انتقاد شدید از اجرای طرح زیست شبانه در تهران
۸۷۵۵۳۷
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
۵۲۹۷ 
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از اجرای طرح زیست شبانه انتقاد کرد.

خبرگزاری تسنیم: رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از اجرای طرح زیست شبانه انتقاد کرد.

حجت‌الاسلام احمد سالک نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره تصویب کلیات طرح زیست شبانه در شورای شهر تهران گفت: هر روزی شاهد یک نوع حرکت از ناحیه مدیران داخل کشور و شبکه‌های نفوذ هستیم، یک روز سند 2030 مطرح می‌شود و بنیاد خانوادگی و تربیت زندگی را بر اساس سبک زندگی غرب تنظیم می‌کند و ارزش‌های انقلاب را تحت الشعاع قرار می‌دهد و یک روز هم طرح زیست شبانه مطرح می‌شود، یعنی ترتیب دادن برنامه‌هایی که مردم به وسیله آنها از معنویت شب محروم بمانند.

وی افزود: در اسلام توصیه به تقسیم کار شده‌ایم، امیرالمومنین (ع) در روایتی فرمود: لِلْمُؤْمِنِ ثَلاَثُ سَاعَات: فَسَاعَةٌ یُنَاجِی فِیهَا رَبَّهُ، وَسَاعَةٌ یَرُمُّ مَعَاشَهُ، وَسَاعَةٌ یُخَلِّی بَیْنَ نَفْسِهِ وَ بَیْنَ لَذَّتِها فِیَما یَحِلُّ وَ یَجْمُلُ. وَلَیْسَ لِلْعَاقِلِ أَنْ یَکُونَ شَاخِصاً إِلاَّ فِی ثَلاَث: مَرَمَّة لِمَعَاش، أَوْ خُطْوَة فِی مَعَاد، أَوْ لَذَّة فِی غَیْرِ مُحَرَّم؛ انسان باایمان ساعات شبانه‌روز خود را به سه بخش تقسیم مى‌کند: قسمتى را صرف مناجات با پروردگارش مى‌کند و قسمت دیگرى را براى ترمیم معاش و کسب و کار زندگى قرار مى‌دهد و قسمت سوم را براى بهره‌گیرى از لذات حلال و دلپسند مى‌گذارد و سزاوار نیست که انسان عاقل حرکتش جز در سه چیز باشد: امرار معاش، گامى در راه معاد و لذت در غیر حرام». این تقسیم‌بندی برای هر مومنی در طول شبانه‌روز محل توجه است.

حجت‌الاسلام سالک خاطرنشان کرد: در نظام ارزشی اسلام و انقلاب این وجود دارد که شب را به استراحت بپردازیم تا قبل از سحر برای مناجات با خدا و شب زنده‌داری که اینقدر مورد تأکید خداوند در قرآن کریم است، آماده شویم. در حقیقت نیمه شب و سحر موتور محرّک انسان در طول روز است. امیرالمومنین (ع) در وصف سیمای متقین می‌فرماید: «أَمَّا اَللَّیْلَ فَصَافُّونَ أَقْدَامَهُمْ تَالِینَ لِأَجْزَاءِ اَلْقُرْآنِ یُرَتِّلُونَهَا تَرْتِیلاً؛ اما شبها همچنان برپاى ایستاده‏‌اند تا جزء جزء کتاب خدا را بخوانند و آرام و با تأنّى و تدبّر مى‏‌خوانند.

طرح «زیست شبانه» خطری جدّی برای جامعه اسلامی است

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: حالا شما تصور کنید مومنان به جای پرداختن به این مسائل ارزشی با افرادی نشست و برخاست کنند که انسان را از معنویت و ارزش‌های اخلاقی دور می‌کند، این مسأله برای جامعه اسلامی یک خطر جدّی است، درست است که با این طرح درصدد از بین بردن شب مردگی هستند، اما باید بگویم که ما معتقد به شب زنده‌داری هستیم آن هم شب زنده‌داری که خداوند و اهل بیت (ع) ما را به آن دعوت کرده است.

وی گفت: این طرح از جنبه‌ای دیگر نیز قابل بررسی است، ممکن است در خانواده‌ای آشفتگی ایجاد شود و حالا پدر، مادر یا فرزندان به خاطر آن مسأله از خانه خارج شوند و در آن اوقات شب به خیابان‌ها و نقاط مختلف شهر بروند و خدایی نکرده به دام باندهای فساد بیافتند. به همین دلیل طرح "زیست شبانه" می‌تواند عامل اصلی فساد در جامعه باشد، باید در جهت تقویت بنیه خانواده‌ها تلاش کرد نه در جهت فروپاشی خانواده‌ها.

حجت‌الاسلام سالک افزود: اینکه این طرح در بسیاری از شهرها و کشورهای جهان اجرا شده دلیل نمی‌شود ما هم آن را در جمهوری اسلامی اجرا کنیم، ما مقلّد غرب نیستیم که بیایم هر کاری آنها انجام می‌دهند ما نیز دنباله آن را بگیریم، این الگوگیری از غرب توسط انسان‌های بیمار انجام می‌شود، یعنی اگر افرادی در منبع ارزش‌های دینی و انقلابی عمیق شوند باید بدانند برنامه شبانگاهی نگاه اسلام کدام است.

وی یادآور شد: ما نباید به هیچ وجه از غرب برای ترویج سبک زندگی غربی الگوبردرای کنیم، بلکه آن را ضد ارزش می‌دانیم، این طرح مقدمه‌ای دیگر برای حرکت در مسیر زندگی غربی و ظلمی بزرگ به خانواده و جریان انقلاب است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1398/03/27
نمیدونم ما درست متوجه نمیشیم یا قضیه چیز دیگه است! مگه قراره دیسکو بزنن؟ چهار تا سوپرمارکت و رستوران میخوان ۲ ساعت بیشتر باز باشن. خطر سقوط فرهنگی چیه دیگه آخه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
آخه شما متوجه نیستی که فرهنگ ایرانی چه بوده واکنون بک عده غرب پرست دارند مردم را از راه اصلی بیرون می برند
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1398/03/27
وقتی اینا مخالفت میکنن من به این نتیجه میرسم پس خوبه.
Netherlands
14:38 - 1398/03/27
من این استدلال ها را قبول ندارم، شما 24 ساعتتو به معنویات بپرداز ولی به سبک زندگی دیگران وارد نشو، خود امام علی ع هم در مقام امامت توصیه کردن نه اجرای حکم، ضمن اینکه اینها مستحباته نه واجبات که واجب هم بود مثل ترک نماز منه به کسی ارتباط نداره
ولی در کل با این طرح خیلی همسو نیستم چون همسایه هایمان یک شب دیر به مجتمع می آیند خواب نیمه شبمان بهم میریزد، منازل ایران بر اساس استاندارد جهانی نیست، مطمئنا صدها هزار تماس مبنی بر مزاحمت خواب شبانه...
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1398/03/27
جل الخالق ، یک ماه پیش مشکلی نداشت ، الان هزار مشکل داره ! به خدا پناه باید برد از ‌......
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1398/03/27
ترا به خدا جلوی این همه آشفتگی را بگیرید هر روز یک مد جدید در ميارن
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1398/03/27
خوب بلدی الکی فلسفه ببافی چیزایی که اصلا بهم ربط نداره ربط بدی خدا کمکت کنه به پولیم به من بده
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1398/03/27
گرانی وشکم گرسنه معنویت حالیش نیست.سه شیفته داریم کار میکنیم هنوز ۸تمون گره ۹مونه.تو داری ۲۴ ساعت را بخش بر۳ قسمت میکنی.این طرح شما برای یک جامعه ایده آله نه سرزمین ما که درآمدها بصورت نجومی باهم فرق دارند.
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1398/03/27
در زمان حضرت علی ع مگه برق بوده؟
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1398/03/27
اینها از چی نگران؟؟؟ از چی میسوزن؟ واقعا اینقدر از مردم فاصله دارن که هیچکدوم از تصمیماتشون واسه مردم نیست، فقط زور بزنن جلوی دماغشون رو میبینن.
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1398/03/27
احتمالأ اینها سرگرمی های دولت اصلاحطلب است تا سر مردم را شیره بمالند
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1398/03/27
هرحرفی داری فارسی بگو مگه ماعربیم نصف سخنان تو عربی میگی؟!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1398/03/27
ظاهرا" نماینده محترم بیشتر وقت خود را مصروف جمع آوری ثروت و کسب مال میکند و بعد هم استفاده از حلال های خود و خوش گذرانی ایکاش آن قسمت که بدنبال معاش هستند را کمی اجازه می دادند مردم هم وارد شوند
ایکاش ایشان شفاف می فرمودند درب هر واحد مسکونی یک دستگاه کارت حضور و غیاب اختصاص می دادند و توسط نمایندگان محترم مجلس که بخوبی وظایف نظارتی را بلدند روزانه کنترل و موارد سو ء را به مراجع ذیصلاح اعلام نمایند تا مبادا کسی اندکی حال خوب را حس کند
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1398/03/27
همینه دیگه !!!!!تمام کارامون شده ریا
Iran, Islamic Republic of
15:49 - 1398/03/27
حالا مثلا الان که کسی شبا بیرون نیست مشغول دعا و نیایش هستن
Iran, Islamic Republic of
15:49 - 1398/03/27
خدایا کی قراره از دست این جاهل ها نجات پیدا کنیم
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1398/03/27
یکی پاشه اینو از برق بکشه
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1398/03/27
اونوقت یک همچین آدمی با یه همچین طرز فکری رفته جایی که دارن قانون مینویسن
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1398/03/27
بنظرم باید یه گروه توی خیابونا باشن که بعد از تاریکی شب هرکیو دیدن با گلوله بکشن.اصلا چه دلیل داره هوا که تاریک میشه کسی بیرون باشه.من کاملا موافق هستم.یکدرصدم فکر نکنین دارم دروغ میگم
Iran, Islamic Republic of
16:05 - 1398/03/27
ما داریم بیستوچهاری کار میکنیم
به توچه آخه.
تو برو شب بخواب
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1398/03/27
عده‌ای هم درشب کسب روزی حلال میکنند
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1398/03/27
بشریت شتابان بسوی توحش درحر کت است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج