حکم حبس نویسنده متهم به تجاوز قطعی شد
۸۸۲۰۳۵
۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
۱۱۱۲۲ 
محکومیت حبس نویسنده متهم به تجاوز به دختران جوان در دادگاه تجدیدنظر استان تهران تأیید شد اما آن بخش از پرونده وی که به اتهام زنای به عنف به اعدام محکوم شده بود، برای دومین مرتبه در دیوان عالی کشور نقض و به دادگاه هم عرض ارسال شد.

خبرگزاری تسنیم: محکومیت حبس نویسنده متهم به تجاوز به دختران جوان در دادگاه تجدیدنظر استان تهران تأیید شد اما آن بخش از پرونده وی که به اتهام زنای به عنف به اعدام محکوم شده بود، برای دومین مرتبه در دیوان عالی کشور نقض و به دادگاه هم عرض ارسال شد.

فردی که متهم به تجاوز به دختران جوان بود،‌ نویسنده 57 ساله‌ای است که در حوزه عرفان و فلسفه فعالیت داشته و با این بهانه که برای کتاب جدیدش به کار تحقیقی، نظرسنجی و مصاحبه نیاز دارد، به اغفال دختران جوان اقدام می‌‌کرد.

او با چرب‌زبانی و اغفال دختران به این بهانه که شما جوان و خوشفکر هستید و باید با شما مصاحبه کنم، با آن‌ها قرار حضوری می‌گذاشت، نیت شیطانی خود را عملی می‌کرد.

بیشتر قربانیان در این پرونده دختران جوانی هستند که زیر 25 سال دارند و البته نباید فراموش شود که این فرد واقعا نویسنده بوده و چند کتاب او نیز منتشر شده است!‌ در مواردی هم که طعمه‌ها پس از پی‌بردن به اهداف شیطانی این مرد از ادامه رابطه با او خودداری می‌کردند، او با تهدید و ارعاب و بیان اینکه فیلم‌هایی را که تهیه کرده است به خانواده‌های آن‌ها نشان می‌دهد، آن‌ها را مجبور به ادامه رابطه می‌کرد.

پرونده این متهم دو بخش دارد که یک بخش آن در دادگاه ارشاد رسیدگی شده و متهم در دادگاه ارشاد بابت تشویق به فساد و فحشا به 12 سال و 6 ماه و بابت تهدید به دو سال و 6 ماه حبس یعنی مجموعاً به 15 سال حبس محکوم شده که این محکومیت در دادگاه تجدیدنظر نیز تأیید و قطعی شده است.

بخش دیگر پرونده او به رسیدگی به اتهام زنای به عنف اختصاص دارد که این بخش از پرونده در دادگاه انقلاب اسلامی تهران رسیدگی شده است؛ در مرتبه نخست شعبه 28 دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه، پس از برگزاری جلسات رسیدگی، متهم را به اعدام محکوم کرد اما شعبه 39 دیوان عالی کشور به تحقیقات پرونده ایراد گرفت و آن را برای تکمیل تحقیقات و محاکمه مجدد در همان شعبه 28 دادگاه انقلاب برگرداند.

پس از تکمیل تحقیقات مورد‌نظر شعبه دیوان، دادگاه این فرد مجدداً با حضور شکات در شعبه 28 دادگاه انقلاب برگزار و قاضی مقیسه بار دیگر متهم را به اتهام زنای به عنف به اعدام محکوم کرد و مجدداً پرونده برای رسیدگی به اعتراض متهم، به دیوان عالی کشور رفت.

شعبه 39 دیوان عالی کشور این بار پس از انجام بررسی‌‌های خود، حکم صادره را نقض کرده و برای رسیدگی در شعبه هم‌عرض بازگردانده که قرار است رسیدگی به آن در شعبه 24 دادگاه انقلاب اسلامی تهران انجام شود.

نکته قابل تامل در این پرونده آن است که شکات پرونده از اینکه باید بعد از بیش از 15 جلسه رسیدگی در شعبه 28 دادگاه انقلاب و صدور حکم، دوباره آن خاطرات تلخ را به یاد بیاورند، ناراحت هستند.

شعبه 28 دادگاه انقلاب بر اساس ماده چهار قانون سمعی و بصری، متهم را به اعدام محکوم کرده بود که در آن آمده است: «هرکس با سوء استفاده از آثار مبتذل و مستهجن تهیه شده از دیگری، وی را تهدید به افشا و انتشار آثار مزبور کند و از این طریق با وی زنا کند به مجازات زنای به عنف محکوم می‌شود.» مجازات زنای به عنف اعدام است.

جالب‌ و عجیب این است که این متهم یک سابقه کیفری مانند همین پرونده در شاهین‌شهر داشت که به سه سال حبس محکوم شد اما پس از گذراندن یکسال و نیم حبس، با رضایت شکات و آزادی مشروط از زندان آزاد شد ولی دوباره همان اعمال گذشته خود را مرتکب شده است.

حالا اگر شعبه 24 دادگاه انقلاب دوباره در این پرونده حکم به اعدام صادر کند، موضوع از موارد صدور رأی اصراری محسوب و برای اتخاذ تصمیم نهایی به هیئت عمومی دیوان عالی کشور ارجاع می‌شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 30
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:25 - 1398/04/15
حتما مشکل از پوشش دختران بوده وقتی میگن حجابتون رو دعایت کنید واسه همین چیزاست بیچاره نویسنده رو اغفال کردن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
دو طرفه بوده چرته موضوع اونم یه نویسنده کتاب با شعور
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
خفه مون کردین با این اظهارات مزخرف
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1398/04/15
چقدر چرت خودتون میگین نویسنده واقعی بوده برای خلق شخصیت و داستان نیاز داشته به گفتگو ها احتمالا دختر ها هم راضی بودن وارد رابطه شدن
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1398/04/15
جذاب شداسمشو بگین کتاباش رو بخریم
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1398/04/15
فقط اعدام توبه گرگ مرگ است
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1398/04/15
مثل پرونده های تکراری دیگه دخترا خودشون پای ماجرا هستند بعد لو میرن میگه به زور با فیلم خوب همون موقع شکایت میکردین پلیس اگر راست میگفتین
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1398/04/15
اجبار و زور بوده دروغه لوث شده
Iran, Islamic Republic of
10:41 - 1398/04/15
حکم اعدام چه خبره خوبه رد کردن خودشون هم خنده شون گرفته با این حکم سنگین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
خوش تیپ اگر خواهر و مادر و یا زن و دختر خودت بود هم این حرف را می زدی؟ کجای حکم اعدام این کثافت خنده دار است. برو به. ......
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
سنگین نیس کمه یکی در قالب حرکت فرهنگی تجاوز کرده به چندین دختر اونوقت نباید اعدام بشه ده بار اعدام کمشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
کجاش عجیبه فکرکنم خود توهم مثل این خوک کثیف باشی که داری ازش دفاع میکنی .به چند دختر جوان به اسم کتاب عرفان وفلسفه درنظرسنجی تجاوز کرده تازه میگی چخبره اعدام .!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1398/04/15
قصد تخریب دارن یه نویسنده اینکارارو به زور نمیکنه دوطرفه بوده هرچی بوده
پاسخ ها
بدون نام
Romania
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
فریب بوده آقا این چهرحرفیه؟!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
تو هم ببند
صابر
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
مدیونین فک کنین خود این کس نویسنده نیستش یا مامان باباش یا خودش همراه نویسندگی داره کارای دیگه میکنه
???????????
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
خواهشن یا نظر ندین یا رو عقل حرف بزنین,اگه این پست شیطان محاکمه نشه چهار سال دیگه میتونی تو چشم ناموست نگاه کنی بگی ناموسم پاکه:'(
بینا✅ایتا؛ خانواده، ارتباط و دانایی از طریق لینک‌های زیر می‌توانید به منتخبی از بهترین کانال‌های ایتا در موضوعات مختلف دسترسی داشته باشید:
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1398/04/15
گرفتار دنیا و آخرتبشه ان شاءالله
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1398/04/15
اینم از یک نویسنده فلسفه به کی باید اعتماد کرد
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1398/04/15
اسمش ؟؟!
بازم آزاد شه باز به کاراش ادامه بده
Iran, Islamic Republic of
14:05 - 1398/04/15
اینجور آدما رو باید اعدام کرد واقعا
این که طرف مخ زنی بلده دلیل نمیشه دخترای جوون مردم رو اغفال کنه و بهشون تجاوز کنه
مخصوصا که اقدام به تهدید و باج گیری جنسی هم کرده
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1398/04/15
کار آمریکای جنایتکاره . مرگ بر آمریکا . دارن نفوذ میکنن تو فکر نویسنده هامون. اغفال کرده این نویسنده بیچاره رو . هی تو شر فت آمریکا . مرگ به نیرنگ تو.
Iran, Islamic Republic of
19:10 - 1398/04/15
این بیشرف پست کثیف باید بره بلای دار اما دختران هم باید به هر جایی قدم نگذارندوبه هرکسی اعتماد نکنند واز تمامی رفت وآمدهاشون وگفتگوهاشون پدر ومادر را مطلع کنند تا از راهنماییهاشون استفاده کنند ودچار مشگل نشند نو شدارو بداز مرگ سهراب فایده نداره
تمامی این مشکلات برای دیر ازدواج کردن جوانهاست که خدا لعنت کنه باعث وبانی این روزگار را که برای مردم رقم زدند
Iran, Islamic Republic of
19:16 - 1398/04/15
دختری که باب گفتگو رابا نامحرم باز می کنه
حقشه اسیرچنین گرگ هایی شود
Iran, Islamic Republic of
20:38 - 1398/04/15
مقصر فقط متهم نیست.بلکه زن ها نیز
گناهکارند که بدون تحقیق وباسادگی گرفتار
این غول شده وشدیدا مورد تعرض قرارگرفته
اند.
Iran, Islamic Republic of
22:26 - 1398/04/15
خدا لعنتش کنه نامرد پست فطرت...البته دخترام مقصرن چرا فورا گزارش ندادن
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1398/04/15
اینطور که از خبر مشخصه اون دختر خانمها با میل خودشون در تنهایی به خلوت اون نویسنده رفتن ببخشیدا ظاهرا کرم از خود درخت بوده نه تجاوز !!! اگر دختر عاقل باشه وقتی چنین درخواستی ازشون می کنن اگرم باور کنه که طرف قصد بدی نداره باهاش خلوت نمی کنه اصلا نباید به هیچ مردی در خلوت اطمینان کرد
Iran, Islamic Republic of
23:45 - 1398/04/15
خاک برسراون دخترایی که به راحتی خودشونو در اختیار این حیوان قرار می دادن واقعا که ........!!!!
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1398/04/16
دختر زیر ۲۵ با مرد ۵۷ ساله ؟؟؟ !!!! ساده لوحها و سو استفاده چی ها همگی در کنار هم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج