واعظ آشتیانی: زمان من کسی زیرآب بازیکنان را نزد
۸۸۲۳۶۰
۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۷
۳۵۸۹ 
این روزها در محافل ورزشی صحبت از محمود بابایی علنی‌تر از هر زمانی است.

فرهیختگان: این روزها در محافل ورزشی صحبت از محمود بابایی علنی‌تر از هر زمانی است. او بیشتر با ارتباطش با واعظ آشتیانی شناخته شد و به همین خاطر با مدیرعامل اسبق استقلال تماس گرفتیم تا درمورد او اطلاعاتی کسب کنیم. گفت‌وگو با واعظ‌ آشتیانی را در ادامه می‌خوانید.

خیلی‌ها اعتقاد دارند این شما بودید که باعث شدید پای بابایی به استقلال باز شود و پیشرفت کند!

هیچ آدمی پله‌های پیشرفت را طی نمی‌کند مگر اینکه لیاقتش را داشته باشد. اگر بابایی پیشرفت کرده، خودش باعثش بوده.

شما او را با خودتان به وزارت صنایع و معادن بردید.

بله من آنجا قائم‌مقام بودم. بابایی را در سایت تبیان دیده بودم و احساس کردم می‌تواند پیشرفت کند. او را به‌عنوان دفتردار با خودم به وزارت صنایع بردم. بعد از چندوقت به من حکمی نشان داد که به موجب آن مشاور علی فتح‌الله‌زاده شده بود. همین آقای بابایی هم بود که ملاقاتی را بین من و آقای فتح‌الله‌زاده ترتیب داد. درست 6 ماه قبل از آنکه من مدیرعامل استقلال شوم. موضوع جلسه هم البته قابل‌بیان نیست.

چرا به او پست مشاور دادید؟

اگر یادتان باشد در زمان دولت نهم و دهم رسم بود که همه‌جا مشاوران جوان حضور داشته باشند. من هم از ایشان استفاده کردم، چون هم قبل از من در باشگاه سمت مشاوره داشت و هم‌اینکه من از او شناخت داشتم. اطلاعات خیلی‌خوبی از استقلال داشت که به‌شدت برای من جذاب بود، اما تاکید می‌کنم که ایشان فقط مشاور بود و کار اجرایی نکرد.

این صحبت‌هایی که امیرحسین صادقی درمورد بابایی مطرح کرد یا حرف‌های خود او در کنفرانسش را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

مراودات آقای بابایی با مدیران و بازیکنان در زمان مدیران دیگر به من ربطی ندارد. من پاسخگوی ایشان در زمان خودم هستم. اول اینکه آقای صادقی زمان مدیریت خود من به استقلال آمد. بعدهم هیچ بازیکنی زمان من از تیم جدا نشد مگر اینکه خودش بخواهد برود. یعنی زیرآب هیچ‌کسی پیش من زده نشد.

درحقیقت شما مسئولیتی بابت رفتار ایشان در زمان مدیران قبل و بعد از خودتان ندارید.

دقیقا. ببینید من تایید می‌کنم که او جوان باهوش، مسئولیت‌پذیر و پیگیری است و اگر کاری به او سپرده شود، انجامش می‌دهد. اینکه در زمان مدیران دیگر کار اشتباهی انجام داده یا نه، به من مربوط نیست و دخالت نمی‌کنم. فقط تاکید می‌کنم که به توانایی‌های او واقفم و اعتقاد دارم بخش زیادی از این صحبت‌هایی که علیه او می‌شود، حسادت و دشمنی است. هر آدمی محسنات و معایبی دارد.

درمورد استقلال صحبتی دارید؟

جز آرزوی موفقیت حرف دیگری ندارم.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج