ماجرای خودروی مشکوکی که وارد خانه نجفی شد
۸۷۲۷۵۸
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
۱۸۲۸۳ 
۱۳ روز از حادثه قتل میترا استاد گذشته و هنوز یک خط مشخص ندارد و شایعات و جزئیات جدیدی از آن بیرون می‌آید. از ردپای دختر نجفی در قتل گرفته تا روایت جدید ساکنان از ماشین مشکوکی که روز حادثه وارد ساختمان شده و تا لحظه خروج جسد میترا استاد با هماهنگی راننده نجفی در مجتمع بوده است.

خبرآنلاین: ۱۳ روز از حادثه قتل میترا استاد گذشته و هنوز یک خط مشخص ندارد و شایعات و جزئیات جدیدی از آن بیرون می‌آید. از ردپای دختر نجفی در قتل گرفته تا روایت جدید ساکنان از ماشین مشکوکی که روز حادثه وارد ساختمان شده و تا لحظه خروج جسد میترا استاد با هماهنگی راننده نجفی در مجتمع بوده است.

ماجرای قتل محمدعلی نجفی آنقدر پیچیدگی دارد که هنوز یک روایت مشخص از دل آن بیرون نیامده اما به‌سرعت کیفرخواست صادر شده و می‌تواند یک رکوردشکنی برای قوه‌قضاییه به‌حساب بیاید! روایت پر از ابهامی که بعد از ۱۳ روز یک خط مشخص ندارد و شایعات و جزئیات جدیدی از آن بیرون می‌آید. از ردپای دختر نجفی در قتل گرفته تا روایت جدید ساکنان از ماشین مشکوکی که روز حادثه وارد ساختمان شده و تا لحظه خروج جسد میترا استاد با هماهنگی راننده نجفی در مجتمع بوده است. قطعا بیرون‌آمدن این جزئیات بدون تایید یک مقام رسمی نشان‌دهنده این است که تحقیقات هنوز کامل نشده و صدور کیفرخواست یک اقدام کاملا عجولانه است.

«خبرآنلاین» در گزارش میدانی دیگری از محل سکونت محمدعلی نجفی و میترا استاد به جزئیات جدیدی از این ماجرا رسیده که بر پایه روایت‌های ساکنین است که طبعا نه می‌توان آنها را تایید و نه رد کرد. ابهاماتی که نیازمند تحقیقات مراجع قضایی است تا صحت و سقم آن تایید شود. روایت‌هایی که می‌تواند پرونده را وارد مرحله جدیدی کند و این پرسش را تقویت کند که چرا کیفرخواست پرونده به این مهمی و پر از ابهام ۵ روزه صادر شد؟

۱۳ روز پس از حادثه

۱۳ روز از حادثه گذشته و برج آرمیتا به آرامش خودش بازگشته است؛ نه خبری از ماشین‌های پلیس است نه خبرنگارانی که منتظرند تا در لابی ساختمان باز شود، نه همسایه‌هایی که می‌خواهند دیده‌ها و شنیده‌هایشان را روایت کنند. در این ۱۲ روز اما پررنگ‌ترین شایعه‌ای که بیرون آمد، مباشر بودن نجفی و قتل به دست دخترش بود. شایعه‌ای که ساکنین ساختمان آن را تا حدودی رد می‌کنند. یکی از ساکنین ساختمان می‌گوید: «من نه دختر نجفی را دیده‌ام نه می‌شناسم اما ممکن است با ماشین راننده آقای نجفی رفت‌وآمد کرده باشد و ما او را ندیده باشیم، چون شیشه‌های ماشین راننده دودی است و از بیرون چیزی مشخص نیست.»

آن‌طور که همسایه‌ها می‌گویند ماشین راننده آقای نجفی یک پژو ۴۰۵ نقره‌ای بوده که اکثر اوقات نجفی با آن رفت‌وآمد می‌کرده است. «بعید می‌دانم روز حادثه کسی به جز آقای نجفی داخل ساختمان بوده باشد، چون دختر ایشان بعد از حادثه و زمانی که ماشین‌های پلیس آمده بودند به ساختمان آمد. یک خانم دیگر هم آمده بود که می‌گفت خواهر آقای نجفی است و وارد ساختمان شد.» نکته مهم این است که راننده آقای نجفی زمان حادثه در محل ساختمان نبوده و حدودا ساعت ۱۱ آمده است. خودروی خود نجفی هم همچنان در پارکینگ مجتمع است و جابه‌جا نشده.

رد پای یک سرنشین ناشناس در خانه نجفی

آن‌طور که جمعی از ساکنین می‌گویند ماشین راننده آقای نجفی حدود ساعت ۱۱ صبح وارد پارکینگ شده و پشت سرش یک هیوندای سفید با سرنشین آقا هم آمده و اعلام کرده که ماشین پشتی با من است و اجازه ورود گرفته. بعد از این دو ماشین هم آژانس وارد پارکینگ شده که پسر میترا استاد را بعد از امتحان به خانه رسانده بوده و در پارکینگ منتظر مانده تا پسرش بالا برود و پول بیاورد تا کرایه ماشین را حساب کند. «هر واحد دو جای پارک دارد و آژانس هم به‌عنوان ماشین سوم مدت زیادی داخل پارکینگ بوده و بیرون نمی‌آمده. بعد از جویا شدن علت فهمیده‌اند که قرار بوده پسرش برود بالا و کرایه ماشین را بیاورد تا حساب کند. حدودا یک‌ساعت آژانس منتظر می‌ماند و اعلام می‌کند که کرایه من را حساب نکردند و می‌رود.»

آن‌طور که همسایه‌ها می‌گویند پسر میترا استاد ساعت ۹ برای رفتن به مدرسه از خانه خارج شده و با همان آژانس ساعت ۱۱ به خانه بازگشته است. همزمان با ورود راننده آقای نجفی و سرنشین هیوندا. طبق شنیده‌ها هم فقط دوربین‌های لابی ساختمان چک شده و دوربین‌های پارکینگ و رفت‌وآمدها از آنجا چک نشده است. هرچند ممکن است آن سرنشین ناشناس از نزدیکان میترا استاد بوده باشد اما چرا راننده نجفی اعلام کرده که این ماشین با من هماهنگ شده و اجازه ورود بدهید؟

چاقو در دست پسر میترا استاد

یکی از خدماتی‌های ساختمان می‌گوید: «بعد از اینکه آژانس رفت یک‌دفعه دیدم که پسر خانم میترا استاد با چاقویی در دستش آمده و می‌گوید می‌خواهم پدرم را بکشم. حال به‌شدت بدی داشت و دهانش کف کرده بود و کاملا در شوک بود. دائما می‌گفت مادرم را کشتند و می‌خواهم پدرم(نجفی) را بکشم. ما هم با کمک بقیه چاقو را از او گرفتیم.» آن‌طور که به‌نظر می‌رسد نجفی بعد از قتل در خانه بوده و راننده و پسرش و آن آقا که مشخص نیست چه کسی بوده، وارد ساختمان شده‌اند و نجفی بعد از واکنش پسر میترا استاد از لابی ساختمان فرار کرده است. پسر استاد هم فکر کرده که نجفی از داخل پارکینگ خارج می‌شود اما نجفی از لابی خارج شده بوده.

هیچ‌کس جز نجفی، میترا استاد و پسرش کلید نداشتند

کنار مجتمع مسکونی آرمیتا، یک مجتمع اداری است که مدیر ساختمان هم آنجاست. طبق پیگیری‌های خبرنگار «خبرآنلاین»، مدیر ساختمان در مجتمع اداری نبود و تلاش برای ارتباط گرفتن با او به نتیجه‌ای نرسیده است. با این حال یکی از افراد مشغول به کار در این مجتمع می‌گوید: «اختلاف آقای نجفی و میترا استاد حتی در همین یک‌ماهی که اینجا بودند هم مشخص بود. ما که زیاد نمی‌دیدمشان اما همه می‌دانستند که آقای نجفی اصولا به اینجا نمی‌آید و میترا استاد و پسرش تنها زندگی می‌کنند.» خانه‌ای ۱۷۰ متری که به گفته ساکنانش متری ۴۵ تا ۵۰ میلیون تومان است. «ضمن اینکه اگر کسی هم وارد خانه‌شان شده باشد حتما باید با حضور یکی از این سه نفر بوده باشد؛ چون کسی به جز این سه نفر کلید واحد آپارتمان را ندارند.»

انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1398/03/20
ول کنید این نجفی رو .سوژه ندارید اینم شده مثل ماجرای خاشقچی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
از این به بعد کاربرا محکوم به خوندن این تیتر و این بازی هستند.مسخرها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
برادر مقتول چیزهای دیگری گفته ولی این مافیا دارند داستانهای خودشونو می نویسند.این جور اتفاقها باید بیافته تا مردم خوب شما رو بشناسند
Iran, Islamic Republic of
10:13 - 1398/03/20
خیلی جالبه خودش با زبان سلیس گفته اقا من زنم کشتم صحنه قتل رو باز بینی کردن بعد پلیس میگه نه تو نکشتی کسی دیگه کشته اخر کار همه پای یه اتباع بیگانه میاد وسط تجاوز بعد هم اعدامو تمام تف
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1398/03/20
من نمیدونم شماکارزندگی ندارید....همه خبرهاتون شده نجفی وقتل میترا....خب کشته شده به ماچه چیکارکنیم....کاش اینقدر که درمورد آقای بزرگوار نجفی وقتل میتراخانم تیترمیزنید همین قدر هم درمورد فقرمردم مملکت تیتر بزنید
پاسخ ها
بدون نام
United States
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
والا همین بگو اینقدر بدبختی و گرفتاری داریم که چه چیزهایی مردم دنبال میکنن. ول کنین بابا برین پی زندگیتون اگر اینقدر بیکارین برین دنبال دولت چرا گرونی چرا بدبختی چرا بیکاری چرا فساد چرا چرا چراهای دگه. ای بابا از حق و حقوق خودتون دفاع کنید . هرکی کشته مجازات میشه به من و تو چه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
فقر مردم بخاطر همين افراد است ! هر دو جناح كه حالام به جون هم افتادن و در حال دريدن همديگه هستند !
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1398/03/20
وقتی جنایتکار به قتل اعتراف کرده ،چرا کیفر خواست صادر نشود؟
کیفر خواست به جرم متهم صادر شده و در وصف دفاعیات به گذشت زمان ، متهم جزء افشای واقعیت و اعتراف راه دیگری نخواهد داشت . نامبرده ( قاتل ) به این عنوان که شهردار است در این خیال بوده که پس از قتل به زودی آزاد خواهد شد و محاکم به او کاری ندارند و محاکمه نخواهد شد و از سوی همکاران و دوستان مورد استقبال و آزادی قرار خواهد گرفت . جنایت خشن با سلاح گرم در ایام قدر ماه مبارک رمضان .قطعا˝ قصاص متهم خواهد بود و عدالت از سوی محاکم به زودی اجرا خواهد شد.
پاسخ ها
آکا
United Arab Emirates
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
فرمایش شما صحیح.... ولی ۵ روزه یعنی پوشش حقیقت... میدونید رضایتش رو هفته اول گرفتن. یعنی مسائلی نباید معلوم بشه.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
بابا اگه از مسایل حقوقی سر درنمیارید نظر نذارید خب!
روال همه پرونده ها همینه؛ اول باید مشخص بشه فردی که به قتل اعتراف کرده داره راست میگه یا نه .خیلی پیش اومده که اشخاص به دروغ به قتل یا کاری اعتراف میکنن بعد معلوم میشه دروغ گفتن. وظیقه پلیسه که دقیق تحقیق کنه و صحت و سقم اعتراف رو بفهمه
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1398/03/20
شایددخترش لباس مردونه پوشیده بوده! خخخخ
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1398/03/20
این خیمه شب بازیو جمع کنید دارن جریان به سمتی میبرن که یه جوری نجفیو تبرئه کنن. حالا هر روز یه چیز جدید ماشین جدید ادم جدید. بابا ما همه فهمیدیم اصلا نجفی زنشو نکشته راحت شدید
Kuwait
12:19 - 1398/03/20
هییییییس صداشو در نیارید نجفی به زودی یه جوری اعدام میشه که این چرت وپرتا رو فراموش کنید
United Arab Emirates
12:23 - 1398/03/20
خبرنگار های بیکار و بی عار، با اینهمه مشکل تو کشور فقط دنبال حاشیه های بی ارزش هستند بجای پیگیری مطالبات مردم....
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1398/03/20
گور پدر نجفی به ما چه چه غلطی کرده خبر دیگه ای نیست جو و راست از این می نویسید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
همين غلطهايي كه ميكنن ارتباط مستقيم با زندگي مردم داره !
Iran, Islamic Republic of
18:33 - 1398/03/20
احتمالا کار فرازمینی ها بوده !!
Iran, Islamic Republic of
20:14 - 1398/03/20
نجفى نجفى ننگ به نيرنگ تو
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج