ماجرای کلاهبرداری ۲۰هزار دلاری خانم منشی
۸۸۲۷۶۷
۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۶
۱۰۳۲۸ 
خانم منشی با هک کردن اطلاعات تلفن همراه مدیر شرکت بازرگانی 20 هزار دلار از او کلاهبرداری کرد.

روزنامه ایران: خانم منشی با هک کردن اطلاعات تلفن همراه مدیر شرکت بازرگانی 20 هزار دلار از او کلاهبرداری کرد.

چندی قبل مرد جوانی با مراجعه به پلیس از کلاهبرداری 20 هزار دلاری شخصی ناشناس شکایت کرد و گفت: من مدیر یک شرکت بازرگانی هستم. چند وقت قبل فردی برای من پیامی در تلگرام فرستاد. زمانی که پیام را باز کردم شوکه شدم تعداد زیادی عکس‌های شخصی و مدارک مهمی که در گوشی تلفن همراهم بود برایم ارسال شده بود. اصلاً باورم نمی‌شد هر چه فکر کردم چه کسی به این اطلاعات خصوصی من دست پیدا کرده به‌جایی نرسیدم.

او ادامه داد: بعد از آن برایم یک پیام آمد با این مضمون که «اگر می‌خواهی اطلاعات شخصی‌ات را در فضای مجازی منتشر نکنم باید 20 هزار دلار به من بدهی.» احساس کردم دنیا روی سرم خراب شده است. اگر عکس‌ها و اطلاعاتم منتشر می‌شد آبرویم می‌رفت. او مرا تهدید کرده بود که به هیچ وجه موضوع را با پلیس در میان نگذارم وگرنه عواقب بدی به همراه خواهد داشت.

قرار در پارک

مدیر شرکت در ادامه گفت: چند بار تلفنی با آن فرد صحبت کردم و در نهایت قرار شد دلارها را در پارکی در غرب تهران زیر یک درخت دفن کنم. با هر سختی بود 20 هزار دلار را فراهم کردم و طبق قرارم با مرد ناشناس به پارک رفتم. درختی را که او خواسته بود پیدا کردم و زیر همان درخت دلارها را دفن کردم.در حالی که تصور می‌کردم با این کار اخاذی‌های مرد ناشناس تمام می‌شود اما چند روز بعد دوباره تماس‌ها آغاز شد و این بار مبلغ درخواستی 30 هزار دلار شد.برای همین تصمیم گرفتم ماجرا را با پلیس در میان بگذارم.

ردپای یک زن

با شکایت مدیر شرکت بازرگانی تحقیقات آغاز شد. در بررسی‌های صورت گرفته تیم تحقیق ردپای خانم منشی شرکت را در این پرونده شناسایی کردند. زن جوانی که همزمان با ارسال تصاویر و مدارک، درخواست استعفایش را نوشته و به ناگاه ناپدید شده بود.زمانی که مأموران به سراغ دنیا رفتند، دریافتند که او خانه‌اش را ترک کرده است. در ادامه تحقیقات، مأموران به پسر جوانی رسیدند که با خانم منشی در رابطه بود. بدین ترتیب با دستور بازپرس جنایی پسر جوان به‌نام کوروش بازداشت شد.کوروش در تحقیقات اولیه مدعی شد: با دنیا در شرکت آشنا شدم.

بعد از مدتی او گفت که قصد اخاذی از مدیر شرکت را دارد. وی تلفن همراه مدیر شرکت را هک و اطلاعاتش را سرقت کرده بود. اما من نقشی در این اخاذی نداشتم و در حال حاضر هم نمی‌دانم او کجاست و احتمال می‌دهم که به خارج از کشور رفته باشد.به دنبال اظهارات این مرد به دستور بازپرس جنایی، او در اختیار کارآگاهان پلیس قرار داده شد و بررسی‌ها برای دستگیری خانم منشی و صحت و سقم اظهارات مرد جوان ادامه دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:09 - 1398/04/17
به این کارمیگن لقمه حروم خورده نه به کسی که چهار تار مو هاش پیداست
Iran, Islamic Republic of
08:23 - 1398/04/17
همه دزد و کلاهبردار شدن از اون بالا تا پایین
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
هنوزنفهمیدیم که جامعه مثل یه ساختمان وبناست که ازپایین ساخته میشه و اگرشالوده کج باشه سقف هم خراب میشه و هیچ بنایی وجودنداره که اول بیایندوازپشت بام بسازندش بطرف شالوده ساختمان!
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1398/04/17
ببین چه کارهایی توگوشیش بوده که نکرد
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1398/04/17
انسان اگر در زندگیش چه نهان چه آشکار خطا نکند ودرست زندگی کند وقبل از برملا شدن کارهایش به آبرویش فکر کند هرگز از کسی وچیزی نمیترسد که گرفتار این کرگهای شیطان صفت شود واینگونه مالش به یغما برود حالا اینکه دنیا است پس ببینید چه خدای مهربانی داریم چه ستار العیوبی داریم که اینگونه عیبهای مارا میپوشاند وآبروی مارا نمیبرد پس اگر همیشه وحتی در تنهایی خودمام خدا را شاهد اعمال ورفتارمان بدانیم هرگز خطا نمی کنیم وآبروی دو دنیا را برای خود میخریم آنرا که حساب پاک است از محاسبه چه باک است انشاالله که جامعه ای سالم داشته باشیم
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1398/04/17
اولامثل معروف که میگه درآستین مارپرورش دادن.دوماجنابعالی موقع انتخاب این منشی تحقیقات لازم راانجام دادی خاطرجمع شدی.آخه چطوری مدارک واسنادواطلاعات شخصی شمادراختیاراین منشی قرارگرفت آیاکاسه ای زیرنیم کاسه نیست یه مدیرشرکت بازرگانی نبایداینقدر خام وکم تجربه وخاطرجمع باشه که به سادگی ازش سواستفاده کنندالبته آدم تایه گول نخوره فنی هم یادنمی گیره.خب,گوله که خوردی حالاببینیم فنویادمی گیری!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
معلوم نبوده چی توگوشیش بوده که اینهمه باج داده گمتر کثافت کاری میکردی نازشصتش ازاین پول دارا باید کندنوش جونت خانم
ت
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
اطلاعات شخصی نبوده ، گندکاری بوده با یکی دوتا از خانمهای شرکت منشیم فهمیده دفعه بعد موقع عملیات فیلم نمیگیره اوستا شد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج