بازتاب جهانی سرنگونی پهپاد آمریکایی از سوی سپاه
۸۷۶۵۹۷
۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
۱۶۲۰۵ 
سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط پدافند هوایی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بازتاب گسترده ای در رسانه های دنیا داشته است.

خبرگزاری مهر: سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا در سواحل هرمزگان توسط پدافند هوایی نیروی هوافضای سپاه پاسدران انقلاب اسلامی ایران تاکنون بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشته است.

پایگاه العهد لبنان نوشت: سپاه پاسداران ایران پهپاد جاسوسی که به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران در سواحل استان هرمزگان وارد شده بود را سرنگون کرد.

شبکه المیادین نیز اعلام کرد: سپاه پاسداران یک پهپاد جاسوسی آمریکا را سرنگون کرده است.

اسپوتنیک عربی هم نوشت: سپاه پاسداران ایران از سرنگونی یک پهپاد جاسوسی آمریکا که وارد حریم هوایی ایران شده بود، خبر داده است.

این خبرگزاری افزود: وزارت دفاع آمریکا روز چهارشنبه گفته بود که جدیدترین عملیات استقرار هزار نیروی آمریکایی در خاورمیانه شامل موشک‌های پاتریوت، پهپاد و هواپیماهای شناسایی هم می‌شود.

روسیاالیوم نیز اعلام کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعلام کرده است که یک پهپاد جاسوسی آمریکا را بامداد امروز در استان هرمزگان واقع در جنوب این کشور سرنگون کرده است.

این خبرگزاری افزود: با این حال سخنگوی پنتاگون گفته است که آمریکا برای جنگ با ایران تلاش نمی‌کند اما ما آمده ایم از نیروها و منافع آمریکا در منطقه دفاع کنیم.

اسکای نیوز عربی وابسته به امارات متحده عربی هم در این باره نوشت: ایران ادعا کرده است که یک هواپیمای جاسوسی آمریکا را در منطقه هرمزگان سرنگون کرده است اما آمریکا تکذیب می‌کند.

براساس این گزارش، اسکای نیوز افزود: این در حالی است که سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که هیچ پهپادی به آن منطقه از ایران فرستاده نشده است.

پایگاه النشره لبنان هم تیتر زد: سپاه پاسداران ایران، پهپاد جاسوسی آمریکایی را پس از ورود به حریم هوایی ایران سرنگون کرد.

القدس العربی اعلام کرد: ایران از سرنگونی یک پهپاد آمریکایی بر فراز اراضی خود خبر داده است و واشنگتن تکذیب کرده است.سپاه پاسداران با اعلام اینکه این پهپاد مدل گلوبال هوک بوده، بیان کرده است که سرنگونی این پهپاد با آتش پدافند هوایی نیروی هوافضای سپاه پاسدران ایران در استان هرمزگان صورت گرفته شده است.

القدس العربی با اشاره به اینکه «بیل اوربان» سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اعلام کرده است که هیچ پهپادی به منطقه مورد نظر ارسال نشده است، در ادامه نوشت: اوربان تنها به همین سخنان بسنده کرد و به جزئیات بیشتری در این خصوص اشاره ای نکرد.

همین پایگاه در ادامه نوشت: ارتش آمریکا پیش از این سرنگونی پهپاد این کشور توسط حوثی ها در ششم ژوئن گذشته را تایید کرده بود.

العربی الجدید با اشاره به این موضوع نوشت: شاخه رسانه ای سپاه پاسدران ایران روز پنج شنبه از سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکا در منطقه هرمزگان واقع در جنوب این کشور خبر داده است.

خبرگزاری بی‌بی‌سی در اولین واکنش رسانه‌ای به سرنگونی پهباد جاسوسی آمریکا در خاک ایران، اذعان کرد که پهپاد مذکور یک «پهپاد جاسوسی» بوده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در این خصوص نوشت: بیل اوربان سخنگوی ستاد مرکزی فرماندهی آمریکا سنتکام حاضر به اظهار نظر درباره این موضوع نشد و تنها تصریج کرد، «هیچ عملیات پهپادی امروز بر فراز آسمان ایران صورت نگرفته است».

خبرگزاری رویترز نیز در این خصوص اعلام کرد که «بیل اوربان» (Bill Urban) سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا حاضر نشد به جزئیات بیشتری در این خصوص اشاره‌ای بکند.

خبرگزاری یورونیوز نیز در این خصوص نوشت: پس از انتشار بیانیه سپاه پاسداران در این خصوص، سنتکام اعلام کرد که «امروز پهپادی در آسمان ایران نداشتیم».

برچسب ها:
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:04 - 1398/03/30
از خبرگزاری های معتبر عراق ، یمن ، سوریه و ونزوئلا چیزی منتشر نشده ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
به کوری چشم.تو ن منتشر نشده
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1398/03/30
آمریکا غلط کرده‌ پهپاد می‌فرسته حقشون بود دم‌ت گرم سپاه راضیم ازتون.
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1398/03/30
اول تکذیب بعد سکوت...و به آرامی از کنار موضوع رد شدن!
خصلت امریکا و جماعت غربزده!
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1398/03/30
درود بر نیروی سپاه پاسداران رزمندهگان همیشه سرافراز ملت ایران بازوان
پر قدرت نظام اسلامی و ولایت فقیه
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1398/03/30
آمریکا شیطان بزرگه شاید اینو طعمه کرده فکرما بره به سمت این پهباداش از یه طرف دیگه بیان جاسوسی همیشه باید حواسمان به شیطان بزرگ باشد مرگ بر آمریکا
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1398/03/30
بترس ای یانکی .
ای اسب افسار گریخته در دلم هستی .
Iran, Islamic Republic of
13:08 - 1398/03/30
شکر خدای ایران آنگاه در صحرای طبس با ماموریت طوفان شن معجزه آفرید ورود به امام خامنه‌ای که لحظه ای اجازه نداد بدخواهان به سپاه ضربه بزنند امروز هم این پیروزی از انفاس خیر شهدا وامام شهدا امام خمینی ره وتوجه ولیعصرحج الله می باشد
United Arab Emirates
13:24 - 1398/03/30
سپاه باکسی شوخی ندارد هرکسی وهرکشوری بخ اد شاخ وشونه بکشه سروکارش با بدر وذوالفقارو سهند واژدره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
سلام ودرود بر غیور مردان نیرو های مسلح . ج.ا ا. که خواب را از چشمان بز دلان ترسو و روبه صفت گرفته اند.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
امریکا نمی خواهدبجنگدگرایران راپودرمی کند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
تایید می کنم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
کاش میتونستن سالم به زمین میشندن تا تو دهنی بشتر بهشون بزنیم البته حال هم تودهنی بزرگی
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1398/03/30
آمریکا در ماجرای پهپاد rq هم ابتدا همینطور ادعا کردند
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1398/03/30
ارتش و سپاه ایران تشنه انتقام شهیدان و حجاج و مدافعان حرم است ولی این ها ترسو تر از آنند که به ایران تجاوز کنن.
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1398/03/30
ایکش میتونستن این را هم سالم میگرفتن تا تودهنی بیشتری به انها بزنند البته الان هم کار بزرگی کردن
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1398/03/30
درود بر پاسداران و پدافند سپاه در هرمزگان
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1398/03/30
چه اشتیاقی بعضی ها برای جنگ دارند .به قول یک متفکر جنگ را مردان پیر راه می اندازند اما جوانان هستند که باید جانشان را بدهند . موضوع عجیبی است . خون این جوانان بر گردن کی خواهد بود . خدا میداند . در هر حال امیدوارم که کار به جنگ نکشد زیرا جز ویرانی برای ما نخواهد داشت
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1398/03/31
۱۴.۴۰ و ۱۴.۵۷ هردو مزدور . ابرقدرتی مرُد . الفاتحه . ایران ، ایران دوره قاجار و پهلوی نیست . آمریکا هم خودش میداند که با این ایران قدرتمند نمیتواند بجگند . چرا که درطی ۸ سال دفاع جانانه رزمندگان اسلام با ۴۰ کشور میجنگیدیم . ظاهراً صدام بود . اینه که امریکا جرآت درگیری نداره .
Iran, Islamic Republic of
08:22 - 1398/03/31
افرین برسپاه پاسداران نوکرتم خاک پای همه تونم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج