شناسایی ۳ مزرعه استخراج ارز دیجیتال در تهران
۸۸۲۱۶۴
۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
۶۳۰۲ 
یکی از بزرگ‌ترین مزارع استخراج ارز دیجیتال در کشور که با استقرار در یکی از کارخانجات بزرگ تهران، از برق با تعرفه صنعتی برای فعالیت خود استفاده می‌کرد، شناسایی شد.

ایلنا: یکی از بزرگ‌ترین مزارع استخراج ارز دیجیتال در کشور که با استقرار در یکی از کارخانجات بزرگ تهران، از برق با تعرفه صنعتی برای فعالیت خود استفاده می‌کرد، شناسایی شد.

شناسایی ۳ مزرعه استخراج ارز دیجیتال در تهران

به دنبال بالاگرفتن تب ارز دیجیتال و سوء استفاده مزارع راه‌اندازی شده از تعرفه‌های ارزان برق صنعتی و کشاورزی و همچنین شدت گرفتن فعالیت‌های نظارتی و بازرسی شرکت‌های توزیع نیروی برق به‌منظور شناسایی مزارعی که با بهره‌گیری از برق با یارانه دولتی، به تولید ارز دیجیتال می‌پردازند، نیروهای عملیاتی و فنی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، با رصد و کنترل بار مصرف شبکه توزیع برق و بررسی‌های میدانی، موفق شدند سه مزرعه بزرگ استخراج ارز دیجیتال را که با استقرار در مراکز صنعتی، از برق با تعرفه ارزان برای تولید ارز دیجیتال استفاده می‌کردند، شناسایی کنند.

شایان ذکر است، تنها یکی از این مزارع، با مصرف انرژی بالغ بر هفت مگاوات (حدود 40 درصد توان تولید نیروگاه برق‌آبی سد طالقان)، از بزرگ‌ترین مزارع کشف شده ارز دیجیتال در کشور است.

بر اساس این گزارش، با در نظر گرفتن میانگین مصرف برق 2800 کیلووات ساعت در سال برای هر واحد مسکونی واقع در مناطق عادی کشور، برق مصرفی در این مزرعه ارزی، فقط در هر شبانه‌روز معادل مصرف برق 60 واحد مسکونی در طول یک سال است.

به دنبال شناسایی این سه مزرعه، در مرحله اول با توجه به فعالیت مغایر با تعرفه واگذارشده، نسبت به قطع برق مورد استفاده، اقدام و سایر مراحل رسیدگی قانونی در این رابطه، آغاز شده است.

گفتنی است، به‌دنبال بالا رفتن دمای هوا و افزایش مصرف برق در تهران، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، در راستای حفظ حقوق شهروندان پایتخت و همچنین کنترل بار شبکه توزیع برق تهران، فعالیت‌های گسترده‌ای را به‌منظور جلوگیری از استفاده نامناسب احتمالی از تعرفه‌های مخفف و برخورد با متخلفان در دستور کار خود قرار داده است.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:49 - 1398/04/15
من که هنوز متوجه نشدم این چی چیه، اگه پول توشه ماهم تو خونه‌هامون مزرعشو افتتاح کنیم:D
Iran, Islamic Republic of
16:01 - 1398/04/15
میخانه اگرساقی صاحب نظری داشت میخاری ومستی ره ورسم دگری داشت!حالاکه ماهاروگرفتارکردن ماهابایدمواظب خودمون باشیم!؟
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1398/04/15
این یه ارزی که می خواد جهانی بشه وجایگزین ارزهای فعلی ومقداراون هم محدود.
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1398/04/15
این یه ارزی که می خواد جهانی بشه وجایگزین ارزهای فعلی ومقداراون هم محدود.
Iran, Islamic Republic of
20:03 - 1398/04/15
دولت همه را داره جمع میکنه تا خودش بیت کوین تولید کنه و رقیب نداشته باشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج