کودک‌آزاری در رتبه اول خشونت‌های خانگی است
۸۷۲۹۳۶
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
۸۹۴۶ 
رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: براساس آمار و داده های موجود، در گروه خشونت های خانگی ،کودک آزاری در رتبه نخست و بعد از آن همسر آزاری ،سالمندآزاری و معلول آزاری قرار دارد.

خبرگزاری ایرنا: رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: براساس آمار و داده های موجود، در گروه خشونت های خانگی ،کودک آزاری در رتبه نخست و بعد از آن همسر آزاری ،سالمندآزاری و معلول آزاری قرار دارد.

رضا جعفری افزود: کودکان و زنان به دلیل ضعف قوای جسمانی و وابستگی اقتصادی به سرپرستان از جمله مهم ترین گروه های در معرض خطر خشونت و سوء رفتار محسوب می شوند.

وی اضافه کرد: در بین اشکال مختلف کودک آزاری ،کودک آزاری از نوع غفلت و بی توجهی دارای فراوانی بیشتر و سپس کودک آزاری جسمانی، روانی، عاطفی و در نهایت خشونت جنسی قرار دارد.

*خشونت خانگی، پدیده ای پنهان است

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: خشونت خانگی پدیده ای پنهان می باشد که در فضای خصوصی خانه صورت می گیرد و بنابراین تا گزارش نشود امکان مداخله نیز وجود نخواهد داشت.

جعفری افزود: با توجه به گسترش کمی اورژانس اجتماعی مطابق با ماده ۸۰ برنامه شسم توسعه، امکان شناسایی و کشف موارد خشونت بیشتر از گذشته امکان پذیر شده است با این وجود حقیقت این است که خشونت خانگی پدیده ای پنهان می باشد که در فضای خصوصی خانه صورت می گیرد و بنابراین تا گزارش نشود امکان مداخله نیز وجود نخواهد داشت.

وی تاکید کرد: از این رو ، موضوع مسئولیت پذیری شهروندان جهت گزارش موارد مشکوک در بین اعضای خانواده و محیط آموزشی اهمیت مضاعف می یابد.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1398/03/20
کسی که تو مخارج خودش مونده نباید ازدواج کنه و یه خانواده رو بدبخت کنه یا بخاطر فشار گرونی به بچهای بیگناهش ظلم کنه ، هر انسان با شعوری میفهمه زندگی هر روز بدتر میشه
پاسخ ها
@@ ابی قهرمان @@
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
سانسور چی بهتره راه نان درآوردن را تعقیر دهید
این رسمش نیست
Iran, Islamic Republic of
19:40 - 1398/03/20
بابا دیگه خجالت بکشین زمان کتک زدن بچه ها رفته بخدا این بچه هایی که شما روشون دست بلند میکنید هم خدایی دارن روز جواب دادن شما هم میرسه فردا پس فردا برمیگرده بهت میگه دستت بشکنه و از خونه میره یا یه سادیسمی تو جامعه میشه.
Iran, Islamic Republic of
21:08 - 1398/03/20
اعنت بر دستی که بر تن ضعیف بلند بشه اخه ضعیف کشی تا کی??????
Iran, Islamic Republic of
07:25 - 1398/03/21
تا قوانین تعذیری سفت و سختی در این رابطه تصویب نشود ،و البته به همراه فرهنگ سازی اوضاع همینه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج