روحانی لایحه شفافیت را به مجلس ارسال کرد
۸۷۷۲۸۸
۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
۶۵۶۰ 
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، لایحه شفافیت را که در جلسه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ هیئت وزیران با هدف ارتقاء سطح شفافیت و تحقق اقتصاد سالم و پویا به تصویب رسید، برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

خبرگزاری ایسنا: حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، لایحه شفافیت را که در جلسه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ هیئت وزیران با هدف ارتقاء سطح شفافیت و تحقق اقتصاد سالم و پویا به تصویب رسید، برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

شفاف سازی عملکرد دولت (به معنای عام) از جمله شاخص های حکمرانی مطلوب است که ارتقای وضعیت این شاخص از طریق آگاهی مستمر و بدون تبعیض شهروندان از فرآیندها و امور مربوط به سازوکارهای حاکمیتی فراهم می شود. در این راستا و با عنایت به اینکه افزایش شفافیت دولت، نظارت و اعتماد عمومی نسبت به حاکمیت را به دنبال داشته و مشارکت همگانی (مردم و دولت) برای مبارزه با فساد را تقویت خواهد کرد، رئیس جمهور لایحه شفافیت را برای طی مراحل قانونی به مجلس ارسال کرد.

براساس این لایحه اطلاعات، صلاحیت‌ها، رفتارها و عملکردهای مؤسّسات مشمول در زمان مناسب و با کیفیت مناسب در معرض دسترسی و استفاده اشخاص ذینفع یا عموم مردم یا مراجع نظارتی قرار می‌‏گیرد.

لایحه شفافیت در دو سطح تکالیف عام و اختصاصی مهمترین حوزه‏‌های شفافیت را مورد توجه قرار داده که در سه دسته «شفافیت وظایف، اختیارات، مأموریت‏‌ها و صلاحیت‌‏ها»، «شفافیت فرآیندهای سازمانی» و «شفافیت اطلاعات سازمانی» تقسیم‌بندی شده است.

گفتنی است، لایحه مذکور اکثر حوزه های امور عمومی اعم از اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را به صورت یکپارچه در برمی‌گیرد.

این لایحه پس از سیر مراحل بررسی در کمیسیون خاص شفافیت و معاونت اقتصادی رئیس جمهور در ۳۶ ماده در جلسه ۲۵ اردیبهشت هیئت وزیران به تصویب رسید.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Germany
17:26 - 1398/04/01
باشه بفرست ببینیم با این لایحه شفافیت چه گلی به سرمون میزنی ، راستی کلیدت کو حسن جون
Iran, Islamic Republic of
18:19 - 1398/04/01
روحانی عزیز تو خودت آدم شفافی نیستی دنبال شفافیت میگردی کم بمردم وعده های دروغ دادی واقعا جناب روحانی و کابینه اش ک شاهکار دروغگویی و غیر شفافی با مردم ایران هستش خیال باطل جناب روحانی الا برکت الله
Iran, Islamic Republic of
18:48 - 1398/04/01
زهی خیار باطل...
پاسخ ها
ش
France
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
روحانی لایحیه شفافیت درغگویی اش را به مجلس ارسال کرد.!!!!!
Iran, Islamic Republic of
19:50 - 1398/04/01
برق رومیفروشن به کشورهای دیگه بدبختیشومردم بایدبکشند
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1398/04/01
ملت دانا=== همه در رفاه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج