شکایت مجلس از دولت به خاطر حقوق کارمندان
۸۷۸۳۶۵
۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
۱۱۷۱۵ 
نماینده مردم تهران در مجلس از شکایت دولت در خصوص عدم اجرای مصوبه مربوط به افزایش حقوق کارکنان دولتی خبر داد.

خبرگزاری فارس: علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص پیگیری‌های مجلس برای اجرای مصوبه مربوط به افزایش حقوق‌ها اظهار داشت: ما مدتی است در مجلس پیگیر اجرای مصوبه مجلس در خصوص افزایش حقوق کارکنان دولت هستیم.

وی افزود: متاسفانه دولت آن خواست مجلس را در خصوص اجرای مصوبه مربوط به افزایش حقوق‌ها اجرا نکرده است. چرا که خواست مجلس این بود که فاصله بین حقوق‌های پایین و حقوق‌های بالا کم شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر افزایش حقوق‌ها به شکلی عمل شده که آن هدف مصوبه مجلس انجام نشده است.

مطهری با اعلام خبر شکایت مجلس از دولت در خصوص عدم اجرای مصوبه افزایش حقوق کارکنان دولت عنوان کرد: یکسری اعتراضاتی از مجلس نسبت به دولت صورت گرفته است که در حال بررسی است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این اعتراض نسبت به عدم اجرای قانون افزایش حقوق‌ها صورت گرفته است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که چندی پیش مجلس اولتیماتومی به دولت در این خصوص داده بود که بر اساس آن باید تا آخر خرداد ماه سال جاری مصوبه مجلس در این خصوص را اجرا کند. این موضوع به کجا رسید؟ آیا دولت پیشنهاد جدیدی در این خصوص ارائه کرده است؟ گفت: متاسفانه دولت این مصوبه را بد اجرا کرده است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا دولت می‌تواند طرح و پیشنهاد خود را در خصوص افزایش حقوق کارکنان اجرا کند، افزود: خیر، دولت باید به صورت درست و در چارچوب مصوبه مجلس باشد.

مطهری همچنین در پاسخ به این سؤال که اگر در صورت شکایت مجلس روال چیست و چه اتفاقی می‌افتد، گفت: به هر حال باید دولت قانون را اجرا کند و اگر اجرا نکند مجلس هم ابزارهایی دارد و می‌تواند استیضاح یا سؤال کند.

وی در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر شکایت مجلس از سوی چه نهادی رسیدگی می‌شود، گفت:‌قاعدتا این موضوع بررسی می‌شود اما فعلا در حال مذاکره هستند و آنها هم تا حدودی قبول کرده‌اند. حال منتظریم ببینیم به کجا می‌رسد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که نهایتا اگر دولت مصوبه مربوط به افزایش حقوق‌ها را اجرا نکند شکایت مجلس بررسی می‌شود، گفت: دولت اگر اجرا نکند، بله و اقدام لازم در این خصوص صورت گیرد.

مطهری در پاسخ به این سؤال که آیا مجلس مجدد به دولت برای اجرای این مصوبه مهلت نداده است، تصریح کرد: خیر، فعلا در حال بررسی این موضوع هستیم و هیأت رئیسه یکی از نواب رئیس را مامور کرده است تا با کمیسیون برنامه و بودجه و سازمان برنامه صحبت کرده و پیگیری‌های لازم را انجام دهند و نهایتا نتیجه را به مجلس اعلام کند. شنیده‌ام تا کنون به توافقاتی دراین خصوص رسیده‌اند لذا منتظریم ببینیم این موضوع به کجا می‌رسد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
12:35 - 1398/04/04
بابا جنگ زرگری راه انداخته اند....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
نباید ضریب افزایش حقوق یک فرد تازه کار و بدون تحصیلات دانشگاهی و تخصص با یک نفر که دارای سابقه کار بالا و متخصص بوده یکسان باشد به بهانه کم کردن فاصله دریافتها بلکه باید برای اجرای عدالت با در نظر گرفتن همه این پارامترها اقدام شود و اجرای عدالت طرح نظام هماهنگ پرداخت توسط تمامی دستگاهها با لحاظ شرایط یکسان هست ولی این طرح به این بهانه کم کردن پرداختها بدون توجه به سایر مسائل بی عدالتی محض است
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1398/04/04
مجلس اگه شهامت داشت این اوضاع کشور نبود.
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1398/04/04
کسی ده میلون حقوق میگیره یک میلیون هشتصد هزار اضافه شده وکسی یک میلیون میگرفت شده صدو هشتاد هزار اضافه شده بی عدالتی ببین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
کسیکه یک میلیون میگیرد حتما با ده یا پانزده سال بازنشسته شده،ضمنا ظاهرا حداقل بازنشستگی بیشتر از یک میلیون است.
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1398/04/04
اين شكايتها به جايي نمي رسه
اين دولت پوست كلفت تر از اين حرفها شده
جالبه به دولت احمدي نژاد ميگفتن مجلس رو دور ميزنه
Iran, Islamic Republic of
12:48 - 1398/04/04
کم کردن فاصله حقوقها از بی تجربی وندانستن نمایندگان است،کسیکه با پانزده یا بیست سال خدمت خود را بازنشسته کرده و دنبال کار دیگری رفته باید با کسیکه سی یا چهل سال خدمت کرده و دیگه نمی تونه دنبال کار دیگری بره نباید فرق داشته باشن؟؟,یکمی درمورد این قببل تصمیمات بیشتر فکر کنید و تصمیمات علمی نگیرید.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
دقیقا میتوانفت که کم کردن فاصله بین حقوق کارمندان بدون توجه به مدرک و سابقه و بقیه عوامل نه تنها عدالت نیست بلکه برعکس کاملا بی عدالتی هست کدام عدالتی میگوید که فرقی بین کسی که ۲۵ سال سابقه کار و تحصیلات و تخصص عالی دارد با کسی که تازه کار و فاقد تحصیلات عالی و یا تخصصی هست نباید باشد و هردو باید یکسان ضزیب افزایش حقوقشان باشد
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1398/04/04
پس بازنشسته چی.قرار بود400و10درصد باشد
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1398/04/04
شتر در خواب بیند پمبه دانه بی کفایت ترین مجلس ایران بایا هیچ کاری نمی نونید انجام بدهید
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1398/04/04
خوبه بعضی ها از خواب بیدار شدن شکر خدا
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1398/04/04
متاسفم که ناچار م بگویم ... خودتونید.!!! نه ملت و مردم و پیشکسوت باز نشسته که شما ها اجیر و نوکر نمک نشناس و بعضا خائن به این ملتید.
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1398/04/04
اگر اجرا نکند ی مهلت سه ماه باز اگر احرا تکرد یک مهلت شش ماهه اگر نکرد یکساله وووووووو
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1398/04/04
نظر دولت به عدالت نزدیکتر است.
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1398/04/04
قصدشان داغ کردن تنور انتخابات هست ولی کور خواندند
Iran, Islamic Republic of
20:25 - 1398/04/04
نمیشه لطف کنید بابت یارانه مردم عادی هم شکایت کنید . همش برا خودتون زور میزنید خجالت دار بخدا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج