هشدار! مالیات سکه را تا آخر خرداد پرداخت کنید
۸۷۳۷۰۲
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
۳۷۸۰ 
معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی گفت: عدم پرداخت مالیات تا پایان خرداد ۱۳۹۸ و یا عدم پرداخت اقساط در سررسیدهای مقرر، مشمول جریمه خواهد بود.

خبرگزاری مهر: معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی گفت: عدم پرداخت مالیات تا پایان خرداد ۱۳۹۸ و یا عدم پرداخت اقساط در سررسیدهای مقرر، مشمول جریمه خواهد بود.

نادر جنتی اظهار داشت: کلیه خریداران سکه که در سال ۱۳۹۷ نسبت به دریافت حداکثر ۲۰۰ سکه از سیستم بانکی اقدام کرده اند، مشمول مالیات مقطوع بوده و از نگهداری اسناد و مدارک موضوع قانون مذکور و تسلیم اظهارنامه مالیاتی معاف هستند.

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: اشخاصی که در سال ۱۳۹۷ بیش از ۲۰۰ سکه دریافت کرده‎اند، مشمول مالیات مقطوع موضوع تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم نبوده و باید اظهارنامه مالیاتی مربوط به این فعالیت (خرید و فروش سکه) را تا پایان خردادماه سال ۱۳۹۸ به سازمان امور مالیاتی کشور تسلیم کنند.

وی در خصوص نحوه تعیین مالیات مقطوع برای خریداران سکه که طی سال ۱۳۹۷ سکه خود را دریافت کرده اند، گفت: بر این اساس، تا ۲۰ سکه دریافتی مشمول مالیات نیست. نسبت به مازاد ۲۰ سکه تا میزان ۶۰ سکه به ازای هر سکه ۱۵۰ هزار تومان مالیات مقطوع، نسبت به مازاد ۶۰ سکه تا میزان ۱۰۰ سکه به ازای هر سکه ۲۰۰ هزار تومان مالیات مقطوع و نسبت به مازاد ۱۰۰ سکه تا میزان ۲۰۰ سکه به ازای هر سکه ۲۵۰ هزار تومان مالیات مقطوع تعیین شده است.

جنتی تصریح کرد: خریداران سکه در محدوده ۲۰ تا ۲۰۰ سکه با تاریخ تحویل سال ۱۳۹۷، لازم است ضمن مراجعه به سامانه عملیات الکترونیک مودیان مالیاتی به نشانی www.tax.gov.ir ، کد ملی خود را در بخش «مالیات مقطوع دریافت‎کنندگان سکه» وارد کرده و در صورتی که مشمول مالیات سکه بودند، اقدام به ثبت‎نام در این سامانه کنند.

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور افزود: بدیهی است اطلاعات مودی اعم از اطلاعات هویتی، محل اقامت و شماره همراه، پس از ثبت نام، اعتبار سنجی شده و در صورت صحت اطلاعات، نام کاربری و کلمه عبور به شماره همراه مودی پیامک خواهد شد.

وی ادامه داد: مودی پس از دریافت نام کاربری و کلمه عبور اجازه ورود به بخش مربوطه در سایت عملیات الکترونیک سازمان را پیدا کرده و در ادامه، پس از مشخص کردن تعداد سکه خریداری شده، محاسبات سیستمی انجام شده و مبلغ مالیات تعیین می‌شود که پس از دریافت شناسه قبض و شناسه پرداخت، امکان پرداخت مالیات فراهم می‌شود.

جنتی همچنین از امکان پرداخت مالیات در چهار قسط مساوی خبر داد و گفت: عدم پرداخت مالیات تا پایان خرداد ۱۳۹۸ و یا عدم پرداخت اقساط در سررسیدهای مقرر، مشمول جریمه خواهد بود.

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور افزود: چنانچه مودیان مشمول این دستورالعمل نسبت به مالیات تعیین شده صرفاً از حیث عدم فروش سکه‌های دریافتی معترض باشند، می‌توانند نسبت به طرح ادعای خود در مراجع دادرسی مالیاتی اقدام و درخواست رسیدگی مجدد کنند.

وی همچنین یادآور شد: صاحبان مشاغلی که حسب سوابق پرونده یا مجوز صادره از سوی مراجع ذیربط به شغل مرتبط با خرید و فروش سکه اشتغال دارند، مشمول پرداخت مالیات مقطوع نبوده و مکلف هستند نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی شغلی خود اقدام کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
11:32 - 1398/03/22
مالیات بر خرید سکه هم ،مبارکه!
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1398/03/22
یعنی دولت کاسه گدایی رو دستش گرفته دولت ورشکسته
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
الحق که راست گفتی ، سراغ آنهایی که ارز 4200 تومانی گرفتند و وارداتی هم انجام ندادند نمی روند چون همه انگل زاده های خودشان هستند آمده اند سراغ مردم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
از کجا اوردید اینجاه مهم است بله همیها که دویستا دویستا به نام خودشان وافراد خانوده خریدن این بلای گرانی را بر سر این ملت که بعضی ها توان خرید یک عدد را ندارند رقم زدند باید مالیاتشو پرداخت کنند کسی که چند صد ملیارد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
همیهاییکه خرید چند صد تایی سکه بنام خود وخانوده کرده ملیاردها به جیب زده واین بلا سر این ملت که قادر به خربد یک عدد را ندارنداوردند باید مالیا تشو بپردازند هر چند که این رقم پولی نیست برای این اشخاص
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1398/03/22
واقعا مردم را تا جایی که میتوانند دارند میدوشن ...
تنها چیزی که برایشان اصلا مهم نیست مردم هستند .
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1398/03/22
مثل بچه آدم مالیاتتونو بیارین بدین وگرنه . . . !
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1398/03/22
مالیات سکه اگر قانونی بوده است چرا در زمان پیش فروش از سوی اداره مالیاتی اعلام نشد؟ مگر می شود پیش فروشی که در سال 96 انجام شده و در سال 97 تسویه گردیده است را در سال 98 با ماده قانونی غیر مرتبت سال 94 مشمول مالیات کرد؟
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
افرین باین دلایل حسابی
Iran, Islamic Republic of
00:11 - 1398/03/23
دولت گدا
خودش گفته معاف از مالیات
بعد انتظار داره مردم اعتماد کنند و ارزهاشون رو ببرند بانک سپرده گذاری کنند
خخخخ
اوج بدبختی یه کشور از دست دادن اعتماد مردم نسبت به خودش هست
با این کارها اوضاع وخیم تر میشه
متأسفم
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1398/03/23
دیوان عدالت اداری شکایت کنین
نتیجه میگیرین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج