هدف هند از افزایش مالیات واردات طلا چیست؟
۸۸۲۳۱۸
۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۷
۶۱۷۳ 
هند پس از ۶ سال یعنی از سال ۲۰۱۳ تاکنون برای اولین بار عوارض واردات طلا را از ۱۰ درصد به ۱۲.۵ درصد افزایش داده است اما هدف این کشوراز این کار چیست؟

خبرآنلاین: هند پس از ۶ سال یعنی از سال ۲۰۱۳ تاکنون برای اولین بار عوارض واردات طلا را از ۱۰ درصد به ۱۲.۵ درصد افزایش داده است اما هدف این کشوراز این کار چیست؟

به نقل از راشاتودی، تصمیم افزایش عوارض واردات طلا برای تامین بخشی از بودجه فدرال تا سال ۲۰۲۰ گرفته شده است.

از زمان اعلام افزیش عوارض واردات طلا قیمت این فلز گران بها هر لحظه در هند در حال افزایش است و سهام شرکت های سنگ های قیمتی و طلا و جواهر در بازار بورس بمبئی هر لحظه در حال پایی آمدن است.

افزایش عوارض واردات طلا باعث افزایش قیمت این فلز در هند می شود و در ادامه کاهش تقاضا خریداران این محصول را در پی خواه داشت.

با توجه به اطلاعاتی که اداره آمار هند در اختیار عموم قرار داده است سرانه طلا این کشور در سال ۲۰۱۸ به طور تقریبی ۷۶۰ تن بوده است.

با توجه به کاهش تقاضا اتحادیه طلا و جواهر در هند از دولت تقاضا کرده است که عوارض واردات طلا را به مقدار سابق برگرداند.

یکی از اعضا اتجادیه در گفت و گویی با راشاتودی می گوید:" این اتفاق بسیار نادر و خیلی شکه کننده بود حتی تعداد خریداران طلا را به نصف کاهش می دهد."

هند بعد از چین بزرگترین خریدار طلا در جهان است.

هند تقریبا تمام طلای خودش را وارد می کند و با این کار می خواهد مانع کاهش ارزش ارز ملی خودش روپیه شود.

هدف هند از افزایش مالیات واردات طلا چیست؟

آیا هند به توافق حذف دلار چین روسیه پیوسته است؟

هند برنامه دارد تا تقریبا ۴۷ تن به ذخایر طلای بانک مرکزی اش اضافه کند و به توافق ضد دلار چین و روسیه بپیوندد . در تلاش است تا مانع افزایش ارزش دلارو در مقابل کاهش ارزش روپیه شود.َ

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج