موضع BBC درباره اقدام جدید برجامی ایران
۸۸۲۵۲۶
۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
۶۸۷۲ 
یک رسانه غربی با اشاره به اقدام جدید برجامی ایران این حرکت تهران را نتیجه خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای دانست.

مهر نوشت: یک رسانه غربی با اشاره به اقدام جدید برجامی ایران این حرکت تهران را نتیجه خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای دانست.

بی بی سی با اشاره به تصمیم ایران برای افزایش سطح غنی سازی اورانیوم به اقدام یکجانبه آمریکا در خروج از برجام و بازگردانددن تحریم های ایران اشاره کرده و اقدام واشنگتن در تصمیم گیری تهران را موثر می داند.

ایران امروز در آغاز گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران، عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه در نشست خبری سخنگوی دولت برای اعلام گام دوم کاهش تعهدات برجامی گفت: امروز در مهلت پایان ۶۰ روز کاهش تعهدات برجامی خود قرار داریم و از آنجا که خواسته‌های ایران در خصوص برجام مبنی بر بازگشت میزان فروش نفت به پیش از خروج آمریکا از برجام اجرایی نشده است، لذا امروز گام دوم برداشته می‌شود.

وی افزود: اگر در گام اول به تعهدات خودمان در مورد محدودیت در میزان ذخایر پایبند نبودیم، در گام دوم نسبت به تعهد خودمان در سطح غنی‌سازی و غلظت آن، تجدیدنظر کردیم و عدم پایبندی خود به این تعهد را اعلام می‌کنیم.

معاون وزیر امور خارجه گفت: امروز نامه‌ای توسط آقای دکتر ظریف به خانم موگرینی نوشته شده که ارسال خواهد شد. در این نامه به صراحت بندهایی از برجام که بعد از این متعهد نیستیم و مربوط به غنی‌سازی است، اعلام خواهیم کرد و مجدداً مهلت ۶۰ روزه خواهیم داد و بعد از آن، روند کاهش تعهدات ادامه می‌یابد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1398/04/16
بی بی سی که خانه دوم خود شماست...!
با هم پاسکاری نکنید. دستتان رو شده...
Iran, Islamic Republic of
16:59 - 1398/04/16
همین انگلیس مثل کفتار منتظر حمله آمریکاست تا نیروهاش کمک بفرسته تا لاسه ای چیزی گیرش بیاد
Iran, Islamic Republic of
17:49 - 1398/04/16
انصافا همیشه بی بی سی هوای نظام را داشته. دستشان درد نکند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج