داستان «مغز‌های کوچک زنگ زده» سرقت شده؟
۸۷۷۰۴۸
۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۰
۷۴۱۸ 
فیلم «مغز‌های کوچک زنگ زده» ازجمله آثاری است که با منابع مالی آلوده ساخته شده است. چرا که نام محمد امامی، از متهمان به اختلاس از صندوق ذخیره فرهنگیان به‌عنوان سرمایه‌گذار این فیلم ثبت شده است.

کیهان نوشت: فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» ازجمله آثاری است که با منابع مالی آلوده ساخته شده است. چرا که نام محمد امامی، از متهمان به اختلاس از صندوق ذخیره فرهنگیان به‌عنوان سرمایه‌گذار این فیلم ثبت شده است.

اما این فیلم با یک اتهام جدید نیز روبه‌رو شده است. اخیرا نویسنده‌ای ادعا کرده است که بخش‌هایی از این فیلم با کپی‌برداری عین به عین از روی رمان وی خلق شده است.

البته قبلا یک منتقد سینما نیز گفته بود که بین فیلم هومن سیدی و یکی از رمان‌هایی که خوانده است شباهت‌های زیادی دیده می‌شود، اما مهدی افروزمنش، نویسنده این رمان نیز ادعای «کپی‌برداری» از روی رمان خود را مطرح کرده است، به‌طوری که نوشته است: «دیشب مغزهای زنگ زده را دیدم، قبلا شباهت‌ها با رمانم «سالتو» ‌را شنیده بودم‌ اما این‌بار به چشم دیدم، خیلی بیشتر از شباهت، تا آنجا که بعضی مشخصه‌های صورت و درگیری‌ کنار ریل کپی بود نه شباهت!»

هومن سیدی، کارگردان «مغزهای کوچک زنگ زده» همان طور که قبلا درباره استفاده از منابع مالی مشکوک برای ساخت این فیلم سکوت کرده بود، در مقابل اتهام کپی‌برداری بدون اجازه از یک رمان هم ساکت مانده است.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1398/04/01
هومن سیدی یک شارلاتان به تمام معناست ...
Iran, Islamic Republic of
06:47 - 1398/04/02
هومن سیدی حتی استحقاق نقد را هم ندارد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج