سن‌سیرو در معرض تخریب؛ پایان کار یک شمایل
۸۷۸۳۵۲
۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
۴۰۴۳ 
ورزشگاه سن سیروی شهر میلان، یکی از مشهورترین استادیوم‌های دنیا، در نوبت تخریب قرار گرفته و قرار است استادیومی جدید در کنار محل فعلی آن ساخته شود.

ورزش سه: ورزشگاه سن‌‌سیرو، ورزشگاه تاریخی و شمایل‌گونه شهر میلان، خانه دو باشگاه بزرگ این شهر، آث میلان و اینتر، در نوبت تخریب قرار گرفته و قرار است استادیومی جدید در کنار محلی فعلی آن ساخته شود.

بر اساس اعلام رسمی رسانه‌های ایتالیایی قرار است به جای استادیوم تاریخی و 80 هزار نفره‌ سن‌سیرو که چند نسل از فوتبالدوستان دنیا با آن خاطرات بسیاری دارند، استادیومی جدید درست در کنار محل فعلی ساخته شود. البته هر دو باشگاه آث میلان و اینتر در زمان ساخت و ساز استادیوم جدید، همچنان مسابقات خانگی خود را در سن‌سیرو برگزار خواهند کرد.

سن‌سیرو در معرض تخریب؛ پایان کار یک شمایل

این خبر روز دوشنبه اعلام شد و دنیای فوتبال را در حیرت فرو برد. پائولو اسکارونی، رئیس باشگاه میلان و آلساندرو آنتونلو، رئیس اجرایی باشگاه اینتر، هر دو این خبر را تایید کردند.

سن‌سیرو در معرض تخریب؛ پایان کار یک شمایل

آث میلان از زمان افتتاح سن‌سیرو در سال 1926 بازی‌های خانگی‌اش را در این استادیوم برگزار کرده است. ولی اینتر 19 سال بعد از این تاریخ به سن‌سیرو اسباب‌کشی کرده و از آن زمان تا امروز بازی‌هایش را در سن‌سیرو برگزار می‌کند. سن‌سیرو علاوه بر میزبانی مسابقات این دو باشگاه، بارها میزبان مسابقات تیم ملی ایتالیا هم بوده است.

سن‌سیرو در معرض تخریب؛ پایان کار یک شمایل

پیش از این، شهردار میلان از مخالفت خود با جایگزینی سن‌سیرو خبر داده و گفته بود منتظر پیشنهاد دو باشگاه میلان و اینتر می‌ماند.

سن‌سیرو در معرض تخریب؛ پایان کار یک شمایل

بپه سالا، شهردار میلان در اوایل ماه جاری میلادی گفته بود:" ساخت یک استادیوم جدید پروژه بسیار پرهزینه‌ای است ولی من نمی‌خواهم به عنوان شهردار روی تصمیم دو باشگاه شهر تاثیر بگذارم. برای همین منتظر می‌مانم تا پیشنهاد دو باشگاه میلان و اینتر به شهرداری ارائه شود. اما اگر نظر من را بپرسید سن‌سیرو ورزشگاه بی‌نظیری است".

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج