طرح جدید بانک مرکزی برای تأمین مالی تولید
۸۸۱۹۱۶
۱۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۸
۹۵۱۸ 
رئیس‌ کل بانک مرکزی از طرح جدیدی برای تأمین مالی تولید خبر داد.

ایسنا: رئیس‌ کل بانک مرکزی از طرح جدیدی برای تأمین مالی تولید خبر داد.

عبدالناصر همتی با اشاره به رشد بالای کل‌های پولی به ویژه نقدینگی طی سال‌های گذشته اظهار کرد: با این وجود تأمین مالی فعالیت‌های تولیدی همچنان با دشواری روبرو است.

وی افزود: افزایش هزینه‌های تولید در طول یک سال گذشته، نیاز به سرمایه در گردش تولید را به شدت افزایش داده و این تأمین مالی را دشوارتر کرده است.

طرح جدید بانک مرکزی برای تأمین مالی تولید

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر این که این بانک، با درک وضعیت موجود به دنبال طرح‌هایی جهت حل این دشواری است، تصریح کرد: اصل اساسی در نگاه بانک مرکزی آن است که هرگونه طرحی به تأمین مالی فعالیت‌های تولیدی منجر شده و نیاز افزایش یافته سرمایه در گردش آنها را برآورده کند.

همتی ادامه داد: از سوی دیگر مهم است که این اقدام منجر به انحراف در منابع نظام بانکی و تشدید فشارهای تورمی و قیمتی نشود.

وی با بیان این که در کمیته‌های مشورتی نقدینگی و اعتباری بانک مرکزی، طرح‌های متعددی مورد بحث قرار گرفته است، گفت: یکی از این طرح‌ها، طرح «تأمین مالی مولد» است؛ به طوری که با کمترین نیاز به انبساط اعتباری و اثر تورمی، نیاز زنجیره تولید صنعت به سرمایه در گردش پاسخ داده شود و از انحراف منابع به سمت فعالیت‌های غیر مولد به خوبی ممانعت شود.

رئیس‌کل بانک مرکزی اضافه کرد: این طرح پس از نظرخواهی از متخصصان پولی و بانکی، جمع‌بندی و در کنار تلاش‌های جاری بانک‌های کشور برای تأمین مالی تولید، در جهت جلوگیری از رکود و اعاده رونق تولید به کار گرفته می‌شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:43 - 1398/04/14
جهت قرار دادن پولهای سرگردان مردم در مسیر تولید بهتر است از طرحهای تشویقی هم استفاده کنید.تا مردم تشویق به آن شوند و همچنین مردم اطمینان داشته باشند پولشان با سود آن به حسابشان واریز خواهد شد.
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1398/04/15
تا ربا خاری بین بانکها هست تولید رونق نخاهد گرفت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج