وزیر خاتمی، مخالف سرسخت مذاکره با ترامپ
۸۷۲۷۵۳
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷
۵۶۳۲ 
یک فعال سیاسی گفت: وقتی آمریکا قلدری می‌کند و از موضع بالا فرمان مذاکره می‌دهد یعنی می‌خواهد ایران تسلیم شود.

ایسنا نوشت: یک فعال سیاسی گفت: وقتی آمریکا قلدری می‌کند و از موضع بالا فرمان مذاکره می‌دهد یعنی می‌خواهد ایران تسلیم شود.

علی صوفی با بیان اینکه «در دیپلماسی مسیر خوبی را پیش گرفته‌ایم» اظهار کرد: پیش‌تر روال منطقی را حول محور مشترک منافع ملی در مذاکرات ۱+۵ طی کردیم که منجر به برجام و موفقیت‌های چشمگیری چون لغو ۶ قطعنامه ذیل فصل هفت منشور سازمان ملل بود. آن قطعنامه‌ها تهدید جدی و مجوزی برای حمله نظامی به ایران بود که از بین رفت.

وی ادامه داد: علی‌رغم خروج آمریکا از برجام همچنان اعلام کردیم در برجام هستیم و خواهان پایبندی سایر کشورهای عضو برجام به تعهدات‌شان هستیم. آمریکا به خاطر دشمنی‌هایی که با ما داشت علاوه بر خروج از برجام، تحریم‌هایش را با شدت بیش‌تری پیش گرفت؛ اما این بار تهدیدها و موضع گیری‌هایش پشتوانه اجماع بین‌المللی را نداشته است.

وی گفت: بر اساس پیگیری اجرای تعهدات دیگر کشورها، ما باب مذاکره را هیچ وقت نبستیم؛ اما منطقاً نمی‌شد با کشوری که در زیر پا گذاشتن تعهدات بین‌المللی و خروج از برجام خیلی بی‌پروا است دوباره مذاکره کرد. تعبیر رهبری این است که آن‌ها روی نقاط قوت ما می‌خواهند مذاکره کنند، یکی از نقطه قوت‌های ما صنایع دفاعی و موشکی است. دیگری هم این است که آمریکا می‌گوید حوزه نفوذتان را در منطقه کم کنید. فراموش نکنیم این موضوعات به شدت ما را آسیب پذیر خواهد کرد.

وی ادامه داد: معلوم شده که مذاکره با آمریکا نتیجه‌ای ندارد و مذاکره با این دولت سم مهلک است. رهبری گفتند نه جنگ می‌شود و نه مذاکره می‌کنیم؛ راه سومی که ایشان پیش گرفتند مقاومت است. چاره‌ای جز مقاومت نداریم و تا الان هم این امر جواب داده است؛ البته که هزینه‌هایی هم برای ما دارد.

صوفی گفت: اگر طرف مقابل مانند زمان برجام منطقی بود می‌شد مذاکره کرد؛ اما وقتی قلدری می‌کند و از موضع بالا فرمان مذاکره می‌دهد یعنی می‌خواهد ایران تسلیم شود. مذاکره در چنین شرایطی یعنی از دست رفتن استقلال و حاکمیت ملی و خطر از بین رفتن تمامیت ارضی کشور را در پی دارد.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1398/03/20
این اقا جایی سوداوره براش قهر با کشورها وگرنه روحانی قرار بود با تمان کشورها اشتی کنه
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1398/03/20
چه قدر کشور بدبخت شده که وزیر خاتمی التیماتوم میدهد
داداش خود خاتمی کیست که و زیرش تو باشی
روحانی به اندازه کافی اعصاب مردم را خراب کرده پس تو ساکت باش و شر نرسان
پاسخ ها
ج
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
اگه تاحالاتفکرات خاتمی و روحانی نبودمثل یمن آواره بودی
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1398/03/20
چاره ای جز مذاکره ندارید چون آمریکا خواهی نخواهی به سراغ مسائل هسته ای خواهد امد. مسئله تنها تحریم نیست که مقاومت کنیم البته نه شما بلکه مردم. مسئله هسته ای یا با مذاکره حل خواهد شد و یا با حمله نظامی. اختیار این امر دست شما نیست.
Iran, Islamic Republic of
17:08 - 1398/03/20
اینا میخوان با دمکراتها مذاکره کنن!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج