وجود ۶۰هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور
۸۷۷۵۳۳
۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
۱۰۸۰۸ 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه 60 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی وجود دارد گفت: در سال گذشته حدود 12 هزار میلیارد تومان مالیات از کسانی وصول شد که حتی یکبار هم مالیات نداده بودند.

خبرگزاری فارس: محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در برنامه گفت‌وگوی 18:30 شبکه خبر گفت: اصلاح ساختار بودجه در بخش منابع و مصرف بودجه در شرایطی که آمریکا تحریم‌های ظالمانه‌ای را علیه کشورمان وضع کرده اولویت دارد.

وی با تاکید بر اینکه باید درآمدهای کشور را به سمت مالیات سوق دهیم و این امر ضروری است افزود: رویکرد درآمدهای نفتی باید به رویکرد درآمدهای پایدار غیر نفتی تبدیل شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد:‌ بیشتر کشورهایی دنیا با اخذ حدود 20 درصد مالیات، کشورشان را اداره می‌کنند و ما هم باید به این سمت حرکت کنیم لذا باید نگاه به مالیات حق دولت باشد و نحوه محاسبه آنرا قبول کرد.

پورابراهیمی اظهار داشت: باید به پایه‌های اخذ مالیات در کشور اضافه کرد تا بتوان به شاخص‌های درآمد پایدار رسید.

وی با بیان اینکه باید طرح نظام جامع مالیاتی شکل بگیرد گفت: نخستین اقدام دولت شفاف سازی در پرداخت مالیات و رسیدن به مقدار مالیات قانونی است که باید وصول شود و برای وصل آن هم باید قاطعانه رفتار و اقدام کرد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خاطرنشان کرد: بیش از 50 تا 60 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی وجود دارد که باید این میزان را به شدت بکاهیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌ در سال گذشته حدود 12 هزار میلیارد تومان مالیات از کسانی وصول شد که اطلاعات آنها از تراکنش‌های بانکی بدست آمد. این افراد حتی یکبار هم به دولت مالیات نداده بودند.

پورابراهیمی افزود: مالیات بر عایدی، واحدهای غیر مسکونی و برخی دیگر می‌تواند به افزایش توان درآمدهای دولت اضافه کند و در نتیجه تکیه دولت و درآمد کشور به اقتصاد نفتی را کاهش دهد.

وی در پایان درباره آخرین وضعیت اصلاح ساختار بودجه گفت: اولویت ما در اصلاح ساختار بودجه، بخش منابع و درآمدها است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1398/04/02
چرا فرار مالیاتی در دولت اصلاحطلب اینقدر زیاد شده ؟!؟؟!؟!؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1398/04/02
آقای پور ابراهیمی شما مالیات لولشک وپفک درروز شش وعده میگیرید مالیات سالیلنه ودر روز چند وعده مالیات ارزش افزوده تو وامثال تو که مجتهد اقتصاد شدین هم پدر مملکت درآوردین هم پدر مردم // ملخها از شما اقتصاد دان ترند
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1398/04/02
این که همه میدونند .خبر دریافت از فراریان مالیات بده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
چرابدیم مگه خریم شماخرج۲۰ملیون افغانی کنیدبودجه ومنابع شغلامونم بگیرن بیکارکنن
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1398/04/02
اکثر شرکتها دو دفتر دارند یکی برای دارایی و یکی برای خودشان....در حالی که کارخانه باید یک حساب بانکی داسته باشد که از روی همان حساب بانکی مالیات بدهد حالا که همه چیز رایانه ای شده باید شماره ی ملی و کارت و حساب بانکی در مالیات لحاظ شود خیلی از افراد مالیاتشان را نمی دهند اما حسینیه می سازند مالیات یا حق الناس خود را ادا نمی کند اما در دعای ندبه بر سر خود می کوبد و گریه می کند...
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1398/04/02
قیمت تمام شده کالای وارداتی هزار تومان است ، به مصرف کننده بیست هزار تومان فروخته می شود ، مالیات پرداختی شاید یک ریال ، اکثر کالاها ، اینگونه است که = مرگ تولید ، مرگ درستکاری ، افزایش دلالی ، فساد ،......
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1398/04/02
فقط حرف نزنید عمل کنید فقط زورتون به کارگران وکارمندان میرسه ضعیف کش نباشید
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1398/04/02
فرار کجا بود مگه درامدیم مونده که ملت فرار کنن چرت میگییی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج