بیت‌آشور: انتخاب ویلموتس به درستی صورت گرفت
۸۸۰۴۱۹
۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
۴۹۴۷ 
استیون بیت‌آشور، مدافع ایرانی تیم لس‌آنجلس آمریکا معتقد است که انتخاب مارک ویلموتس به‌عنوان سرمربی تیم ملی به درستی صورت گرفته است و تیم ایران روزهای روشن‌تری را با این مربی تجربه خواهد کرد.

خبرگزاری تسنیم: درخشش استیون بیت‌آشور در لیگ MLS سال جاری، مجدداً این بازیکن را تبدیل به یکی از گزینه‌های دعوت شدن به تیم ملی کرده است، بازیکنی که در جام جهانی 2014 تیم ملی را همراهی کرد و پیش از جام جهانی 2018 نیز در لیست اولیه کارلوس کی‌روش قرار گرفته بود، می‌گوید که فوتبال ایران با مارک ویلموتس روزهای روشنی را تجربه خواهد کرد. بیت‌آشور صحبت‌هایی را درباره وضعیتش و فوتبال ایران انجام داده است.

وضعیتی که در لیگ آمریکا داری چگونه است؟

امسال یکی از بهترین سال‌های دوران حرفه‌ای من است. هم از مرز 20 هزار دقیقه بازی گذشتم و هم در تیم منتخب سال قرار گرفتم. فکر می‌کنم اولین ایرانی باشم که در یک لیگ خارجی بیش از 20 هزار دقیقه بازی کرده است و البته سال گذشته مسئولان باشگاه لس‌آنجلس به افتخار ایران و به احترام من اولین پیراهن را با نوشته فارسی به طرفداران عرضه کردند.

شنیده می‌شود تیم شما پروژه بزرگی در آمریکا دارد؟

بله، باشگاه ما با یک برنامه‌ریزی دقیق و بلندمدت تصمیم دارد به یکی معتبرترین تیم‌های جهان تبدیل شود. تیم ما با یک شیب حساب شده در حال کسب اعتبار است.

آیا از لیگ ایران شناخت داری؟

من از لیگ ایران در رسانه‌های اجتماعی و برخی از دوستانم که در تیم ملی بازی می‌کردند، اطلاعات می‌گیرم. وقتی تیم آنها برنده می‌شود و نتایج بازی‌های خود را منتشر می‌کنند، آن را می‌بینم و به آنها تبریک می‌گویم.

تو به تیم ملی ایران هم دعوت شدی و آیا بازهم این فرصت را پیدا می‌کنی برای ایران بازی کنی؟

رؤیای کودکی و آرزوی خانوادگی من بازی در تیم ایران بود. با قلبم ایران را انتخاب کردم و علی‌رغم برخی ناملایمات هیچ‌وقت هم پشیمان نشدم.

زمانی که به تیم ملی دعوت شدی، کارلوس کی‌روش سرمربی بود. او را چطور مربی‌ای دیدی؟

کی‌روش مربی بزرگی بود که خدمات زیادی به فوتبال ایران کرد. او احترام زیادی به عنوان مربی در سراسر جهان دارد.

و اکنون مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی ایران است. نظرت در خصوص این مربی چیست؟

ویلموتس در فوتبال بلژیک که شعار آن «بجنگ و توپ بگیر و به سرعت پاس بده» رشد کرده است. فکر می‌کنم تیم ایران با ویلموتس روزهای روشن‌تری را تجربه خواهد کرد.

پیش‌بینی تو از آینده تیم ملی ایران با ویلموتس چیست؟

انتخابی خوب صورت گرفته و به همین دلیل پیش بینی شخصی من این است که تیم تحت هدایت ویلموتس می‌تواند موفق باشد. حتی در جام جهانی هم می‌تواند به موفقیت برسد و تیم ایران آینده خوبی با این مربی دارد. فکر می‌کنم او جانشین خوبی برای کی‌روش است و یک رزومه عالی دارد.

پس انتخاب ویلموتس را هم درست می‌دانی.

همه باید کمک کنند تا تیم ملی تحت هدایت ویلموتس فرصت کافی برای اجرای تفکرات جدید را داشته باشد. مطمئن باشند مزد این صبر و اعتماد را خواهند گرفت.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج