جلیلی و خادمی در پشت پرده استیضاح زنگنه
۸۷۴۰۹۸
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
۶۹۵۴ 
طرح استیضاح بیژن زنگنه، وزیر نفت در حالی در مجلس توسط مخالفان دولت پیگیری می‌شود که نماینده رشت مدعی شد: فشارهای علیه زنگنه خارج از بهارستان و توسط یکی از چهره‌های دولت احمدی‌نژاد هدایت می‌شود!

برترین‌ها: طرح استیضاح بیژن زنگنه، وزیر نفت در حالی در مجلس توسط مخالفان دولت پیگیری می‌شود که نماینده رشت مدعی شد: فشارهای علیه زنگنه خارج از بهارستان و توسط یکی از چهره‌های دولت احمدی‌نژاد هدایت می‌شود!

پشت‌پرده فشارها علیه وزیر نفت

موافقان استیضاح زنگنه متعقدند با در نظر گرفتن شرایط یکسان تحریم نفت در سال‌های 90 و 91 و تحریم فعلی، انفعال و بی‌برنامگی زنگنه و مجموعه وزارت نفت در کاهش بی‌سابقه صادرات نفت کاملا موثر بوده است.

پیشتر هدایت‌ الله خادمی، عضو کمیسیون انرژی مجلس و از گردانندگان طرح استیضاح وزیر نفت هم گفته بود: «به دلیل ضعف عملکرد زنگنه طرح استیضاح وی را آماده کرده‌ایم زیرا معتقدیم وی مرد روزهای سخت در وزارت نفت نیست و توان آرایش جنگی در هنگام تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران را ندارد.

حسینعلی حاجی دلیگانی (نماینده اصولگرا) درباره بررسی طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس اعلام کرد:

*استیضاح آقای زنگنه کاملا اقتصادی است نه سیاسی. چون او عملا راهی را در فروش نفت می رود که کشور را به وضعیت کنونی رسانده است و برنامه ای برای دورزدن تحریم ها ندارد.

در همین رابطه غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی (نماینده مردم رشت در مجلس) درباره طرح استیضاح زنگنه گفت: 

* (با اشاره به اینکه ادبیات و توجیهات نمایندگان مخالف وزیر نفت در جا‌هایی بیرون از مجلس تدوین می‌شود): «یکی از چهره‌های سرشناس مخالف دولت و برجام و از مقامات دولت احمدی‌نژاد در هفته‌های اخیر گزارشی تهیه کرده با این محوریت که گره فروش نفت کشور نه تحریم بلکه بسته شدن راه‌های دور زدن تحریم توسط آقای زنگنه است و تا ایشان سر کار باشد، فروش نفت ما روند کاهشی خواهد داشت!

 این موضوع توسط همین فرد اخیراً در جلسات عالی کشور هم به شکل جدی و با اصرار بر لزوم برکناری وزیر نفت مطرح شده است و وی تأکید داشته که در همین شرایط می‌توان روزی دو میلیون بشکه نفت را براحتی فروخت. در حالی که زمانی که همین فرد مسئول مستقیم مسائل مربوط به تحریم‌ها در دولت قبل بود، با توجه به سبک‌تر بودن تحریم‌ها نه تنها امکان فروش نفت به اندازه نیمی از این رقم را پیدا نکرد که شاهد بروز پدیده‌هایی، چون بابک زنجانی هم بودیم.

همچنین برخی رسانه‌ها در اظهارنظری مدعی شدند که چهره‌های سرشناس دولت احمدی‌نژاد و مخالف برجام، سعید جلیلی است!

محمد مهاجری (فعال سیاسی اصولگرا) هم در حساب توییتری خود نوشت: تا ‎وزیرنفت درباره خطر ‎بابک زنجانی هشدار می‌دهد و می گوید اجازه تکرار او را نمی دهد،دلواپسان یکصدا به او حمله می کنند.

او نوشت: 

قققق

انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1398/03/23
چه استیضاح بشه چه نشه این اقا جیبشو پر کرده لابد چهار روز دیگه میره کانادا
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1398/03/23
کمربند سفت ، جیب بسته، زبان گویا ..هرچی میخوان بگن ..همه یه جور نیستن وادم خوب هم هست در دولت حسن کلیدساز
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1398/03/23
لطفا به نڟرات کاربران اهمیت قائل بشین
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1398/03/23
این گنده کاری دولت احمدی نژاد وجنگ طلب هاست که امروز ملت را زیر‌بار گرانی به این وضعیت انداخته اند اصول گرا نماینده عده ای قلیل از ایران هستند وحق ندارند برای اکثریت مردم تصمیم بگیرند همه جناح های سیاسی باید یک تصمیم درست بگیرند والا باید قید حکومت بزنند واین مردم ایران خواهند بود که دولت آینده وتعاملات با دنیا را را تعیین می کنند
پاسخ ها
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
بپا نفتی نشی!!!
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1398/03/23
زنگنه در مورد خیلی چیزها باید جواب بده جدیدا کارت خوان
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1398/03/23
به فرض که فشار هم باشه ، اگه کاری نکرده چرا شما میترسید
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1398/03/23
هیچ کاری نمیتونید بکنید ، زنگنه باید بماند
Netherlands
18:28 - 1398/03/23
سلام
اگر بتوانیم بدون فروش نفت روی پای خودمان بایستیم کشور در مقابل سود جویان خارجی و داخلی واکسینه میشود ،اگر از سفر های تفرحی دولتیها و نمایندگان با خانوده بزنیم نیاز ب فروش نفت نیست دور زدن فروش نفت یعنی غارت سهم آیندگان بدست امثال زنجانی ما باید راه ژاپن و چین ،، را برویم و کشور را از تجملات دور کنیممتاسفانه تعدادی هستند که روش باجخواهی از وزیران نقطه ضعف دار را بلد هستند
United States
18:46 - 1398/03/23
دور زدن تحریم رسید ن این مخالفان به منافع خودشان آقا زنگنه در مقابل این دلواپس از خدا بی خبر مقاومت کن
United Kingdom
21:28 - 1398/03/23
زنگنه رشوه گیر اصلی پرونده کرسنت است وانتخاب این اقا به عنوان وزیر نفت هیجده ملیارد دلار خسارت به مملکت زده گویا مجلس ومقامات یا خوابند یا شریک قافله
United Arab Emirates
10:56 - 1398/04/01
درود بر زنگنه که جلو دزدی بازی یه سری بی شرف گرفته
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج