منشاء اصلی التهاب بازار مسکن طی ماه‌های اخیر
۸۸۲۷۹۲
۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷
۳۸۸۵ 
مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری واقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه در دو، سه ماه اخیر التهاباتی در بازار مسکن ایجاد شد که منشا آن ارائه اطلاعات جعلی در سایت‌های اینترنتی فروش بوده است، گفت: هر چند ممکن است قیمت‌هایی برای واحدهای مسکونی ارائه شود اما تا زمانی که آن واحد با این قیمت‌ها معامله نشود، نمی‌توان گفت قیمت‌ها واقعی هستند.

خبرگزاری ایلنا: مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری واقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه در دو، سه ماه اخیر التهاباتی در بازار مسکن ایجاد شد که منشا آن ارائه اطلاعات جعلی در سایت‌های اینترنتی فروش بوده است، گفت: هر چند ممکن است قیمت‌هایی برای واحدهای مسکونی ارائه شود اما تا زمانی که آن واحد با این قیمت‌ها معامله نشود، نمی‌توان گفت قیمت‌ها واقعی هستند.

عباس فرهادیه درباره راهکار وزارت راه و شهرسازی برای افزایش عرضه و اجرای طرح اقدام ملی در قالب ساخت 400 هزار واحد مسکونی، اظهار داشت: 200 هزار واحد از این طرح در شهرهای جدید، 100 هزار واحد توسط بنیاد مسکن و 100 هزار واحد دیگر در بافت فرسوده به اجرا می‌رسد.

فرهادیه با بیان اینکه تامین مالی این پروژه بر عهده دولت نیست گفت: سهم دولت در این پروژه در بخش تامین مالی صفر است اما از سایر ظرفیت‌ها مانند ارائه زمین و اعطای مجوزهای ساخت و ساز استفاده می‌کنیم و در اختیار سازندگان قرار می‌دهیم.

وی درباره وضعیت بازار مسکن در سال جاری گفت: در دو، سه ماه اخیر التهاباتی در بازار مسکن ایجاد شد که منشا آن ارائه اطلاعات جعلی در سایت‌های اینترنتی فروش بوده است که البته امروز مدیران این سایت‌ها دریافتند این تحرکات تیشه به ریشه خود است و منافع خودشان را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد بنابراین در حال تعدیل رفتار خود هستند.

فرهادیه با بیان اینکه در سال گذشته شاهد دو برابر شدن قیمت مسکن در تهران بوده‌ایم، گفت: واقعیت این است که معاملات نشان می‌دهند بازار برای این قیمت‌ها کشش ندارد و از این رو شاهد کاهش 45 درصدی حجم معاملات در فروردین ماه بودیم.

وی تاکید کرد: تا زمانی که معاملات با یک قیمت به یک حجم مشخصی نرسد آن قیمت‌ها واقعی نیستند. هر چند ممکن است قیمت‌هایی برای واحدهای مسکونی ارائه شود اما تا زمانی که آن واحد با این قیمت‌ها معامله نشود، نمی‌توان گفت قیمت‌ها واقعی هستند.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن تاکید کرد: اتفاقی که در سه ماه گذشته افتاد این بود که هر چند قیمت‌ها اعلام می‌شد اما معامله‌ای شکل نمی‌گرفت و بسیاری از این قیمت‌ها غیرواقعی بودند که این جریان به ضرر همه تمام شد.

وی با تاکید بر اینکه بنای برخورد با ملتهب کنندگان بازار مسکن را نداریم گفت: برخورد با عاملان آشفتگی بازار مسکن در حیطه اختیارات وزارت راه و شهرسازی نیست اما می‌توانیم با شفاف‌سازی در قیمت‌ها غش در معاملات را حذف کنیم.

فرهادیه با اشاره به افزایش اطلاعات و داده‌های سامانه سابا اظهار داشت: اگر اطلاعات این سامانه به روز شود و قیمت معامله شده املاک در نقاط مختلف را در این سامانده ثبت و در اختیار همگان قرار دهیم این سامانه می‌تواند منبعی برای تعیین قیمت‌ها باشد.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن با اشاره به آخرین تصمیمات برای انتشار آگهی‌های فروش مسکن در فضای مجازی و سایت‌های اینترنتی اظهار داشت: هر چند که قیمت‌ها از روی سایت حذف شده و اعلام شده است که قیمت‌ها به صورت توافقی تعیین می‌شود اما اتفاق بدتری افتاده است که خطرناک‌تر از اعلام قیمت است.

وی با تاکید بر اینکه اطلاعات سمی‌تری در سایت‌های اینترنتی و فضای مجازی درباره تعیین قیمت‌ها ارائه می‌شود گفت: در حال حاضر کف و سقف قیمت اعلام می‌شود و این باعث می‌شود که خریدار قیمت حداقلی و فروشنده قیمت حداکثری را در نظر بگیرد که این اعلام حداکثر و حداقل قیمت بسیار سمی است.

فرهادیه تاکید کرد: پیشنهاد ما این است که متوسط قیمت اعلام شود که منبع این متوسط قیمت مسکن می‌تواند سامانه سابا باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:18 - 1398/04/17
خوبه دیگه از ترفند بازار خودرو استفاده کردید
Iran, Islamic Republic of
09:19 - 1398/04/17
مسئول گرانی مسکن خود دولت هستش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
مسئول به گند کشیدن مملکت
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1398/04/17
بانکها با استفاده از رانت اطلاعاتی میدونستن که ارزش پول ملی رو به نابودیه و از رکود بازار و پولهای سپرده نردم سوء استفاده کرده و اقدام به خرید انبوهی مسکن کردن که باعث گرمی بیش از حد و گرونی شدن
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1398/04/17
بانکها با استفاده از رانت اطلاعاتی میدونستن که ارزش پول ملی رو به نابودیه و از رکود بازار و پولهای سپرده نردم سوء استفاده کرده و اقدام به خرید انبوهی مسکن کردن که باعث گرمی بیش از حد و گرونی شدن
Kuwait
09:22 - 1398/04/17
خدایا ! مسکن بر سرتون خراب بشه
Kuwait
09:23 - 1398/04/17
مسکن برسرتون خراب بشه الهی
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1398/04/17
90% قیمتهای اعلامی تخیلیه و باید قیمتها ریزش نمایند و املاکی های کلاش هم بساطشونو جمع کنن برن دستفروشی یا گدایی تا رونق در مسکن شروع بشه!!!!
Iran, Islamic Republic of
10:23 - 1398/04/17
به نظر من کاهش مسکن به کاهش قیمت مصالح ساختمان .کاهش بروکراسی شهرداریها بستگی دارد اگر مردم بتوانند ازادانه وباهزینه ناچیز رو خانه های خود خانه سازی کنند بازار ملتهب نمی شود دولت از جیبش نمی گذرد مردم هم که سکه نمیزنن مردم میخواهند ازداشتههای خود ارتزاق کنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
خوب که چی فقط دنبال مقصرهستین
Kuwait
13:32 - 1398/04/17
مثل قارون هستید و اون بالا نشسته اید به فکر بیچاره ها وفقیر ها هم باشید خداوند نابودتون کنه
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1398/04/17
خدا گند این خانه که میگوید به کسانی بدید که هی شان است برسد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج