عرضه لبنیات در بسته‌بندی خاص با قیمت کمتر
۸۸۲۰۳۴
۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
۵۶۱۶ 
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در امور بازرگانی گفت: امروز محوری‌ترین موضوع فرابخشی دولت، تنظیم بازار و توسعه صادرات است و هدف اصلی از تنظیم بازار، حفظ آرامش و تزریق این آرامش به مردم است و آرامش مردم در گرو آرامش بازار است.

خبرگزاری ایسنا: قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در امور بازرگانی گفت: امروز محوری‌ترین موضوع فرابخشی دولت، تنظیم بازار و توسعه صادرات است و هدف اصلی از تنظیم بازار، حفظ آرامش و تزریق این آرامش به مردم است و آرامش مردم در گرو آرامش بازار است.

 حسین مدرس خیابانی اظهار کرد: تنظیم بازار، توسعه صادرات، توانمندسازی و به‌روزرسانی شبکه‌های توزیع و تقویت زیرساخت‌های تجاری از اولویت‌های این وزارتخانه است.

وی با اشاره به تنظیم بازار بیان کرد: کنترل و نظارت مستمر بر بازار توزیع و عرضه کالاها ضرورت دارد و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و حوزه بازرسی اتاق اصناف، در این زمینه کار می‌کنند که باید تقویت شوند و تأمین منابع آن‌ها از محل وصول جرایم تعزیراتی و یا سایر منابع باید احیا شود.

ضرورت هدفمند کردن بازرسی‌های بازار

او با اشاره به ضرورت فعال شدن بازرسان افتخاری و مردمی، افزود: ستاد انصار در حوزه بازرسی و نظارت در دهه ۷۰ فعال بود و در حال حاضر با وجود بیش از سه میلیون واحد صنفی علاوه به میدان آوردن بازرسان صنفی به کمک بازرسان مردمی و افتخاری و هدفمند کردن بازرسی‌ها نیاز داریم.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در خصوص مداخله قیمتی دولت در حوزه بازار نیز گفت: نگاهمان در مداخله قیمتی نگاهی حداقلی است ولی در قیمت‌گذاری ۲۱ قلم کالایی که ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند، باید ورود کنیم چرا که قیمت باید تثبیتی باشد. همچنین در حوزه ارائه خدمات انحصاری همچون خدمات پست و هواپیمایی و مدرسه و… نیز سازمان حمایت ورود می‌کند.

مدرس خیابانی ادامه داد: خارج از این دو بخش کالایی، برای برخی کالاها که سایر ابزارهای تنظیم بازار نتوانسته قیمت آن‌ها را تنظیم کند، مجبوریم دامنه قابل قبول قیمتی تعیین کنیم.

طرحی خاص برای تنظیم بازار محصولات لبنی

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در خصوص طرحی برای تنظیم بازار مواد لبنی گفت: در مرحله اول می‌خواهیم مثلاً قیمت سه قلم ماده لبنی پرمصرف را استانداردسازی کنیم و در بسته‌بندی خاص با قیمت کمتر به شبکه‌های توزیع خاص برای عرضه بدهیم و پس از آن یک آزادی عمل بیشتری برای این عرضه آن به کارخانه‌های لبنی بدهیم.

مدرس خیابانی با تأکید بر این نکته که در تنظیم بازار، جریان تولید نباید متوقف و یا حتی کند شود، افزود: هر واحد تولیدی باید با همان ظرفیتی که دارد بدون وقفه کار کند و اگر خیالمان از تولید راحت باشد، می‌توانیم تنظیم بازار را هم به خوبی انجام دهیم.

وی با تأکید بر اهمیت توسعه صادرات برای ارزآوری گفت: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، حوزه تولید باید درون‌زا و برون‌نگر باشد و این مهم را در دستور کار داریم.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های خالی واحدهای صنعتی و تولیدی در این شرایط، بیان کرد: این ظرفیت خالی می‌تواند به سمت صادرات برود و اشتغال پایدار در کشور حفظ شود. علاوه بر این صادرات با استفاده از ظرفیت خالی تولید منجر به کاهش قیمت تمام شده و در واقع عین تنظیم بازار است.

توزیع متوازن استفاده از بنادر را در دستور کار داریم

وی با تاکید بر اهمیت حمل و نقل (ریلی و دریایی و هوایی) در موضوع زیرساخت‌های تجاری اضافه کرد: این موضوعات لجستیکی را در دستور کار داریم و در خصوص توزیع متوازن استفاده از بنادر جنوبی را نیز در دستور کار داریم و می‌خواهیم از ظرفیت‌های بندر چابهار و بندر انزلی استفاده کنیم. این دو بندر حجم مبادلات تجاری کمتری دارند و همه تمرکز برای ورود کالا نباید فقط در چند بندر جنوبی باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
10:39 - 1398/04/15
فقط حرف های مفت و بی ارزش ....
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1398/04/15
بسته بندی خاص ... قیمت کم تر ؛ یعنی چه ؟ چرا خبر بسیار ضعیف و فاقد محتوای دریافتنی است؟!
پاسخ ها
shanjani
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
بسته بندی خاص .یعنی بسته های تنگ و باریک .اگه دویست پنجاه گرم محصولات لبنی مانند شیر یا ماست درونش ریخته شود .به نطر خریدار پانصدگرم می اید.
United Arab Emirates
10:51 - 1398/04/15
برو بابا گوشمون از این حرفها پره!!!
حتما دوباره تدابیری اندیشیده آید
دوباره صف!!!
پاسخ ها
shanjani
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
ماست دبه ای کم چرب میهن از ۸۷۰۰ تومان به قیمت ۱۲۲۰۰تومان رسیده است. ۳۵۰۰تومان افزایش قیمت در یک دبه ماست!!!!!
Iran, Islamic Republic of
11:10 - 1398/04/15
مثلا قوطی کبریت،یا درب نوشابه خانواده با روکش کاغذ!یا مثلا شیر رو در لوله خودکاریا نی نوشابه پلمب کنیم چطوره ،بعد شیر ۱۰cc رو۱۰۰۰بفروشیم!!!یا یه قوطی کبریت پنیر۹۹۹تومان!یعنی مسولین ایران جز نابغه های قرن باید معرفی شوند
Iran, Islamic Republic of
15:31 - 1398/04/15
قیمت لبنیات باید کاهش یابد....
.......
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1398/04/15
تو رو خدا قیمت خونه رو کم کنید ''''''۱۰ ساله که شاغلیم تو این وضعیت تا یه قرن دیگه هم نمیتونیم صاحب خونه شویم حداقل همه دردها به کنار از شر اجاره خونه و صاحبخونه راحت شیم''' وای به حال اونایی که بیکارن نمیدونم چجوری از گشنگی نمیمیرن خدا به دادمون برسه
پاسخ ها
ش
United Arab Emirates
۰۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
ما نمیخواهیم کسی صاحب خانه شود .ما میخواهیم همه در عالم مستاجریت بمانند.!!!!!!!
Australia
05:55 - 1398/04/16
بسته بندی درظروف کوچکترووزن کمترقیمت بالاتر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج