هاشمی: موضوع حیات شبانه نباید سیاسی شود
۸۷۵۲۷۲
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۷
۴۱۶۶ 
رییس شورای اسلامی شهر تهران درباره موضوع زیست شبانه گفت: سیاسی کردن موضوع و در نظر نگرفتن تمامی ابعاد و جنبه های مختلف آن، بویژه تامین امنیت، بهداشت و جلوگیری از بروز ناهنجاری ها بخصوص اعتیاد در حاشیه زیست شبانه، از آسیب های آن به شمار می رود.

ایرنا: محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران درباره موضوع زیست شبانه گفت: سیاسی کردن موضوع و در نظر نگرفتن تمامی ابعاد و جنبه های مختلف آن، بویژه تامین امنیت، بهداشت و جلوگیری از بروز ناهنجاری ها بخصوص اعتیاد در حاشیه زیست شبانه، از آسیب های آن به شمار می رود.

هاشمی افزود: از همه کارشناسان و صاحب نظران دعوت می کنیم فارغ از نگاههای سیاسی و هیجانی، در ایجاد فضایی کارشناسی جهت بررسی علمی موضوع و ارائه راهکار مشارکت کنند.

هاشمی: موضوع حیات شبانه نباید سیاسی شود

وی در پی انتشار تقطیع شده اظهارتش درباره زیست شبانه توضیح داد: در ابتدا لازم می دانم نکته ای را در مورد مصاحبه های عبوری و شتابزده با اصحاب رسانه در حاشیه جلسه علنی شورا عرض کنم که بصورت حرفه ای اینگونه پرسش و پاسخ ها که با اصرار خبرنگاران عزیز و بدون داشتن فرصت کافی صورت می گیرد، نمی تواند محتوای لازم و در خور سوالات را به افکارعمومی منتقل کند و بعضاً موجب سوتفاهم هایی می شود.

هاشمی با بیان اینکه خبرنگاران می توانند سوالات تخصصی و نیازمند فرصت بیشتر را به مصاحبه های تفصیلی و براساس تعیین فرصت وزمان مناسب موکول کنند از اصحاب رسانه ها خواست که از طرح سوالات با شتابزدگی اصرار نکنند و بپرهیزند تا رئیس شورا نیز در محذوریت اخلاقی ناگزیر به ارائه پاسخ نشود.

رئیس شورای شهر تهران توضیح داد: یکی از محورهایی که طی سالهای اخیر در مورد تحول در مدیریت شهری مطرح شده است، موضوع زیست شبانه است.

وی ادامه داد که برای نگاه تخصصی به این موضوع باید ابتدا منظر و انتظار خود را مشخص کنیم و ببنیم آیا مقصود از زیست شبانه همان مفهومی است که در کلانشهرهای توسعه یافته وجود دارد؟

هاشمی اضافه کرد: آیا این مفهوم با فرهنگ وقوانین ما سازگاری دارد یا اینکه منظور از زیست شبانه فروش اجناس و مواد غذایی است در کنار معابر در ساعات انتهایی شب است؟

وی توضیح داد: اگر مقصود ما این است که باید توجه داشتیم در شهرهای توسعه یافته، اینگونه مسایل را حل نمی کنند که به ایجاد اختلال در کسب و کار شهری و فعالیت واحدهای دارای مجوز قانونی است مالیات خود را پرداخت می کنند، منجر شود.

به گفته رئیس شورای شهر، در شهر تهران نیز اگر ما می خواهیم فضایی برای فعالیت اقتصادی اقشار فرودست و تامین معیشت آنها فراهم کنیم، بهتر است که با ایجاد زیرساختهای مناسب و رعایت کرامت انسانی و منزلت اجتماعی آنها این امکان را فراهم کنیم.

وی افزود: اگر برای زیست شبانه طرحی متفاوت و بومی را در نظر داریم بهتر است که ابتدا جزییات این طرح کارشناسی شود، اگر می خواهیم که بستر مناسب برای برنامه های فرهنگی، تفریحات سالم و فعالیتهای اجتماعی در قالب زیست شبانه فراهم شود باید ابتدا این برنامه ها را طراحی و تدوین کنیم و پس از تایید کارشناسی به مرحله اجرا دراوریم.

هاشمی اذعان کرد: تقلیل دادن زیست شبانه به وضعیت فعلی موجب می شود تا این کسب وکار نیز به سرنوشت کسب وکارهای روزانه تبدیل شده وبرای فروشندگان، مانع تامین سرقفلی و حق کسب وپیشه غیررسمی ایجاد شود و بتدریج موجب رانت و افزایش هزینه فروش محصولات به مردم می شود.

وی ادامه داد: بنابراین ما باید ابتدا چارچوب و ابعاد بحث زیست شبانه را مشخص کنیم و تجربه سایر کلانشهرهای مشابه در جهان را با در نظر گرفتن شرایط بومی فرهنگی واجتماعی خود تطبیق دهیم به نحوی که با یک طرح شتابزده موجب اختلال در سایر فعالیت های شهر ویا بروز مشکلات جدید نشویم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:50 - 1398/03/26
حیاته شبانه فقط به درد بیکارهایی میخوره که شب میخوان تو خیابانها بچرخن و مزاحم خوابه یه عده دیگه که صبح باید سر کار برن بشن. سب برای خواب و استراحته
پاسخ ها
@ S S T E @
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
هاَشیم اگر میخواهی مزاحمت ها را کم کنی این وانت های آشغال هر را جمع کن
کله سحر با بلند‌گو آهن پاره لباس پاره میخریم
شب زنده داران هیچ مزاحمتی ندارند.
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1398/03/26
پدرانمون انقلاب کردن که طبقه فرودست دیگه وجود نداشته باشه
پاسخ ها
@ S S T E @
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
پدران شما اگر میدانستن این گونه میشود
امکان نداشت‌حر کنی میکردن
Iran, Islamic Republic of
00:10 - 1398/03/27
خودش این پیشنهاد رو داده بود الان خودش داره مخالفت میکنه ، مردمو دیوونه کردن بخدا
Iran, Islamic Republic of
10:23 - 1398/03/27
شما اگه نظر های طنز ندی چیزی سیاسی نمیشه . متاسفم براتون . بحال کل شورای شهر باید خون گریه کرد . از حداکثر امکانات دولتی استفاده میکنید و هیچ کاری برای مردم نمیکنید جز گرون کردن و ابداع طرح های مسخره و مضحک مثل زوج و فرد جدید . بخدا باید درب شورای شهر رو گل گرفت .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج