درخواست وزارت اقتصاد برای قطع سریع یارانه ثروتمندان
۸۷۶۹۶۰
۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۳
۱۳۱۲۴ 
وزارت امور اقتصادی و دارایی در گزارشی خواستار اقدام قاطع دولت برای حذف یارانه دهک‌های غیرنیازمند به وسیله سامانه‌های اطلاعاتی شد.

خبرگزاری فارس: وزارت امور اقتصادی و دارایی در گزارشی خواستار اقدام قاطع دولت برای حذف یارانه دهک‌های غیرنیازمند به وسیله سامانه‌های اطلاعاتی شد.

یکی از اهدافی که در اصلاح ساختار بودجه از سوی سازمان برنامه و بودجه و بسته رونق تولید سال ۹۸ وزارت امور اقتصادی و دارایی دنبال می‌شود، اصلاح ساختار مصارف هدفمندی یارانه ها جهت تأمین منابع بخش‌های تولیدی است.

بدین منظور قانون گذار در تبصره ۱۴ قانون بودجه امسال و سال‌های گذشته موضوع حذف دهک‌های غیرنیازمندان یارانه بگیر را مورد توجه قرار داده، اما در این سال های به بهانه‌های مختلف به طور کامل محقق نشده و موانعی پیش روی آن قرار دارد.

معاونت اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در تشریح و تبیین جزئیات بسته رونق تولید سال ۹۸ به اصلاح ساختار مصارف هدفمندی یارانه‌ها پرداخته و بیان می‌کند: مطابق تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ جمع کل دریافتی‌های حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها ۱۴۰۷۴۰۴ میلیارد ریال ( رشد ۴۲ درصد نسبت به سال ۱۳۹۷) است.

هرچند مطابق تبصره مذکور دولت مکلف شده است تا با استفاده از تمامی بانک‌های اطلاعاتی نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه‌بگیران اقدام نماید لیکن با توجه به سهم اندک سه دهک مذکور از مجموع کل منابع هدفمندی یارانه‌ها، ضروری است تا علاوه بر انجام اقدامات در خصوص حذف دهک‌های برخوردار، با توجه به اضافه شدن منابع مربوط به صادرات فرآورده‌های نفتی با لحاظ مابه التفاوت خوراک پالایشگاه‌ها به میزان ۴۳۵ هزار میلیارد ریال در این حوزه، بخشی از منابع مربوطه جهت هدایت به سمت بخش‌های تولیدی آزاد شود.

لذا در این ارتباط برنامه‌های ذیل پیشنهاد می‌شود:

۱- اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۹۸با هدف بازنگری در مصارف هدفمندی یارانه‌ها (جدول تبصره ۱۴ قانون بودجه) به جهت تخصیص به طرح‌های اولویت‌دار بخش‌های تولیدی به ویژه در مناطق آسیب دیده از سیل مدنظر قرار گیرد.

۲- اقدام قاطع دولت در حذف دهک‌های برخوردار درآمدی از دریافت یارانه نقدی با توجه به سامانه‌های اطلاعاتی در اختیار و آزادسازی منابع مربوطه برای بخش‌های تولیدی.

وزارت اقتصاد معتقد است با انجام این کارها قطعا دستاوردهایی خواهد داشت که حاصل آن اختصاص منابع مالی آزاد شده برای بخش‌های تولیدی به ویژه در مناطق سیل زده و اصلاح تخصیص منابع عمومی محدود دولت است.

انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1398/03/31
ثروتمندی مانده که یارانه بگیر مانده باشه؟ طی چند نوبت هی ثروتمند، ثروتمند کردید و یارانه هاشون را قطع کردید؟ زمان لازم اینها احقاق حق خواهند کرد چون ثروت ملی به همه تعلق داره. در ضمن ، آیا ترس از درگیری احتمالی و فروش نرفتن نفت در این قطع احتمالی یارانه دخیل نیست؟؟
Iran, Islamic Republic of
19:28 - 1398/03/31
با این گرونی یارانه را هم اشتباه قطع کنید؟بجای یارانه ثروتمندا قطع بشه یارانه بدبخت بیچاره ها قطع میشه؟
Iran, Islamic Republic of
19:40 - 1398/03/31
بجای اینکارها برین پول ملتوازمفسدان ومسئولان خونخوارودزد پس بگیرین
Iran, Islamic Republic of
19:44 - 1398/03/31
ثروتمندان چرا یارانه میگرن. خجالت داره خودشون باید انصراف بدن خداییش اونهایی که حقوقهاشون از بیست ملیون به بالاست باید نگیرن
Iran, Islamic Republic of
20:25 - 1398/03/31
کاملا درسته اول از خودتان شروع کنید یعنی کلیه دولتی ها و مجلسی ها اعم از تشخیص مصلحت نظام وشورای نگهبان وغیره بعد کلیه نجومی بگیران شرکتهای نفت وکلا کسانی که هم اکنون حقوق:بالای پنچ میلیون می گیرند
Iran, Islamic Republic of
20:27 - 1398/03/31
والله اگه پروژه سفر به مریخ بود تا حالا به نتیجه میرسید،ما دهک های پایین به نفع بالا دستیها میریم کنار نوش جانشون.
Iran, Islamic Republic of
20:28 - 1398/03/31
ای بابا من بازنشسته تامیین اجتماعی از همدان هیتم و سالها یارانه مرا قطع کردند و در روستا زندگی میکنم و یک سند هم بنام ندارم جایی هم نیست اعتراض کنی البته دیگه پولی نیست این مبلغ اما اینکه منو جزو دهک اول حساب کردند خیلی خنده دار و درداور است
Iran, Islamic Republic of
20:32 - 1398/03/31
هنوز به ثروتمندان یارانه میدید .خدا ازتون نگذره.ثروتمند داره خون ملت میمکه حالا یارانه هم میگیره.
Iran, Islamic Republic of
20:42 - 1398/03/31
کم حق ملت و می خورید یارانه داره بهتون فشار میاره، چهل و پنج تومن به ملت میدین زور به همه جاتون اومده خودتون مسخره کردین ...نظرات منو اصلا درج نمی کنید اینبار مجبور میشم برنامه شما را حذف کنم
Iran, Islamic Republic of
20:51 - 1398/03/31
راست میگه یه په نفر ازاینا نمیان جنگاااااا
Iran, Islamic Republic of
21:04 - 1398/03/31
قول میدم یارانه فقرا رو قطع میکنن.ولی پولدارها خیر .خواهیم دید.بعد دولت الکترونیک میگه سامانه اشتباه کرد..
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1398/03/31
ی ۴۵ تمن میدن بعد ۱۰ سال هنوز همونه،همه چی ۱۰ برابر شده،تازه میخوان ندن اینو،لعنت بر دزد که آدم بشو نیست‌.
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1398/03/31
جلو دزدیارو اگه میتونید بگیرید
Romania
23:04 - 1398/03/31
سه ساله یارانه من مستمری بگیر حداقلی راقطع کردن حال بفکر قطع یارانه مستکبران افتادن خدا ازشون نگذره .
Iran, Islamic Republic of
23:41 - 1398/03/31
یارانه اینها رو قطع کنید
نمایندگان مجلس
وزرا و معاونینشون و....
استانداران
شهرداران
فرمانداران
بخشداران
خارجی نشینها
کارخانه داران....
Iran, Islamic Republic of
00:38 - 1398/04/01
شرم کنید دیگه .45هزار تومن رو هم به مردم نمیبینید پول نیم کیلو گوشت هم نیست .میلیون میلیون دلار اختلاس میکنید و میدزدید هنوز چشمتون سیر نشده .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج