انهدام باند فروش مجسمه‌های زیرخاکی تقلبی
۸۷۴۴۹۱
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۱
۵۳۷۴ 
 فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری اعضای یک باند سه نفره که با ترفند فروش مجسمه طلای زیرخاکی از ۱۳ نفر در استان‌های مختلف کشور کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

پایگاه خبری پلیس: فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری اعضای یک باند سه نفره که با ترفند فروش مجسمه طلای زیرخاکی از ۱۳ نفر در استان‌های مختلف کشور کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

 مهدی معصوم‌بیگی اظهار داشت: پس از شکایت یکی از شهروندان مبنی بر این‌که فردی با ترفند فروش مجسمه طلا، مبلغ پنج میلیارد ریال از وی کلاهبرداری کرده و متواری شده است، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی اصفهان قرار گرفت.

انهدام باند فروش مجسمه‌های زیرخاکی تقلبی

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به این‌که فرد کلاهبردار با مال‌باخته تماس و اعلام کرده ۱۶ مجسمه طلا و زیرخاکی حین حفاری زمین پیدا کرده است که قصد فروش آن را دارد، افزود: مال‌باخته یک تکه از مجسمه را آزمایش کرده و طلای ۲۴ عیار بوده است و پس از کسب اطمینان هر ۱۶ مجسمه را خریداری کرده و مبلغ پنج میلیارد ریال به فرد کلاهبردار پرداخت می‌کند.

وی در ادامه بیان داشت: کارآگاهان پس از انجام اقدامات تخصصی موفق شدند محل اختفای این فرد کلاهبردار را شناسایی و دستگیر کنند.

معصوم‌بیگی با اشاره به این‌که در بررسی‌های کارآگاهان مشخص شد این فرد کلاهبردار دو همدست داشته است، گفت: همدستان او نیز طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و برای تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی منتقل شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به این‌که از مخفیگاه متهمان چهار عدد قالب جهت ریختگری و ساخت مجسمه تقلبی، تعداد ۱۹۳ برگ اسکناس ۱۰۰ دلاری، ۸ دستگاه گوشی تلفن همراه و ۴ دستگاه خودرو کشف شد، ابراز کرد: در بررسی‌های تخصصی کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد این افراد در مجموع مبلغ ۱۶ میلیارد و ۴۲۳ میلیون ریال از ۱۳ نفر در چندین استان کشور با این شیوه کلاهبرداری کرده‌اند.

وی در پایان مطرح کرد: هر ۳ کلاهبردار به بزه انتسابی اعتراف و پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

معصوم‌بیگی با اشاره به این‌که افرادی که به این شیوه از آنان کلاهبرداری شده می‌توانند به پلیس آگاهی اصفهان واقع در خیابان قائمیه مراجعه کنند، از عموم مردم خواست که در صورت برخورد با این‌گونه موارد حتماً با سامانه ۱۱۰ پلیس تماس گرفته و موضوع را اطلاع دهند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج