نرخ بیکاری در استان تهران افزایش یافت
۸۷۶۰۱۶
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۱
۸۶۸۲ 
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی علت عمده بیکاری در استان تهران را کاهش اشتغال در صنعت کارخانه‌ای در شهرهای اطراف تهران عنوان کرد که در این زمینه در بخش صنعت کارخانه‌ای ریزش نیروی کار بسیاری وجود دارد.

خبرگزاری تسنیم: عیسی منصوری، معاون وزیر کار در حاشیه کارگروه اشتغال با اشاره به موضوعات مطرح شده در این جلسه اظهار داشت: در این جلسه بیشتر موضوعات مربوط به اشتغال روستایی مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی نیز به طور خاص برای استان تهران گرفته شد.

وی بیان کرد: در ماه‌های گذشته استان تهران روند همراه با موفقیتی را طی کرده و در بخش‌های مختلف عملکرد استان در حوزه دستاوردها بهبود پیدا کرده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود: برخی از دستگاه‌های استان تهران با محدودیت منابع روبه رو شدند و در عین حال منابع نهادهای حمایتی بلااستفاده مانده بود قرار شد به صورت موقت آزادسازی منابع صورت گیرد البته سهم نهادهای حمایتی حذف نمی‌شود اما امکان استفاده از آن وجود دارد.

نرخ بیکاری در استان تهران افزایش یافت

منصوری همچنین در مورد افزایش نرخ بیکاری در استان تهران عنوان کرد: اگر تسهیلاتی قائل می‌شویم برای طرح‌های سرمایه‌گذاری است که بنا به تجربه به سراغ ایجاد واحدهای کسب و کار و کارخانه می‌رود که تأثیر اشتغالی بلافاصله ندارد در حالی که در استان تهران انتظار این است که سهم بخش خدمات بیشتر شود اما متأسفانه بانک‌ها تمایل چندانی به فعالیت در بخش خدمات ندارند.

وی با بیان اینکه فعالیت بانک‌ها بیشتر از جنس خدمات بانکی است تا تخصیص منابع به خدمات مولد گفت: بخش قابل توجهی از اشتغال استان تهران مربوط به صنعت کارخانه‌ای است که در دوره رکود صنعت کارخانه‌ای دچار افول تولید و اشتغال می‌شود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ادامه داد: نظام اجرایی بیشتر تمایل به کمک فعالیت کارخانه‌ای دارد و بخش خدمات، آی تی، گردشگری و کشاورزی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد همچنین نظام اجرایی تمایل به توزیع وام دارد در حالی که مأموریت آن‌ها سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و نظارت است که سبب افزایش نرخ بیکاری شد.

منصوری در پایان خاطرنشان کرد: علت عمده بیکاری در استان تهران ناشی از کاهش اشتغال در صنعت کارخانه‌ای در شهرهای اطراف تهران است که در همین زمینه در بخش صنعت کارخانه‌ای ریزش نیروی کار داشتیم و رشد در این بخش منفی بوده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1398/03/28
اینا آمار است .
مردم تهران چند کار دارند .
در رفاه کامل همراه با نشاط و امنیت و البته سلامت روان هستند.
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1398/03/28
اینا آمار است .
مردم تهران چند کار دارند .
در رفاه کامل همراه با نشاط و امنیت و البته سلامت روان هستند.
Iran, Islamic Republic of
23:12 - 1398/03/28
هرجامیری ازایرانیابیشترافغانیاکارمیکنن عاقبتش این مش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج