذشته بوده است؛ و دوم، 500 هزار یورویی که اخیرا باشگاه به او داده، که بخشی از قرارداد این فصل او بوده است.

یک میلیون یورو طلب فعلی به اضافه 500 هزار یورویی که دریافتی اخیر برانکو بوده، قرارداد و پاداش ها و آپشن های او برای یک فصل را به عدد 1.5 میلیون یورو معادل 23 میلیارد تومان می رساند. حالا اگر فرض کنیم از 110 میلیاردی که هزینه های کل فصل پرسپولیس است، 90 میلیارد آن مربوط به قراردادها و پاداش و آپشن ها باشد (یعنی 30 میلیارد به پاداش ها و آپشن ها اختصاص یابد)، به این مسئله می رسیم که برانکو ایوانکوویچ به تنهایی یک چهارم هزینه های پرداختی باشگاه پرسپولیس به بازیکنان و کادر فنی را تشکیل می دهد.

هر چقدر سهم پاداش و آپشن را کمتر کنیم، یعنی عدد مجموع قراردادها از 90 کوچکتر شود، سهم 23 میلیارد پول قرارداد برانکو پررنگ تر می شود و درصد بیشتری از مجموع قراردادهای باشگاه را می سازد.

در مجموع نوسانات ارزی و تغییرات شدید قیمت دلار باعث شده که پرسپولیس و البته بقیه تیم ها به نوبه خود، وارد چنین دردسرهایی شوند. پرداخت مبلغ قرارداد برانکو در شرایط چند ماه پیش، می توانست حدود 8 میلیارد برای پرسپولیس هزینه داشته باشد ولی حالا 23 میلیارد و یک چهارم مبلغ کل قراردادهای باشگاه را می سازد که یک معضل اقتصادی بسیار بزرگ و قابل تامل است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:58 - 1398/03/19
ملت نون ندارن بخورن اونوقت ۲۳ میلیارد تومن میدین به یه اجنبی؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
تو دلت برای ملت نسوزه ، کیسه ۵۰ میلیارد برای یک نفر داده ، ضمنا این مبلغ که تو الکی دلت سوخته براش ، مربوط به ۵ نفر کادر فنی و برانکو بوده ، بسیاری از بازیکنان داخلی بیشتر از این مبلغ می گیرند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
اگه دنبال نون مردمی پس بهتره بدونی بیست سی میلیارد اختلاس برای آقا زاده ها یه رقم پول خورد است پس اونجا دنبالش بگرد


دوما تقصیر برانکو نیست که دلار گرون شده یا ریال ایران بی ارزش شده
و گرنه همین قرار داد پارسال میشد پنج میلیارد
هادی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
این اجنبی دل ۴۰ میلیون نفرو شاد کرده ۲ برابر خودشم در آمد زایی کرده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
پول پدرشان که نیست پول عابربانک که دزدی کرده ووزیر ورزش لنگی که دراختیارشان گذاشته این چه عدالتی که دو تیم دولتی هستند لنگیها پر و سره گنده ولی اون یکی کلی بدهکار
ج
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
نوش جانش همین مرد نجیب ازموقعه تحویل پرسپولیس تاحالادل میلیونها انسان راشادکرده
یکی مثل شفر هم چشم میلیونها راگریان کرده
Iran, Islamic Republic of
20:21 - 1398/03/19
ممنون از وزیر و دولت لنگی
United Arab Emirates
20:38 - 1398/03/19
قابل توجه اون دسته از لنگیا که هر چی بازیکن میخرن میگن پاداش اسیا،برانکوی دلال هر فصل 30ملیارد پول گرفته بعد بلال و منقاروند مظلوم نمایی میکنن که پول نداریم،حالا تمام کادر فنی و بازیکنان خارجی استقلال و حساب کنید به اندازه نصف برانکو نیست،اقای عرب خوب در مورد منشا گفتند که زرنگی کردن اما اقای عرب زرنگی نکردید بابا مسعودتون به فتحی و خطیر بیشرف دستور داد منشا رو بگیرن که باشگاه حکومتی مجبور نشه ی ملیون دلار به منشا پول بده،بعد میگن تبعیضی در کار نبوده،تف به فوتبال کثیف ایران که بوی گندش حال ادم و بهم میزنه
Iran, Islamic Republic of
20:58 - 1398/03/19
بیشرف درست حساب کن خب اگه اپشن گرفته واسه اینکه مقام آورده اگه مثل کیسه سوم میشد یا به فینال آسیا نمیرفت الان پانصد هزار یورو بود پس مقام وپول آورده واپشنشو داره؟ می‌گیره در ضمن عرب بیشرف پول برانکو رو هردلار رو با16هزار حساب میکنه ولی پاداش آسیایی رو با قیمت12 تومن اگه برانکو بره عرب باید بفکر اخرتش باشه کل سیمکارتای ایرانسلم شکسته خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
21:48 - 1398/03/19
پنجاه میلیارد از پول بیت المال الله اکبر از خدا شرم کنید برای ریال ریال این پول در درگاه خدا باید جواب بدید مردم در فشار میلیارد میلیارد خرج کجا میکنید شرم بر شما
تاج کبیر.‌دوقهرمانی آسیا دو نایب قهرمانی و چهارفینال آسیا
Iran, Islamic Republic of
00:53 - 1398/03/20
دلال کروات. تیم حکومتی
Iran, Islamic Republic of
06:36 - 1398/03/20
بر مسببین گرانیها لعنت
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
واقعا متاسفم براتون پول بیت المال پایمال نکنید ...خدایی لنگ با بازیکنای محلی و بدون مربی هم قهرمان میشه.....
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1398/03/20
واقعا متاسفم واسه مسئولان و سران کشور که مردم پول ندارن واسه خوردن این اقایان دارن مملکت را نابود میکند در این فوتبال کثیف را ببندید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج