قتل در مجلس عروسی هنگام رقص با چوب!
۸۷۷۴۶۸
۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۹
۱۳۳۵۰ 
پسری نوجوان که متهم است جوانی را در یک عروسی در جریان رقص چوب به قتل رسانده است پای میز محاکمه رفت و جزئیاتی از این قتل را توضیح داد.

روزنامه شرق: پسری نوجوان که متهم است جوانی را در یک عروسی در جریان رقص چوب به قتل رسانده است پای میز محاکمه رفت و جزئیاتی از این قتل را توضیح داد.

متهم پیش از این در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و محکوم شده بود، اما به دلیل اینکه پزشکی قانونی نظر دقیق خود را درباره بلوغ عقلی این نوجوان اعلام نکرده بود، حکم نقض و پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه مربوطه ارسال شد.

در ابتدای جلسه محاکمه که دیروز در شعبه ۷ دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد، ابتدا نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و کیفرخواست را خواند؛ سپس اولیای دم در جایگاه قرار گرفتند و خواستار صدور حکم قصاص شدند.

در ادامه پسر نوجوان در جایگاه قرار گرفت؛ او گفت: من اتهام قتل عمدی را قبول ندارم. ما به یک عروسی در شهریار دعوت شده بودیم. مدت‌ها بود که خانواده من با خانواده مقتول درگیری داشتند. البته عمویم هم با پدرم درگیری شدیدی داشت و، چون من از پدرم طرفداری کرده بودم، عمویم گفته بود هرجا من را ببیند با چاقو می‌زند. به همین خاطر روز حادثه با خودم چاقو بردم که اگر عمویم را دیدم، از خودم دفاع کنم. شب عروسی همه چیز خوب بود و هرکسی سرش به کار خودش بود که یک‌دفعه متوجه شدم مقتول به پدرم پرخاشگری کرد. سر این موضوع با هم درگیر شدیم. در آن میان خیلی‌ها چاقو داشتند و من هم داشتم، اما من یک ضربه به صورت مقتول زدم و مقتول را من نکشتم.

سپس یکی از شهود در جایگاه قرار گرفت؛ او گفت: رقص آخر شب بود و همگی داشتیم با چوب می‌رقصیدیم. جا کمی تنگ بود و همه نمی‌توانستند این رقص را ببینند. پدر متهم به مقتول گفت: برو عقب، جا تنگ است؛ او هم با لحنی تند گفت: به تو ربطی ندارد و به رقصیدنش ادامه داد. متهم با عصبانیت به او حمله کرد؛ کمی هم مست بود و حالت عادی نداشت. این جوان ادامه داد: من دیدم که او ضربه را زد و با عصبانیت هم دور شد. همه ما دیدیم که او ضربه را زد؛ در آن میان هیچ‌کس جز متهم چاقو نداشت.

در ادامه وکیل متهم در جایگاه قرار گرفت؛ او به نوجوان‌بودن متهم اشاره کرد و گفت: متهم نوجوان است. کمیسیون سه‌نفره به صراحت اعلام کرده او رشد عقلی ندارد و حرمت قتل را نمی‌دانسته است. اولیای دم به این رأی اعتراض کردند و پرونده به کمیسیون هفت‌نفره پزشکی قانونی رفت، اما کمیسیون هفت‌نفره هم اعلام کرده رشد عقلی احراز نشده؛ به همین دلیل هم دیوان عالی کشور به رأی نقص وارد کرده است. در دادگاه قبلی نیز قضات به این نکته که متهم حرمت قتل را نمی‌دانسته است رسیدند و به همین خاطر او را به حبس و پرداخت دیه محکوم کردند.

در پایان متهم یک بار دیگر در جایگاه قرار گرفت؛ او گفت: من به عمد کسی را نکشتم و اصلا به یادم نمی‌آید که من ضارب باشم و درخواست برائت دارم.

با پایان جلسه دادگاه قضات برای صدور رأی پرونده در شعبه ۷ دادگاه کیفری استان تهران وارد شور شدند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1398/04/02
جالبه وقتی کسی با خودش چاقو یا سلاح میبره پس پشت اینکار فکر ضربه زدن یا استفاده از ان بوده چه دفاع شخصی هست که با خودش کارد ببره و استفاده بکنه بنظر من از نظر عقلی کاملا به بلوغ رسیده بوده و دقیقا مشروب الکلی هم استفاده کرده باید به اشد مجازات محکوم بشه
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1398/04/02
نه فقط متهم ،پدر و مادرش هم رشد عقلی نداشتن.بچه رو چه به مشروب خوردن.....
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1398/04/02
نمیدونسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از قبل واسه مراسم عروسی چاقو برده بعد نمیدونسته؟؟ بکشین بالا که هر چی میکشیم از امثال این انگلاس
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1398/04/02
اونقدر اجازه بدین این بی شرفها زندگی کنن تا یه خونواده دیگه رو عزادار کنند. بی قانونی و عدم اجرای قانون بیداد میکنه یه موقع گفتن حمل سلاح سرد هم جرمه حالا خودش اعتراف میکنه برا دفاع چاقو برده چرا چوب نبرده چون میدونه که چاقو وسیله قتاله هست باز این نفهم ها جلسه میزارن و برائتش میکنند
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1398/04/02
این جانی بیاد بیرون بازم ادم میکشه

اعدامش کنید بره


وکیل که به ناحق کاری انجام بده هم رده شیطان هست
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1398/04/02
باش اعدامش نکنید به وقتش یه خونواده دیگه رو بدبخت میکنه با عقل
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1398/04/02
مگه قانون نیست کسی که سنش پایینه رو تا 18 سالگی نگه دارن بعد اعدام کنن؟ این چه فیلمیه هر کی ادم میکشه میگن رشد عقلی نداره،سلامت روان نداره،جنون آنی بوده عه، به اینها بود قابیل رو هم ول میکردن میگفتن خو ناراحت شد یهو زد
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1398/04/02
قبل ازمراسم بایدبه کمک معتمدان وصاحب نفوذان این دواخوی راآشتی می دادندیالااقل درمراسم مواظب آنهابودندآخه مشروب خوری هم این پیامدهاراداره مصداق این مثل که به یه نابیناگفتندآرزوی چه چیزی راداری,گفت دوچشم بیناحالامتخاصمین دریک مکان ومیگساری آن طرف انتقام هم آرزوی هردوطرف پس درگیری انجام گرفته ضرب وشتم وکشتارهم به دنبالش ازطرف دیگر هرکس هیچ چیزی راگردن نمی گیره مصداق کی بودکی بودمن نبودم .پس کارکی بود.
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1398/04/02
اینم شد عروسی؟ وقتی این همه خصومت توی فامیل هست دیگه جشن عروسی معنی نداره...ررگزار کننده ی جشن باید فکر می کرد ممکنه جشنش عزا بشه ... حالا این دو جوونی که اینگونه زندگیشونو شروع کرده اند باید چه کنند ؟ کی مسووله؟
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1398/04/02
دو چیز انتها ندارد آسمان آبی و حماقت این نوع بشر
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1398/04/02
چه ربطی به رقص چوب داشت طرف چاقو داشته می فهمی
Kyrgyzstan
23:36 - 1398/04/02
بعضی عروسیها عروسی نیست که جنگ مراسم فاتحه خوانی آخر عروسی چوب اسلحه زنجیر این چه انسانهای هستن که شادی جنگ باهم قاطی کردن اینها ناآگاه هستن از قدیم هم همینطوری بودن باید درست بشن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج