مجیدی: گفتم آن بازیکن را نمی‌خواهم، کنارم زدند!
۸۷۳۰۰۲
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
۱۱۶۲۶ 
فرهاد مجیدی سرمربی جدید تیم امید ایران در مصاحبه ای رازهای جدایی خود از استقلال را با هواداران در میان گذاشت

ورزش سه: فرهاد مجیدی سرمربی جدید تیم امید ایران در مصاحبه ای رازهای جدایی خود از استقلال را با هواداران در میان گذاشت

این گفت و گو شامل نکات پرشماری است که تک تک آنها قابل بحث است.او بعد از نیم فصل حضور در کادر فنی استقلال با گلایه تیمش را ترک می کند و این مسئله ایست که برای اغلب نفرات کلیدی باشگاه رخ داده است .

بدون پیشداوری و صحبت بیشتر این مصاحبه جنجالی را بخوانید:

آقای مجیدی، از تیم امید شروع کنیم. روند مذاکرات به چه صورت بود و آیا درباره دستیاران خود تصمیمی گرفتید؟

چند روز قبل با تماس آقای استیلی مذاکرات شروع شد و دیشب در جلسه با آقای تاج به نتیجه نهایی رسیدیم. درباره تیم امید حتما بعد از اردویی که در پیش داریم صحبت‌های لازم را انجام می‌دهم. فعلا این را بگویم که با همه وجود تلاش می‌کنم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم. امیدوارم با حمایت فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش بتوانیم بعد از سالها به المپیک توکیو صعود کنیم.

مجیدی: بله قربان‌گویِ کسی نبوده و نخواهم بود

چه اتفاقی افتاد که از استقلال جدا شدید؟

بعد از مصاحبه‌ای که در پایان بازی با سپیدرود انجام دادم و اعلام کردم که می‌توانم یک استقلال متشخص و جذاب بسازم، انگار نقشه‌های بعضی از آقایان در باشگاه استقلال دچار مشکل شد. چون پروژه‌ بعضی از افراد زیرمجموعه آقای فتحی این بود که از کانال خودشان مربی خارجی به استقلال بیاورند.

مدیران استقلال بعد از انتخاب شما به عنوان سرمربی موقت تاکید داشتند که مجیدی نمی‌خواهد فصل آینده سرمربی استقلال باشد. اما از مصاحبه‌های شما بعد از پایان لیگ چنین موضوعی برداشت نشد و گویا علاقه داشتید که سرمربی استقلال باقی بمانید.

من برای سرمربیگری در استقلال دست به کارهای کثیف نزدم. در شب بازی با پدیده به آقای فتحی تاکید کردم که حتما باید مربی بزرگ خارجی بیاورید اما به عنوان یک سرمربی وقتی بیشتر متوجه بحران‌های درون تیم و درون باشگاه شدم، وقتی بیشتر در جریان بی‌پولی‌های باشگاه قرار گرفتم، ترجیح دادم که اعلام کنم می‌توانم فصل آینده این تیم را اداره کنم. اصرار و عجله‌ای هم نداشتم. منتهی این روزها فهمیدم که انگار برخی تصمیم‌ها با خط‌دهی مشاوران و شانتاژ رسانه‌ای به آقای فتحی تحمیل می‌شود! متاسفانه باید به اطلاع هواداران برسانم که اخبار و اطلاعات محرمانه باشگاه را به صورت مخفیانه دراختیار رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌گذارند تا از آنها حمایت شود! فکر و ذکرشان شهرت و محبوبیت و دیده شدن است.

از مصاحبه چند روز قبل شما این طور برداشت شد که علیه علی خطیر مسائلی را عنوان کردید. آیا تایید می‌کنید؟

من کاری به برداشت دیگران ندارم اما درباره این آقا که اسم بردید برای من جای تعجب دارد که چطور اجازه می‌دهند فردی که ۱۰ ماه است به باشگاه استقلال آمده و تجربه‌ای هم ندارد، مسؤولیت تیم بستن و انتخاب سرمربی را برعهده بگیرد؟! چرا مدیران ورزش ما چنین اجازه‌ای را می‌دهند؟ هر بار هم که اعتراض‌ها بیشتر می‌شود، خطیر شماره یک می‌رود و خطیر شماره دو می‌آید! همین الان توجه کنید به اینکه مثل قبلی‌ها مبلغ قرارداد واقعی سرمربی خارجی را اعلام نمی‌کنند. چه اشکالی دارد با مردم صادق باشید؟

موضوع دیگری که آخر مشخص نشد، مسؤولیت تیم بستن بود. چه اتفاقی افتاد که هفته قبل اعلام کردید، این کار را انجام نمی‌دهید؟

در جلسه‌ای که در العین با مدیران باشگاه داشتم، گفتم که برای فصل آینده صلاح نیست برخی بازیکنان در تیم بمانند. از آن روز ناگهان موضعشان تغییر کرد! آمده بودند در جلسه با من درباره تیم بستن صحبت کنند اما وقتی نظرم را شنیدند و فهمیدند بازیکنان مورد نظرشان در لیست من نیستند، به صورت پنهانی مشغول تیم بستن شدند! به من به صورت شفاهی گفتند که مسئولیت تیم بستن با تو‌ اما هر روز می‌شنیدم که خطیر مشغول مذاکره با بازیکنانی بود که کیفیت خیلی از بازیکنان جوان استقلال کمتر از آنها نبود. یکبار با خطیر تماس گرفتم و به او گفتم که شما صلاحیت این کار را نداری و چرا در این مسائل دخالت می‌کنی که جوابی هم نداشت.

گویا شما با بازیکنانی مثل حسینی، وریا غفوری و علی کریمی برای تمدید قرارداد صحبت کرده بودید؟

بله، به آقای فتحی گفتم هر کاری از دستم بربیاید انجام خواهم داد. در جلسات مختلف خیلی مسائل دیگر را هم شنیدم. فقط کافیست فهرست بدهی‌های استقلال را مرور کنید. وحشتناک و تکان‌دهنده بود. مثلا من با حسین حسینی صحبت کردم. مبلغ توافق شده ۵۰۰ میلیون کمتر از پولی بود که مدیران استقلال انتظار داشتند اما گفتند که پولی نداریم! متاسفانه هواداران از خیلی مسائل باخبر نیستند.

امروز مدیرعامل باشگاه گفته است که تمایل داشتیم فرهاد به کارش با ما ادامه بدهد، ضمن آنکه خود مجیدی هم تمایل داشت در استقلال بماند، اما به خاطر منافع ملی قرار شد فرهاد سرمربی تیم امید شود.

از آقای فتحی ممنونم.ایشان به من لطف دارند و امیدوارم همان طور که می‌گویند به خاطر منافع ملی با جدایی من موافقت کردند در باشگاه استقلال هم منافع استقلال به جای منافع دوستی‌ها ترجیح داده شود! من خیلی مسائل را در این شرایط مطرح نکردم که اگر لازم باشد حتما خواهم گفت. من برنامه‌های زیادی برای موفقیت در استقلال داشتم اما اصول من با اهداف آقایان تفاوت داشت.

چون اجازه دخالت در کارم را به کسی نخواهم داد و بله قربان‌گوی کسی هم نبودم و نخواهم بود. یک ریال هم در این مدت از باشگاه نگرفتم و دعا می‌کنم استقلال از شر دروغ‌ها و فریبکاری‌ها نجات پیدا کند. به هواداران استقلال باید بگویم که همه تلاشم را انجام دادم و امیدوارم که دیر یا زود در کنار هم به دور از این زشتی‌ها استقلال رویایی مورد نظرمان را بسازیم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 31
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:24 - 1398/03/20
تو هم می خواستی خودت نفر اول بشی.وگر نه برای کمک به استقلال می موندی
Iran, Islamic Republic of
20:38 - 1398/03/20
بعنوان یک پرسپولیسی عرض می‌کنم که صحبتهای فرهاد مجیدی واقعیت دارد و از اینجا میتوان فهمید که او آدم راستگویی است
واقعا مدیران استقلال فریبکار و دروغگو هستند
به امید داشتن پرسپولیس و استقلالی آماده و سرحال و دور از دروغ و فریبکاری
Iran, Islamic Republic of
20:38 - 1398/03/20
علی خطیر اتفاقا بسیار بدرد استقلال خورده و خواهد خورد .....واقعا شفر بدرد استقلال نمیخورد و استقلال عملا با شفر به هیچ جا نمیرسید و من در مورد باند بازی بازیکنان کاری ندارم ولی شاید مثلا مربی جدید تأکید بر حفظ رحمتی کرده باشه واقعا و این از حوضه اختیار خطیر خارج شده که بتونه سرمربی جدید رو قانع به نبستن قرارداد با بعضی بازیکنان یا رحمتی بکنه.....ضمن اینکه من صد درصد مطمئن هستم که آقا فرهاد درست میگن مشکلات استقلال قطعا طی چندین سال گذشته معطوف به حظور و باند بازی چند بازیکن و زیر آب زدن سرمربی ها میشه .....و قطعا طبق گفته ایشون در مصاحبه های قبل واقعا این استقلال نیاز به یک پاکسازی عمیق داشته ..........
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
خطیر نه فطیر خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
20:39 - 1398/03/20
بابا این مگه سابقه بازی واسه ملی داره اصلا،افتخارش چیه،والا بخدا حالمون بهم خورد از این انتخابهای عتیقه که میکنین
Iran, Islamic Republic of
20:55 - 1398/03/20
اگر هواداران استقلال غیرت دارند بریزند درب باشگاه و اجازه تمدید قرارداد به رحمتی ندهند
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1398/03/20
باوجودفرنازخانووووم المپیک،،،،پر
United Arab Emirates
22:01 - 1398/03/20
درود شاه فرهاد . تا زمانی ک این مدیران در راس کار هستند و فقط برای نشان دادن خود کار میکنند امثال فرهاد ها را نمی گذارند کار کنند.
Iran, Islamic Republic of
22:01 - 1398/03/20
مافیای فوتبالی نمیزاره فرهاد جان شما باشین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
فرناز جان
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1398/03/20
بیا پایین
مال این حرفها نیستی
Iran, Islamic Republic of
22:44 - 1398/03/20
خخخ کیسه نکبت خانه شده اینم میخواد خودشو بزرگ جلوه بده فرناز جون مثل مردها حرف نزن خندم گرفت کیسه رویایی همش با دروغ و مافیایی شروع کردین با هوچی گری و توهین به سران کشور تمام
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1398/03/20
کسی تو را نميخواهد چی برو.دنبال بازیت
Iran, Islamic Republic of
23:09 - 1398/03/20
این تیم استقلال حالا حالا ها تیم نمیشه دلم برای هودارانش میسوزه
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1398/03/20
خاله بمونه امید ولی بخاطر رشد تیم رقیب ما که حداقل چند سال در همه چی شکست خورده باید وادارشون کنه برن کنار تا حداقل شعار میدیم سرور استفراغ یم ،جور در بیاد چهار پنج ساله مدیران داخلی و زالو ان نمیزارن رشدکنن!!!بازم خود دانید میتونید با گول زدن مجیدی هرگز بخاطر صندلی نزارید ..اصلاح شود
Iran, Islamic Republic of
23:41 - 1398/03/20
سعی کن مثل برانگو فقط دوپینگ به بازیکنا تزریق کنی رمز موفقیت رو برانکو میدونه ، سلطان دوپینگ برانکو
United Arab Emirates
00:31 - 1398/03/21
در عوض در تیم امید. حسابی میتونی. مواد دوپینگ. بفروشی
Iran, Islamic Republic of
00:35 - 1398/03/21
تو رو چه ‌به ‌مربی گری ‌۰ تو فوتبال چی بودی که تو مربی گری بخوای موفق باشی ۰۰۰ آمو
Iran, Islamic Republic of
01:01 - 1398/03/21
برمیگردی هفت مقدس
شک نداشته باش برمیگردی
تا1400صبر پیشه کن تا این زالو صفت ها از دور و بر باشگاه دور بشن.
دقیقا حرفهای تو رو هم علی کریمی در پرسپولیس میزنه.
تا این افساد طلبها در راس امور تشریف دارن همین آشه و همین کاسه ست نه آبی ازشون برا مملکت گرم شد نه برا باشگاه های استقلال و پرسپولیس.
اینها انحصار طلبی رو با اصلاح طلبی اشتباه گرفتن
خدا آه این مردم مظلوم ایران رو از تک تکشون بگیره
مخصوصا اونایی که به فکر منافع خود و دوستانشونن نه مملکت و باشگاهها.
Iran, Islamic Republic of
01:55 - 1398/03/21
فرهاد جان تقصیر تو نیست کار مسئولان لنگیه
Iran, Islamic Republic of
01:56 - 1398/03/21
مگه دست های پشت پرده از طرف وزیر لنگی میزاره اس اس روز های خوبی ببینه
Iran, Islamic Republic of
01:57 - 1398/03/21
لعنت بر مدیران دست نشانده وزیر لنگی در استقلال کبیر
Iran, Islamic Republic of
07:46 - 1398/03/21
اقای مجیدی دو ماه دیگه اخراجی اینا همش سیاست واسه هواداران استقلال .می ترسن یه وقت مصاحبه جنحالی نکنی بر علیه شان ای کاش سرمربیگری تیم امید قبول نمی کردی ... خراب میشی محبوبیتت از دست میره هدفشونم همینه ..اقای محیدی من فک می کردم ادم عاقل و با دانشی هستی خیلی بی تجربگی کردی ....هرچی ادم خیانتکار تو ایران زمین جمع شدن تو هیات مدیره استقلال...خیلی زمان نمی بره اخراج میشی .....
Iran, Islamic Republic of
07:54 - 1398/03/21
به امید روزی که دست ها ناپاک و غیر ورزشی از تیم های ورزشی برداشته شود.
و به جز موفقیت و صلاح باشگاه چیز دیگری دخالت نداشته باشد.
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1398/03/21
بحرانو ببین جون بابا...کیسه حالا حالا ها تیم نمیشه
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1398/03/21
اول کامنت میزارم بعد میرم بخونم فرهاد باید در فوتبال باشد و گذشته از شوخی و کری؛ این طیف مربی باید حمایت بشن تا مافیا و فساد در فوتبال و باشگاها و دلالی بساط ش جمع شود .رحمتی با تیشه زداینم گرا شاه فرهاد
Iran, Islamic Republic of
21:35 - 1398/03/24
از همین قسمت نظرات سایت برترینها هم میشه فهمید که در ودیوار استقلال را کندن والا از هر چارتا نظر در مورد خبرهای اطراف استقلال سه تاشمال لنگیها نبود
هوادارای لنگ تیمشون را سپردن دست امثال هدایتی و وزرات ورزش ودولت وبا خیال راحت افتادن دنبال اینکه ببینن تو تیمای دیگه چه خبره هی نظرات صدمن یه غاز بدن
بهتر نیست اخبار تیم خودتون را پیگضیر باشین ودست به زانوی خودتون بزنین که لااقل اگه جامی هم بردین برچسب تقلب ودستهای پشت پرده و .... روش نباشه حداقل به دل خودتون بشینه وبه دلتون بچسبه برا رضا خدا وبدون حرف وحدیث باشه براتون
دیگه نمیخواهید به خودتون بیایید
همیشه که اوضاع وقف مراد پیش نمیره وزیبایی فوتبال به همینه انقد زشتش نکنین
برین اخبار نقل وانتقال و سرمربی تیم خودتون را پیگیر باشین باشگاهتون را مجبور کنین تیمتون را وادار به تمرین کردن تو زمین چمن کنن تا نتیجه را تو زمین چمن بتونن بگیرن نه بیرون از زمین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج