ایرج عرب آینده روشنی دارد؟
۸۸۱۰۵۱
۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۹
۴۲۸۸ 
پرسپولیس روزهای سختی را سپری می‌کند. مدیریت باشگاه زیر سایه بی‌اعتمادی هواداران و با هزاران مشکل قصد دارد این تیم را به ساحل آرامش برساند، اما ظاهرا در این راه با مقاومت‌هایی روبه‌رو می‌شود.

فرهیختگان: پرسپولیس روزهای سختی را سپری می‌کند. مدیریت باشگاه زیر سایه بی‌اعتمادی هواداران و با هزاران مشکل قصد دارد این تیم را به ساحل آرامش برساند، اما ظاهرا در این راه با مقاومت‌هایی روبه‌رو می‌شود. اشتباهاتی هم چاشنی کارشان می‌شود و شرایط را برایشان دشوارتر می‌کند.

تیمی که با 3 قهرمانی و یک نایب‌قهرمانی لیگ برتر و یک نایب‌قهرمانی آسیا و یک قهرمانی جام‌حذفی و 3 قهرمانی سوپرجام طی 4 فصل، امروز باید لقب ابرقهرمان را در فوتبال ایران از آن خود کند، حالا یک ابر سیاه را بالای سر قهرمانی‌اش می‌بیند که هر لحظه می‌تواند با زدن یک صاعقه همه این زحمات را خاکستر کند. بد نیست نگاهی به مشکلات امروز پرسپولیس بیندازیم، شاید راهکار مناسبی برای برون‌رفت این باشگاه پرطرفدار از حواشی کنونی پیدا شود.

بی‌اعتمادی به مدیرعامل

ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به‌خوبی می‌دانست اگر برانکو از تیمش برود، موقعیت کاری او در ذهن هواداران زیر سوال می‌رود. این مورد بارها به او هشدار داده شده بود و حتی خبرنگاران شایعه ماموریت او از طرف وزارت ورزش برای حذف برانکو را شنیده بودند، اما او برای حل این مشکل دیر اقدام کرد. وقتی اعلام کرد که پرسپولیس پول برانکو را جور کرده برانکو تصمیمش را برای جدایی گرفته بود.

بعد از این اتفاق بود که بی‌اعتمادی هواداران به عرب به اوج رسید و همه چون برانکو را دوست داشتند از خود نپرسیدند دلیل واقعی برانکو برای جدایی چه بوده است. هوادار نمی‌خواست خاطرات خوبش با برانکو با هر چیزی از بین برود، مشکل عرب از همین‌جا شروع شد.

حمله به هیات‌مدیره!

جعفر کاشانی یک پیشکسوت قدیمی پرسپولیس است و خاطرات زیادی با این تیم بزرگ دارد، اما ماجرای خروج برانکو از ایران رسما اعتبار و جایگاه او را نزد هواداران پرسپولیس به خطر انداخت. حملات زیادی به او شد، به‌خصوص از جانب برخی پیشکسوتان پرسپولیس. فضای مجازی پر شد از حرف‌های تند علیه او! همین فضا‌سازی بی‌اعتمادی را به اوج رساند. کاشانی هم مثل عرب یاد نداشت چطور در این ارتباط با واکنش‌های مردمی و رسانه‌ای روبه‌رو شود و پاسخی مناسب به پرسش‌های موجود بدهد.

تبلیغات مدیرعاملی نبی کار دستش داد!

محمدمهدی نبی که زمانی قائم‌مقام باشگاه پرسپولیس بود وقتی به بدنه هیات‌مدیره اضافه شد که شایعات زیادی درمورد مدیرعامل شدنش به گوش می‌رسید. متاسفانه چند رسانه روی این مساله مانور دادند و عملکرد خودش هم به‌گونه‌ای بود که ظاهرا از این موضوع راضی است، اما او به هیات‌مدیره رفت و وقتی بی‌اعتمادی‌ها شدت گرفت، گفتند نبی دنبال حذف برانکو بوده است.

او که عملکردش در فدراسیون فوتبال با حاشیه‌هایی روبه‌رو بود در این ماجرا چند مصاحبه کرد و گفت برانکو می‌ماند، اما برانکو نماند و اعتماد به نبی هم از بین رفت! خیلی‌ها در فضای مجازی نوشتند که نبی یکی از مقصران اتفاقات اخیر است!

پچ‌پچ کردن بلای جان پرسپولیس

وقتی مدیریت آشفته شد اتفاقات بد بعدی یکی پس از دیگری رخ داد. مشاوران عرب با او دچار مشکل شدند. مدیر روابط‌عمومی با سکوتش باعث ناراحتی هواداران و اهالی رسانه‌ها شد و بعدا مشخص شد چند ماهی است که او از کار برکنار شده و فقط وظیفه مدیریت رسانه‌ای را داشته که آن‌هم پس از پایان مسابقات از او گرفته شده است. همه این اتفاقات باعث شد نوعی سردرگمی خبری اطراف پرسپولیس به وجود بیاید. اخبار پرسپولیس زیاد بود اما هیچ‌کدام سندیت نداشت و خیلی‌زود تکذیب می‌شد. فضای مجازی پر شد از استوری‌های حمایت از این و آن.

حتی پای بازیکنان هم وسط این ماجرا کشیده شد؛ یکی از این و دیگری از آن حمایت می‌کرد. شایعه بروز اختلاف بین بازیکنان روزبه‌روز قوت گرفت و حتی خبر درگیری یک بازیکن با یکی از مسئولان باشگاه به گوش رسید! گفته می‌شد کاپیتان‌های تیم هرکدام موضع مختلفی دارند و افرادی را در حمایت از نظرات‌شان کنار خود می‌بینند. استوری آنها در حمایت از افراد مختلف حکایت از این مدعا داشت. کاملا مشخص بود پچ‌پچ‌های درگوشی و تماس‌های افراد مختلف با بازیکنان و اطلاع‌رسانی‌های ناامید‌کننده باعث بروز این اختلافات شده است.

رانت خبری و درگیری رسانه‌ها

ظاهرا باشگاه بدون مدیر روابط‌عمومی به کارش ادامه می‌داد، اما به یکباره دیده شد که سیل خبری به سوی یکی دو رسانه سرازیر می‌شود. همان‌موقع مشخص شد یکی از خبرنگاران قدیمی به‌عنوان مدیر، بدون حکم کارش را آغاز کرده است.

شک رسانه‌ای از همین‌جا شروع شد که چرا فقط اطلاعات در اختیار چند رسانه قرار می‌گیرد. اختلافات داخلی پرسپولیس به رسانه هم کشیده شد و باعث ناراحتی اهالی رسانه‌هایی شد که در حوزه پرسپولیس نادیده گرفته شده بودند. این اتفاق هم به آشفته‌بازار پرسپولیس بیشتر دامن زد.

انتخاب سوال‌برانگیز عرب

داستان باز هم عجیب پیش رفت. عرب با اینکه توانسته بود یک مربی اسم و رسم‌دار به پرسپولیس بیاورد، اما باز هم با انتقاد مواجه شد. اینکه چرا بعد از رد کردن مشاورانش خواهرزاده خود را که معلم مدرسه بوده و سابقه کار ورزشی ندارد، به‌عنوان مشاور به‌کار گرفته است. شاید بی‌اعتمادی او به اطرافیانش باعث شده بود او به یکی از نزدیکانش رو بیاورد و از او کمک بگیرد اما همه اینها موجب شد این مدیر باز هم مورد انتقاد قرار بگیرد. منتقدان نگران جایگاه پرسپولیس و انتخاب‌های تازه شده‌اند.

یارگیری روی هوا!

عصبانیت هواداران وقتی بیشتر شد که اخبار نقل‌وانتقالات این باشگاه امیدوارشان نمی‌کرد. بازگشت فرشاد احمدزاده به جای اینکه باعث خوشحالی شود بیشتر باعث ناراحتی شد و هواداران در اولین روز تمرین علیه او شعار دادند. هنوز هیچ هواداری نمی‌داند بیرانوند و علیپور در پرسپولیس می‌مانند یا نه. هر دو در تست ایفمارک حضور نیافتند و همین موضوع آنها را سخت نگران کرده، قرارداد بشار رسن تمدید نشده و درمورد سرخ‌پوش شدن مهدی طارمی هم یک روز می‌شنوند او می‌آید و روز دیگر اصرار برخی رسانه‌ها را در نیامدن او مشاهده می‌کنند!

رامین رضاییان مصاحبه می‌کند و می‌گوید با الشحانیه تمدید قرارداد کرده و نمی‌تواند به پرسپولیس بیاید. کنعانی‌زادگان جای خود را در دفاع پرسپولیس و لیست بزرگسالان این تیم تنگ می‌بیند و خلاصه خبر امیدوارکننده‌ای نصیب آنها نمی‌شود. هرچند در استقلال هم شرایط خیلی جالب نیست، اما اتفاقات این تیم به نظر هواداران پرسپولیس بهتر از شرایط تیم خودشان در نقل‌وانتقالات است.

هواداران به هر خبری پناه می‌برند

بی‌اطلاعی هواداران از آنچه در تیم‌شان رخ می‌دهد باعث شده آنها به هر خبر و رسانه‌ای پناه ببرند. هرچه را می‌بینند در فضای مجازی دست به دست می‌کنند و براساس آن به دنبال مقصران موجود می‌گردند. بی‌اطلاعی آنها از اخبار دردسرهای زیادی را برایشان به وجود آورده است. شاید عرب دلیل ناراحتی شدید آنها از خودش را به‌رغم جذب یک مربی صاحب‌نام بهتر متوجه شده باشد.

نیاز عرب به مدیریت بحران

پرسپولیس دچار بحران شده و در این مورد شکی نیست. عرب باید این بحران را مدیریت کند، انتخاب‌های بهتری داشته باشد، کدورت‌ها را خودش برطرف کند، با بازیکنانش دسته‌جمعی دیدار کند، پیشکسوتان را به سمتی بیاورد که بی‌مورد روی اعصاب هواداران راه نروند، اعتماد هواداران را جلب کند و باید مشکل اطلاع‌رسانی صحیح را برطرف کند. عرب تلاشش به چشم نیامده و باید فکری به حال این مساله بکند. دنبال مقصر گشتن کاری ندارد، باید دنبال آرام کردن پرسپولیس و رساندن این کشتی توفان‌زده به ساحل آرامش باشد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1398/04/12
یک چوب خشک رو هم بذارن موفق میشه چون یک حکومت پشت این تیم هست تمدید چندساله همه ستاره ها وکمک داوران و....این همون تیمی بود که هرده سال به زور قهرمان میشد حالا که حتی قانون سوپرجام وشروع لیگ رو با منافع پرسپولیس هماهنگ میکنن تیم نه مربی میخواد ونه مدیر عامل ننگ به این فوتبال کثیف و وزیر خائن عقده ای...
پاسخ ها
m.i.s
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
اگه به این راحتیه پس شماها وتیم مورد علاقتون چرا قهرمان نشدید مگه نه اینکه پرسپولیس ۸بازی آخرفصل نتیجه نمگرفت..نه عزیزم پرسپولیس.اولا زیبا بازی میکرد.دوما کمترین تغییرات را داشت..سوما مربی باکلاسی داشت.چهارما هواداران قرمز خاص وهمیشه حامی تیم بودن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج