بدهی‌های خارجی ایران کاهش یافت
۸۸۲۶۰۱
۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۷
۷۱۲۰ 
میزان بدهی های خارجی کشور (تعهدات بالفعل) در پایان سال ۱۳۹۷ به ۹ میلیارد و ۳۳۹ میلیون دلار رسید که کاهش ۶.۹ درصدی را در مقایسه با پاییز پارسال نشان می دهد.

خبرگزاری ایرنا: میزان بدهی های خارجی کشور (تعهدات بالفعل) در پایان سال ۱۳۹۷ به ۹ میلیارد و ۳۳۹ میلیون دلار رسید که کاهش ۶.۹ درصدی را در مقایسه با پاییز پارسال نشان می دهد.

بررسی آمار بدهی های خارجی ایران نشان می دهد که در سال گذشته شاهد روند کاهشی حجم بدهی های کوتاه، میان و بلند مدت کشور بوده‌ایم.

بر اساس تازه ترین آمار بانک مرکزی، میزان بدهی های خارجی (تعهدات بالفعل) در پایان سال ۱۳۹۷ به ۹ میلیارد و ۳۳۹ میلیون دلار رسید که شامل ۲ میلیارد و ۱۵۱ میلیون دلار بدهی کوتاه مدت و هفت میلیارد و ۱۸۷ میلیون دلار بدهی های میان مدت و بلند مدت است.

حجم بدهی خارجی کشور در دوره مورد بررسی بر مبنای یورو نیز معادل هشت میلیارد و ۲۳۰ میلیون یورو بوده که یک میلیارد و ۸۹۶ میلیون یورو مربوط به بدهی های کوتاه مدت و ۶ میلیارد و ۳۳۴ میلیون دلار نیز به بدهی های میان و بلند مدت تعلق داشته است.

میزان بدهی های خارجی در پایان سه ماهه سوم سال ۹۷

میزان بدهی های خارجی (تعهدات بالفعل) در پایان سه ماه سوم پارسال (آذر ۱۳۹۷) معادل ۱۰ میلیارد و ۳۴ میلیون دلار بوده که شامل سه میلیارد و ۱۷۴ میلیون دلار بدهی کوتاه مدت و ۶ میلیارد و ۸۶۰ میلیون دلار بدهی های میان مدت و بلند مدت است.

مقایسه میزان بدهی‌های دولت در پایان سه ماهه چهارم با فصل پاییز نشان می‌دهد که در این دوره سه ماهه، حدود ۶۹۵ میلیون دلار (معادل ۶.۹ درصد) از حجم بدهی‌های خارجی کشور کاسته شده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1398/04/16
لعنت کنه بر بانی این کار این پولها کجا رفتن جز جیب آقازاده ها
United States
20:00 - 1398/04/16
بدهی مردم افزایش یافت
Iran, Islamic Republic of
21:19 - 1398/04/16
پول بودجه ومنابع شغلامون خرج۲۰ملیون افغانی کنیدبودجه۲۰۰سال مملکت وخودتون بدهکارباشین
Iran, Islamic Republic of
05:23 - 1398/04/17
خداکنه ورشکسته بشیم بلکه از این مملکة دل بکنند جیره خوران
Iran, Islamic Republic of
20:21 - 1398/04/17
بدهی ایران کاهش یافت...ولی دزدی مسئولین محترم ما و اختلاسگران بانشاط .وعیاشی اقازاده ها خیلی بیشتر شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج