عامل حمله به مسجد نیوزیلند: بی‌گناهم!
۸۷۴۳۳۹
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
۷۶۵۵ 
فرد متهم به ۹۲ فقره جرم در پرونده حمله به دو مسجد در کرایست‌چرچ نیوزیلند امروز جمعه خود را "بی‌گناه" دانست. او در ماه مه سال آینده میلادی محاکمه خواهد شد.

ایسنا نوشت: فرد متهم به ۹۲ فقره جرم در پرونده حمله به دو مسجد در کرایست‌چرچ نیوزیلند امروز جمعه خود را "بی‌گناه" دانست. او در ماه مه سال آینده میلادی محاکمه خواهد شد.

این متهم در تاریخ ۱۵ مارس با سلاح نیمه‌اتوماتیک به مسلمانانی که برای اقامه نماز جمعه به مسجد رفته بودند، تیراندازی کرد و ۵۱ نفر را به قتل رساند و فیلم این تیراندازی را به طور زنده در فیسبوک پخش کرد.

برنتون تارانت ۲۹ ساله به صورت ویدئویی و از تاسیساتی با تدابیر امنیتی حداکثری در اوکلند در جریان این جلسه حضور داشت و وکیل او ادعای بی‌گناهی او را در دادگاه مطرح کرد. اتهامات مطرح شده علیه تارانت شامل یک اتهام تروریستی نیز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، حدود ۸۰ تن از اعضای جامعه مسلمانان کرایست‌چرچ و ده‌ها تن از نمایندگان رسانه‌ها در این جلسه استماع حضور یافتند. جمعیت حاضر در این جلسه به اندازه‌ای بود که عده‌ای از حضار در اتاق دیگری نشستند و به طور ویدئویی دادگاه را دنبال کردند.

کامرون مندر، قاضی دادگاه عالی اظهار کرده است که محاکمه این متهم در تاریخ ۴ مه سال آینده آغاز خواهد شد. پیش‌بینی‌شده است که محاکمه تارانت حدود شش هفته به طول بینجامد، با این حال به گفته مندر، وکلای مدافع بر این باورند که این روند می‌تواند به طرز قابل توجهی طولانی‌تر شود.

دادگاه‌ها معمولاً سعی می‌کنند روند محاکمه پرونده‌ها را ظرف یک سال آغاز کنند اما مندر در خصوص این پرونده گفت: ابعاد و پیچیدگی این پرونده، محاکمه را چالش‌برانگیز می‌کند.

به گفته مندر، پس از ارزیابی روانی مشخص شده است که تارانت مشکل خاصی ندارد و این پرونده بدون نیاز به برگزاری جلسه استماع مربوط به سلامت روانی می‌تواند وارد مرحله محاکمه شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج