اعتراض نهضت آزادی به صداوسیما بر سر بازرگان
۸۷۸۶۴۷
۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱
۳۶۹۶ 
در پی نمایش فیلم مستند «راه طی شده» از شبکه مستند سیما محمدتوسلی دبیرکل نهضت آزادی نامه‌ای به رییس این شبکه نامه نوشت.

انصاف نیوز نوشت: در پی نمایش فیلم مستند «راه طی شده» از شبکه مستند سیما محمدتوسلی دبیرکل نهضت آزادی نامه‌ای به رییس این شبکه نامه نوشت.

در این نامه آمده است:پیام ترویج این گونه مستندسازی‌های ضداخلاقی و اشاعه خلاف واقعیات علیه رهبران و مدیران ارشد جنبش مردمی انقلاب اسلامی مانند زنده‌یادان مهندس بازرگان و آیت‌الله العظمی منتظری برای نسل سوم انقلاب که عموماً تصویر و خاطره‌ مستقیمی از این شخصیت‌ها در ذهن ندارند، به جز القای این شبهه که شورای انقلاب و مدیریت کلان انقلاب در دست کسانی بوده است که التقاطی و سازشکار و خائن و فتنه‌گر و بی‌بصیرت بوده‌اند، چه می‌تواند باشد؟

اعتراض نهضت آزادی به صداوسیما بر سر بازرگان

پیش از انقلاب، تنها سه گروه علیه «مشی مسلحانه» موضع آشکار داشتند: دربار، ساواک و روحانیون مرتجع به تعبیر رهبر فقید انقلاب. نه آیت‌الله خمینی و نه استاد مطهری هرگز در دوران پیش از انقلاب، علیه مشی مسلحانه سازمان مجاهدین خلق مخالفتی ابراز نکردند. انتقادات ایشان، صرفاً متمرکز بر مبانی ایدئولوژیک و معرفتی سازمان بود.

در خاطرات آقای هاشمی بارها به صراحت قید شده است که تا سال ۱۳۵۴ بسیاری از روحانیون مبارز ایران که بعدها در زمره رهبران روحانی انقلاب قرار گرفتند، حمایت‌های فراوان مالی، تبلیغاتی و سیاسی از مجاهدین اولیه به عمل آورده‌اند.

آن‌چه قابل فهم نیست این نکته است که تامین بودجه این فیلم از سوی سازمان‌ تبلیغات اسلامی و اشاعه این پیام مخرب به وسیله مدیریت کلان سیمای جمهوری اسلامی، جز تهی ساختن نظام از سرمایه‌های اجتماعی‌ آن و خدشه‌دار کردن اعتبار و اصالت انقلاب، دارای چه ضرورتی بوده و در راستای دفاع از کدام آرمان انقلاب و رکن نظام قرار دارد؟

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:07 - 1398/04/05
بنده خدا این ها فقط با حمله به مخالفان تا کنون زنده مانده‌اند.
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1398/04/05
تلویزیون مگه کاری غیر از این هم بلده انجام بده؟!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
اینها می تو تن همه چیز به شبیه سازی خود تبدیل کنند شب را به روز و روز بهشب خدا به فریاد نسلها بعدی برسه وگرنه ما دهه ۲۰ ،۳۰ ،۴۰ می دانیم که اگر مجاهدین چریکها فدایی خلق و حزب توده نبودند این انقلاب به سرانجام نمی رسید
Iran, Islamic Republic of
12:29 - 1398/04/05
درود بر بازگان نخست وزیر ایران .
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1398/04/05
نهضت ازادی ایران و جبهه ملی و حزب ملت اینها چه شدند اینها که بزرگترین عیبشون سازشکار بودن انها بود .چطور با این ها هم سازش نشد؟اینهارو کنار گذاشتید حالا باید برای انتخاب نماینده متوسل به اینها شد .وضع مجلس فعلی را ببینید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج