محکومیت حاجتی به خاطر توئیت‌نگاری نیست
۸۷۷۲۱۱
۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
۳۲۴۷ 
پیشتر گفته می شد و شایع شد که مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز به دلیل توئیت هایی که در حمایت از فرقه بهاییت نوشته، محکوم و زندانی شده اما رئیس کل دادگستری فارس اعلام کرد که حاجتی به جرم فعالیت تبلیغی علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی دوران محکومیت را می گذراند و این محکومیت ارتباطی با توئیت نگاری وی ندارد.

خبرگزاری ایرنا: پیشتر گفته می شد و شایع شد که مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز به دلیل توئیت هایی که در حمایت از فرقه بهاییت نوشته، محکوم و زندانی شده اما رئیس کل دادگستری فارس اعلام کرد که حاجتی به جرم فعالیت تبلیغی علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی دوران محکومیت را می گذراند و این محکومیت ارتباطی با توئیت نگاری وی ندارد.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی، شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اعلام کرد: یکسال حبس و اقامت اجباری (تبعید) در یکی از استان‌های دیگر، حکم قضائی است که حاجتی به آن محکوم شده و این حکم در حال اجراست.

وی ادامه داد: این فرد زندانی در شرایطی کاملاً معمولی و برابر با سایر زندانیان قرار دارد و برخورداری از عفو یا کاهش محکومیت در اختیار شورای طبقه بندی زندان و کمیسیون عفو استانی است، هیچ نهاد و ارگان و شخص دیگری نمی تواند در این زمینه تقاضای عفو کند.

رئیس کل دادگستری فارس گفت: شخص حاجتی تاکنون تقاضای عفو نداشته است، به کسانی که در این زمینه در کار قضائی مداخله می کنند هشدار می دهیم که اجازه دهید دستگاه قضایی بدون حاشیه روال قانونی این پرونده را طی کند.

حجت الاسلام موسوی اضافه کرد: ما تفاوت ویژه ای برای این عضو شورای اسلامی شیراز با سایر محکومین قائل نمی شویم، جرم اقدام علیه امنیت ملی برای حاجتی محرز شده است اما مفاد پرونده اتهامی وی جنبه محرمانه دارد، در زمینه فعالیت تبلیغی علیه نظام نیز قصد اطلاع رسانی و افشای آن را نداشتیم اما این موضوع توسط همسر نامبرده اطلاع رسانی شد.

دوازدهم خرداد ۹۸ سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز اعلام کرد: مهدی حاجتی عضو شورای شهر شی راز برای اجرای حکم یکسال زندان، بازداشت و به زندان منتقل شد.

نواب قائدی افزود: دادگاه تجدید نظر درباره پرونده حاجتی, یک سال حبس برای وی صادر کرده است و تاکنون حکم رسمی دادگاه تجدید نظر به شورای شهر شیراز ارسال نشده است.

زهره رستگاری، همسر مهدی حاجتی عصر یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸ با انتشار توئیتی نوشت: همسرم بعد از ظهر امروز بازداشت و روانه زندان شد.

مهدی حاجتی عضو شورای اسلامی شهر شیراز پنجم مهر ماه ۹۷ بازداشت و ۱۵ مهر ۹۷ با صدور قرار وثیقه ۲ میلیارد ریالی آزاد شد.

در این مقطع زمانی شایع شد که حاجتی به دلیل حمایت از فرقه ضاله بهاییت، بازداشت شده است.
وی در توئیت خود نوشته بود پیگیر آزادی دوستان بهایی هستم.

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز پس از گذشت افزون بر چهار ماه غیبت در جلسات شورا، ۱۴ بهمن ۹۷ در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه این شورا حاضر شد.

در آن زمان، قرار نظارت قضایی مبنی بر منع حضور این عضو شورای شهر شیراز از سوی دادگاه لغو شده بود.

یک منبع مطلع پیش تر گفته بود: روند رسیدگی به پرونده حاجتی ادامه دارد و حضور در جلسات شورای شهر شیراز دال بر برائت وی از اتهام نیست.

مهدی حاجتی متولد ۱۳۵۸ از فعالان سیاسی اصلاح طلب، نایب رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک و رئیس کمیسیون حقوق شهروندی پنجم دوره شورای شهر شیراز است.

اعتصاب غذای حسین سپنتا تکذیب می‌شود

ریئس کل دادگستری استان فارس همچنین گفت: ادعای برخی از شبکه‌های معاند پیرامون اعتصاب غذای حسین سپنتا در زندان عادل آباد شیراز را بشدت تکذیب می‌کنیم، اطلاعات منتشر شده در فضای مجازی پیرامون این متهم کذب محض است.

حجت الاسلام موسوی اضافه کرد: این متهم دوران محکومیت خود را در زندان شیراز می گذراند و جرم او اقدام علیه امنیت ملی بوده است که به دو فقره حبس ۱۰ ساله محکوم شده است، موضوع بلاتکلیفی این زندانی نیز کذب است و تایید نمی‌شود، حکم محکومیت این زندانی اکنون در حال اجراست و اعتصاب غذای او هم تکذیب می‌شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج