بیشترین افت قیمت در سری آ؛ ۵بازیکن از یووه!
۸۷۳۰۲۱
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۳
۶۹۵۰ 
ترانسفرمارکت به 10 بازیکنی پرداخته که نسبت به فصل قبل، با بیشترین افت در ارزش مواجه بوده اند.بع

وبسایت نود: وبسایت معتبر ترانسفرمارکت که بازیکنان را با پارامترهای گوناگون ارزش گذاری می‌کند، در جدیدترین گزارش خود به 10 بازیکن سری آ با بیشترین افت قیمت نسبت به پایان فصل گذشته پرداخته است.

مطابق این گزارش، پائولو دیبالا مهاجم آرژانتینی یوونتوس که در پایان فصل گذشته 100 میلیون یورو ارزش داشت، اکنون قیمتی معادل 85 میلیون یورو دارد تا با افتی 15 میلیون یورویی، بیشترین افت قیمت را در بین همه ستارگان سری آ داشته باشد. قرار گرفتن زیر سایه کریس رونالدو، مهم ترین دلیل این افت قیمت به نظر می‌رسد.

دیبالا که در فصل 18-2017 با به ثمر رساندن 26 گل در همه رقابت ها بهترین گلزن بیانکونری بود، با حضور کریس رونالدو عملکردی کاملا متفاوت از منظر گلزنی داشت و در فصلی که گذشت تنها 5 گل در رقابت های سری آ به ثمر رساند. (10 گل در همه رقابت ها) بعد از فصل 14-2013 و دوران حضور در پالرمو، این ضعیف ترین فصل دیبالا از نظر گلزنی بوده است.

بیشترین افت قیمت در سری آ؛ ۵بازیکن از یووه!

اما بعد از دیبالا، نوبت به ستاره ای می‌رسد که او را تحت الشعاع قرار داده است! کریس رونالدو که او نیز مانند دیبالا در پایان فصل 18-2017 ارزشی معادل 100 میلیون یورو داشت، اکنون با 10 میلیون یورو کاهش، ارزشی معادل 90 میلیون یورو در بازار دارد.

رونالدو در فصل 19-2018 به همراه یوونتوس قهرمان سری آ شد و در راه این قهرمانی 21 گل به ثمر رساند و به عنوان ارزشمندترین بازیکن فصل سری آ نیز شناخته شد تا بعد از لیگ برتر انگلیس و لالیگا، در سومین لیگ معتبر اروپایی نیز به این دستاورد ارزشمند برسد. اما حضور در رده چهارم جدول گلزنان سری آ به همراه ثبت ضعیف ترین آمار گلزنی از فصل 09-2008 در کنار پاره شدن نوار قهرمانی های اروپایی او، از جمله مهم ترین دلایل در این افت ارزش به نظر می‌رسند.

نکته جالب در این فهرست ترانسفرمارکت آن است که به جز دیبالا و رونالدو، نام 3 بازیکن دیگر از یوونتوس نیز به چشم می‌خورد تا در فصلی که یووه هشتمین قهرمانی متوالی خود را در سری آ جشن گرفته، 5 بازیکنش با افت ارزش در بازار نقل و انتقالات مواجه شده باشند.

در ادامه نگاهی به این 10 بازیکن و میزان افت آن ها خواهیم داشت:

پائولو دیبالا (یوونتوس)/ ارزش کنونی: 85 میلیون یورو (15 میلیون یورو افت)

کریستیانو رونالدو (یوونتوس)/ ارزش کنونی: 90 میلیون یورو (10 میلیون یورو افت)

مائورو ایکاردی (اینترمیلان)/ ارزش کنونی: 80 میلیون یورو (10 میلیون یورو افت)

سرگی میلینکوویچ ساویچ (لاتزیو)/ ارزش کنونی: 65 میلیون یورو (10 میلیون یورو افت)

لورنزو اینسینیه (ناپولی)/ ارزش کنونی: 65 میلیون یورو (10 میلیون یورو افت)

چیرو ایموبیله (لاتزیو)/ ارزش کنونی: 40 میلیون یورو (10 میلیون یورو افت)

ادین ژکو (رم)/ ارزش کنونی: 14 میلیون یورو (9 میلیون یورو افت)

بلیز ماتوئیدی (یوونتوس)/ ارزش کنونی: 22 میلیون یورو (8 میلیون یورو افت)

سامی خدیرا (یوونتوس)/ ارزش کنونی: 7 میلیون یورو (8 میلیون یورو افت)

داگلاس کاستا (یوونتوس)/ ارزش کنونی: 38 میلیون یورو (7 میلیون یورو افت)

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج