پزشکیان: صد‌ها نفر امثال هادی رضوی وجود دارند
۸۷۵۶۰۷
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸
۴۰۱۶ 
نایب رییس مجلس معتقد است که صدها نفر امثال هادی رضوی در کشور وجود دارند و دلیل مخالفت برخی با FATF شناخته شدن گردن کلفت‌هایی است که به راحتی در کشور پول جا به جا می‌کنند.

خانه ملت نوشت: نایب رییس مجلس معتقد است که صدها نفر امثال هادی رضوی در کشور وجود دارند و دلیل مخالفت برخی با FATF شناخته شدن گردن کلفت‌هایی است که به راحتی در کشور پول جا به جا می‌کنند.

مسعود پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر در قالب یک سیستم و چارچوب، قوانین موجود کشور اجرایی می‌شد، بسیاری از مشکلات کنونی اتفاق نمی افتاد،گفت: اگر قوانین به درستی اجرا شود هیچ کس نمی‌تواند دزدی کند و یا اینکه منابع کشور جابه جا شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، افزود: برخی مطرح می کنند که با اجرای FATF افراد متوجه می شوند که ما پول را چه کار کرده ایم و همه چیز شفاف می شود که در پاسخ به این افراد باید گفت که اصلا می توان این اطلاعات را به کارگروه ویژه اقدام مالی نداد، ولی حداقل خودمان متوجه شویم که پول در کشور چه می شود، البته دلیل مخالفت برخی افراد این بوده که برخی افراد گردن کلفت که به راحتی در کشور پول ها را جا به جا می کنند شناسایی می شوند.

وی با بیان اینکه حتی اگر هادی رضوی محاکمه شود صدها نفر دیگر امثال این فرد در کشور وجود خواهند داشت، ادامه داد: یکی از موضوعات مهم این بوده که باید جلوی وقوع چنین فسادهایی را گرفت و نظارت ها را سامان و افزایش داد، مگر می توان چند نفر را دستگیر کرده و محاکمه کرد؟

پزشکیان با بیان اینکه اگر یک میلیون تومان اضافه در این کشور جابه جا شود فرد خاطی باید پاسخگو باشد، تاکید کرد: عده ای پس از اختلاس های با رقم های بالا همانند 4 هزار میلیارد تومانی تازه مطرح می کنند که فرد خاطی را دستگیر کرده ایم، این سوال مطرح می شود که تاکنون کجا بوده اید که این فرد رقم به این بزرگی اختلاس کرده است، لذا باید در همان مرحله اول که پای فردی می لغزد حاکمیت مانع آن فرد می شد و تا زمانی که بستر برای این لغزش ها آماده است هر فردی ممکن است چنین لغزشی داشته باشد و محاکمه مشکلی را حل نمی کند.

وی افزود: برخورد با افراد مشکل را حل نمی کند، بلکه باید سیستم اصلاح شود تا افراد اصلاح شوند حتی اگر فردی دزد باشد و سیستم اصولی در کشور وجود داشته باشد فرد دیگر نمی تواند دزدی کند، اما اگر فردی انسان سالمی باشد و زمین لغزنده ای پیش روی وی وجود داشته باشد پایش لغزیده و زمین می خورد، بنابراین هنر این نیست که فردی زمین بخورد و سپس برای آن پرونده درست کنیم، بلکه هنر این است که اجازه ندهیم انسان ها بیفتند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سرمایه انسانی یک شبه ایجاد نمی شود و هر انسانی اگر زمین لغزنده باشد ممکن است لغزیده و زمین بخورد، بنابراین حاکمان، ناظران و سیاستگذاران باید مراقبت کنند تا افراد زمین نخورده و پاها نلغزد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1398/03/27
درود بر استاد ولعنت بر مخالفان اف ای تی اف که همشون دلواپسان و دزدان گردن کلفت مملکتن
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1398/03/27
افرین برشما حرف درستی فرمودید
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1398/03/27
شرم مون میاداین نایب ریس مجلس خوب قانون قوی داخلی بزارین چراهرچی معاهده بین المللی ضرردار
Iran, Islamic Republic of
19:51 - 1398/03/27
شما می دانستید و می دانید صدها نفر مثل هادی رضوی وجود دارد و اسم خوتان را گذاشته اید نماینده مردم و ساکت هستید.
آیا نماینده مجلس در جمهوری اسلامی باید اینطور باشد؟
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1398/03/27
معلوم که ازطرف وزیر وعده گرفته
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1398/03/27
خدا برکت به اهل و عیال و دامادهای مسولین بدهد مردم عادی که نمی توانند در این کارها شرکت کنند مردم عادی دستشان به این پول ها نمیرسد خون شهدا سد راهتان شود
Iran, Islamic Republic of
06:56 - 1398/03/28
دست کم 100 هزار نفری میشن ،اینا که مثل بختک افتادن روی دارایی کشور
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج