پیام تبریک فارسی کوروساوا برای تولد کیارستمی
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۷۷۱۸۴
۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
۶۵۴۴
حمیده شریف‌راد نوشت: «عباس کیارستمی می‌دانست اول تیرماه، روز ویژه‌ای برای دوستان و علاقه‌مندانش است. تلفن خانه‌اش به امید شنیدنِ صدای او و تبریک تولدی گفتن، از اول صبح تا دیرهنگام شب بی‌وقفه به صدا در می‌آمد. اغلب، این روز را در خانه می‌ماند. خانه شماره سیزدهِ انتهای بن‌بست قائم در چیذر که سیلی از پیام‌های مهرآمیز کتبی و شفاهی در این روز به آن سرازیر می‌شد.»

اعتمادآنلاین: امروز روز دلبستگان کیارستمی است. خیلی از دوستداران نزدیک او گنجینه‌ای از خاطرات و اسناد و مدارکی هستند که برای طرفداران کیارستمی حائز اهمیت است. حمیده شریف‌راد از مجوعه آثار باقیمانده از کیارستمی تبریک تولدش از سوی کورساوا به زبان فارسی و عکس اولین دیدار این دو فیلمساز بزرگ جهان را برای اولین‌بار در اختیار اعتمادآنلاین گذاشته تا آن را با دوستداران کیارستمی و کوروساوا به اشتراک بگذارد.

پیام تبریک فارسی کوروساوا برای تولد کیارستمی

او این آثار ارزشمند را به همراه یادداشتی از خود که زمان و مکان و توضیحات لازم در خصوص این دو اثر را بیان می‌کند در اختیار ما گذاشته تا سوپرایزی برای سالروز تولد کیارستمی باشد. در ادامه یادداشت حمیده شریف‌راد را می‌خوانید:

حمیده شریف راد|عباس کیارستمی می‌دانست اول تیرماه، روز ویژه‌ای برای دوستان و علاقه‌مندانش است. تلفن خانه‌اش به امید شنیدنِ صدای او و تبریک تولدی گفتن، از اول صبح تا دیرهنگام شب بی‌وقفه به صدا در می‌‌آمد. اغلب، این روز را در خانه می‌ماند. خانه شماره سیزدهِ انتهای بن‌بست قائم در چیذر که سیلی از پیام‌های مهرآمیز کتبی و شفاهی در این روز به آن سرازیر می‌شد. پیش‌ترها تا اوایل دهه هشتاد، از طریق فکس، تلفن و یا نامه‌های پستی که از چند روز قبل ارسال شده بودند و بعدتر از طریق ایمیل و تلفن.

پیام تبریک فارسی کوروساوا برای تولد کیارستمی

تولدت مبارک‌های فراوان... از بهمن فرمان‌آرا، مرتضی ممیز، نورالدین زرین کلک و... که دوستان بسیار نزدیک و قدیمی بودند تا دوستان غربت‌نشینی چون ناصر زراعتی، ابراهیم گلستان، محمود بهرازنیا، بابک کریمی و ... و انبوهی پیام تبریک از سوی دوستداران هنر او از شهرهای دور و نزدیک ایران، از تهران تا مشهد و رودبار و سمنان و اردبیل و قم گرفته تا سبزوار و بندرعباس و لاهیجان و ... فرنگی‌ها هم که تعدادشان کم نبود!

می‌گفت روزهای تولد گوشم شبیه گوش کشتی‌گیرها می‌شود! هر سال با خود می‌گویم امسال دیگر همه را جواب نمی‌دهم؛ شانسی و یک خط در میان بر می‌دارم، ولی باز دلم نمی‌آید، می‌گویم شاید آخرین اول تیری باشد که صدای یکدیگر را می‌شنویم... از میان جمع سینماگران مطرح و هم‌تراز هم بزرگانی چون آکیرا کوروساوا، برناردو برتولوچی، فرانچسکو رُزی، آنجلوپولوس، امیر کاستاریکا و آکی کوریسماکی، نه تنها روز تولد که به مناسبت‌های گوناگون از جمله موفقیت در جشنواره‌ای یا فرا رسیدن سال نو از طریق یادداشت یا هدیه‌ای یاد او می‌کردند.

او نیز بالعکس. آکیرا کوروساوا که پس از نمایش فیلم «خانه دوست کجاست؟» در دهه هفتاد با سینمای عباس کیارستمی آشنا شده بود او را بسیار دوست می‌داشت. همچون خویشاوند یا فرزندی. این دو سینماگر به بهانه نمایش‌هایی برای فیلم سه گانه کیارستمی در ژاپن، دیدارها و نامه‌نگاری‌هایی با یکدیگر داشتند.

نامه‌های کوروساوا به کیارستمی که اغلب همراه با هدایایی بوده از زیباترین و لطیف‌ترین نامه‌های این مجموعه هستند. پیام دلنشین او به کیارستمی برای دریافت نخل طلای کن به خاطر فیلم «طعم گیلاس» و یا تبریک عید نوروز روی کاغذی ساخته شده از گل‌های طبیعی، به راستی که نشانگر عظمت روح کوروساوا و فروتنی یک هنرمند هنگام ابراز محبت به هنرمندی دیگر است که سی سال از او کوچک‌تر است.عباس کیارستمی دلبسته نامه‌های کوروساوا و خط زیبای ژاپنی بود. می گفت مانند نقاشی و به لطافت هایکوهایشان است.

یادداشت تبریک کورواساوا به مناسبت پنجاه و چهارسالگی عباس کیارستمی، یکی از سه نامه آخر این سینماگر بزرگ برای فیلمسازی است که او را عزیز می‌دارد و معتقد است واژه‌ها نمی‌توانند احساسات او درباره آثارش را بیان کنند. تاریخ نامه که مزین به عکسی زیبا از خود کوروساوا و همراه با چند نقاشی پستال‌شده این سینماگر- نقاش است، نشان می‌دهد که امپراطور سینمای جهان در زمان نگارش این نامه هشتاد و چهار سال داشته. لرزش قلمش روی کاغذ پیداست. عباس کیارستمی شیفته این خط و چنین لطافت طبعی بود. می‌گفت دلم برای این خط لرزان کودکانه، به ویژه آن تشدیدی که روی عباس گذاشته است غنج می‌رود!

امروز این نامه و عکس را پس از هشت سال، به بهانه تقسیم با دوستداران عباس کیارستمی و آکیراکوروساوا از قاب چوبی‌اش در آوردم.

عکس منتشرنشده‌ای نیز از کوروساوا و کیارستمی ضمیمه متن کرده ام. جا دارد به بهانه انتشار این تصویر که در اولین دیدارشان در سال 1993 گرفته شده، فرصت را مغتنم شمرده و یادی کنم از عکاس این دیدار خانم ایتسوکو دوهی، که نه تنها در مدت رفت‌وآمد عباس کیارستمی به ژاپن در طی این سال ها، به نوعی مدیر برنامه‌های ایشان بوده که چندین مقاله در مورد عباس کیارستمی نوشته و ویراستار اولین کتاب منتشر شده در ژاپن در باب سینمای او نیز بوده. متاسفانه در هیچ جا اشاره‌ای به اسم ایشان که همکاری‌اش با عباس کیارستمی تا زمان ساخت فیلم «مثل یک عاشق» ادامه داشت نشده است.»

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1398/04/01
لعنت به جراح و دندان پزشک قاتل پول پرست
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1398/04/01
فیلماش رو خودش تنهایی باید میدیدفاز خاص پندار ی داشت به ایران اعتبار داد اما
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1398/04/01
پزشکش میر شب عید عملش کرد رفت سفر نزدیک دویست میلیون پول گرفته بود بدنش عفونت کرد رفت فرانسه ادامه درمان
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1398/04/01
سهراب سپهری فروغ روی خیلی هنرمندا تاثیر گذاشتن
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1398/04/01
عباس عزیز تولدت مبارک، با تشدید:)
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1398/04/01
الان دکتر قاتلش درحال عشق و حاله و بزرگمردی چون کیارستمی زیر خاک
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1398/04/01
اگر آمریکا هم هیچ غلطی نتواند بکند سیاستمداران نابلد و بی مایه و پزشکان بی خرد مردم ایران رو از صحنه عشق بازی های کیارستمی پاک خواهند کرد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
ایرانیان- فوتر موبایل222
چوب و هنر _فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
شفا_فوترموبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
استیل رگال_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
چوب و هنر _فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر