پیروزی مخالفان اردوغان در انتخابات استانبول
۸۷۷۷۷۱
۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۵
۹۲۰۱ 
نتایج اولیه انتخابات شهرداری استانبول نشان می‌دهد که نامزد حزب مخالف رجب طیب اردوغان،رئیس جمهوری ترکیه پیروز این انتخابات شده است.

خبرآنلاین: به نقل از الجزیره،نتایج به دست آمده از شمارش اولیه آراء در انتخابات شهرداری ها در استانبول نشان می دهد که اکرم امام اغلو نامزد حزب جمهوری خواه خلق و کاندیدای ائتلاف ملت پیشتاز انتخابات است. اوضاع او در رای‌گیری آن قدر خوب است که هنوز نتایج شمارش آرا تمام نشده بن علی ییلدیرم، نخست وزیر سابق ترکیه و نامزد حزب حاکم عدالت و توسعه پیروزی رقیبش اکرم امام اوغلو را در انتخابات شهرداری استانبول تبریک گفت.

پیروزی مخالفان اردوغان در انتخابات استانبول

آن طور که آناتولی گزارش داده پس از شمارش بیش از ۹۴ درصد آرا آقای امام اوغلو ۵۳.۷ و آقای ییلدریم ۴۵.۴ درصد آرا را به دست آورده‌اند. اکرم امام اوغلو، نامزد حزب جمهوریخواه خلق ترکیه درانتخاباتی که تقریبا سه ماه پیش در ماه برگزار شد هم به پیروزی رسیده بود.پس از ۱۸ روز در نشستن در دفتر شهرداری شهر مهم استانبول اما با پافشاری حزب حاکم عدالت و توسعه، کمیسیون انتخابات رای‌گیری را باطل کرد.

شمارش مجدد آرا هم در انتخابات قبلی فایده نداشت و در نهایت بار دیگر رای به برگزاری مجدد انتخابات داده شد. رجب طیب اردوغان،رئیس جمهوری ترکیه که مرد کلیدی حزب عدالت و توسعه به حساب می‌آید تلاش بسیاری برای پیروزی نامزد این حزب در قلب تجاری ترکیه داشت. او که سالهاست چهره اصلی قدرت در ترکیه است بارها گفته است که «هر شخصی استانبول را ببرد، ترکیه را برده است».

به همین خاطر او تلاش زیادی برای پیروزی نامزد مورد نظر خود در این انتخابات داشت. حدود ۱۵ سال پیش هم خود اردوغان با رسیدن به شهرداری استانبول پله‌های قدرت را یکی پس از دیگری طی کرد. حالا پس از سالها در قدرت بودن عدالت و توسعه حالا به نظر می‌رسد مخالفان استانبول یا به قول اردوغان ترکیه را برده‌اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:29 - 1398/04/02
اگه اردوغان نگه تا سه نشه بازی نشه!!!!!
درود بردموکراسی
درود بررای مردم
لعنت ابدی به اردوغان داعشی!!!
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1398/04/02
اردوغان عم طالبانی دیکتاتور
Iran, Islamic Republic of
23:35 - 1398/04/02
حدا رو شکر یه دیکتاتور دیگه سقوط داره میکنه
Kyrgyzstan
23:46 - 1398/04/02
آخر کار امپراتوریشه اردوغان باید جواب اون خونهای ناحق که ریخته بده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج