لزوم بازدید نمایندگان مجلس از زندان فشافویه
۸۷۵۵۲۸
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
۳۴۷۲ 
نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس بر لزوم بازدید این کمیسیون از زندان فشافویه تاکید کرد.

خبرگزاری ایسنا: نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس بر لزوم بازدید این کمیسیون از زندان فشافویه تاکید کرد.

محمد کاظمی درباره برنامه کمیسیون حقوقی برای بازدید از زندان فشافویه گفت: بنده معتقدم که باید از زندان فشافویه بازدید داشته باشیم کما اینکه بعد از اتفاقات دی ۹۶ هم شخصاً از انفرادی برخی زندان‌ها به دنبال بازداشت تعدادی از افراد بازدید کردم.

وی با بیان اینکه هماهنگی‌ها برای بازدید از زندان فشافویه با رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی است، افزود: لازم است رئیس کمیسیون و قوه قضائیه هماهنگی‌هایی را داشته باشند تا در اولین فرصت از زندان فشافویه بازدید صورت گیرد. البته که برنامه کمیسیون بازدید از همه زندان‌ها است.

کاظمی یادآور شد که تاکنون کمیسیون حقوقی از بین زندان‌های تهران، از زندان اوین بازدید داشته و اعضای کمیسیون حقوقی از زندان‌های حوزه‌های انتخابی خود هم بازدید کرده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس همچنین درباره ورود این کمیسیون به موضوع قتل علیرضا شیرمحمدعلی در زندان گفت: در این مورد باید کمیسیون اصل ۹۰ ورود کند. البته اگر خانواده این فرد شکایتی داشته باشد. بنده هم معتقدم با توجه به وظایف قانونی و نظارتی‌مان بد نیست که به این موضوع ورود کنیم. تاکنون بحثی در این باره در کمیسیون نشده است.

الهیار ملک‌شاهی رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس نیز در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه در جریان قتل علیرضا شیرمحمدعلی در زندان نیست و گزارشی در این باره هم به کمیسیون نیامده است، درباره برنامه این کمیسیون جهت بازدید از زندان‌ها گفت که ما بازدید از همه زندان‌ها را در برنامه داریم.

وی درباره بازدید از زندان فشافویه هم گفت: نمی‌دانم که بازدید از فشافویه در برنامه‌مان هست یا نه ولی قاعدتاً باید این کار صورت گیرد.

ملک‌شاهی درباره اینکه آیا کمیسیون حقوقی تنها از زندان اوین در بین زندان‌های تهران بازدید کرده است، گفت: بازدید ما تنها از زندان اوین نبوده و اعضای کمیسیون از سایر زندان‌ها در تهران بازدید داشته‌اند.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1398/03/27
زندانها باید افزایش یابند.........‌
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج