ماجرای اجاره میلیونی پیاده‌روهای در تهران
۸۸۲۹۴۸
۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
۳۸۸۷ 
پیاده راه یک فضای عمومی است اما این روزها توسط برخی مغازه‌داران در فضای مجازی با ودیعه 10 میلیون و ماهانه 2 میلیون تومان اجاره داده می‌شود.

خبرگزاری فارس: پیاده راه یک فضای عمومی است اما این روزها توسط برخی مغازه‌داران در فضای مجازی با ودیعه 10 میلیون و ماهانه 2 میلیون تومان اجاره داده می‌شود.

دستفروشی در معابر پایتخت بسیار زیاد است و این افراد با اشغال پیاده روها بساط خود را پهن کرده و کسب در آمد می‌کنند البته بسیاری از این دستفروشان توسط صاحبان مغازه ها به کار گرفته می شوند و اجناس داخل مغازه را در کنار خیابان پهن و می فروشند چرا که در بین مردم این اعتقاد وجود دارد که دستفروشان برای اینکه اجازه مغازه نمی دهند ارزان تر اجناس را می فروشند.

ماجرای اجاره میلیونی پیاده‌روهای در تهران

در یکی از سایت‌ها آمده است ؛ واگذاری قسمتی از جلوی مغازه که سال ساختش 1387 است با ودیعه 10 میلیون و کرایه 2 میلیون ماهانه واگذار می شود، این مغازه بر خیابان است و بساط گستر می توان وسایلش را داخل مغازه قرار دهد.

اجاره میلیونی پیاده‌روهای در تهران

و در آگهی دیگری آمده است که مکانی که اجاره می دهیم در منطقه فوق العاده پر تردد واقع شده و مناسب فروش شربت یخ در بهشت، پیراشکی و غیره... است.

زهرا صدر اعظم نوری عضو شورای شهر تهران در این باره گفت: واقعا دیگر آگهی زدن برای اجاره جلوی مغازه تخلف آشکار است و باید جلوی این موارد گرفته شود.

وی ادامه داد: سد معبر و نواحی باید در این زمینه ورود کنند فضاهای عمومی متعلق به عموم شهروندان است و کسی نمی تواند از آن استفاده خصوصی کند.

عضو شورای شهر تهران گفت: در ملک از خارج فضای عمومی و از داخل فضای خصوصی است و با این اقدامات بر حریم پیاده راه تجاوز می کنند و مشکلات زیادی برای مردم ایجاد می شود و نباید این فضا اجاره داده شود.

نوری افزود:این کار تخلف است و باید با آن برخورد شود و البته باید دستفروشان جمع آوری شوند اما باید کرامت این افراد حفظ شود.

این عضو شورای شهر تهران گفت: در محدوده منطقه 11 و 6 در خیابان ولی عصر پایین تر از میدان جمهوری تا میدان ولی عصر دستفروشان عرض پیاده راه را در 2 طرف خیابان اشغال کرده و تردد شهروندان را دچار مشکل می کنند و باید بساط این افراد جمع شود و شهرداری اقداماتی دراین باره انجام داد.

به اعتقاد وی، نباید اغتشاش بصری در شهر ایجاد کرد و باید با همکاری شهرداری و پلیس این محدوده ها پاکسازی شود.

وی با بیان اینکه باید در سایر نقاط شهر هم دستفروشان جمع آوری شوند،گفت به واسطه مسایل اقتصادی و مشکلات اشتغال پدیده دستفروشی توسعه پیدا کرده است و در معابر شاهد بساط گستری هستیم.

برخی از دستفروشان به صورت گروهی استخدام می‌شوند. کار به جایی رسید که آگهی استخدام گروهی دستفروشان در فضای مجازی منتشر و اعلام کردند به تعدادی دستفروش اقا و خانم جهت فروش بدلیجات نیازمندیم و تمامی کارهایی که قرار است بفروشید جدید و با بسته بندی های شیک هستند و فروش عالی دارند.هرکدام داخل جعبه های مخصوص خودشان هستند که فروشش راحت است.

ساماندهی دستفروشان در میدان تجریش مدت هاست در دستور کار است و هر بار شهرداری تهران خبر از ساماندهی دوباره می دهند اما همچنان دستفروشان در این مکان حضور دارند و مسیر تردد شهروندان را دچار مشکل می‌کند.

سید امیر فتاحیان مدیرعامل شرکت شهربان حریم‌بان شهرداری تهران در این باره گفت: ساماندهی دست‌فروشان در دستور کار است. سازوکارهای فراوانی تاکنون در نظر گرفته شده و باید این دست‌فروشان را به روز بازارها ، شب بازارها و پارک بازارها هدایت کنیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Singapore
15:43 - 1398/04/17
... مغازه دار توی خیابون سبد و سنگ و مانع میذاره و کسی حق نداره روبروی مغازش پارک کنه. واقعا مسخره نیست؟
پاسخ ها
رامین
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
از نظر قانون این کار جرم ولی بعضی وقتها قرار بار برای مغازه بیاد جلوی مغازه میبندن تا بار راحت تخلیه بشه
Iran, Islamic Republic of
16:09 - 1398/04/17
تو هر کاری شیتیل برسه حله اینو خودشون میگن
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1398/04/17
غیراز مغازه ها یه سری دیگه هم بهره میبرن به اونها هم تو سروسامان دادن رسیدگی کنید هستن مغازه ها که بدون پول میزارن دست فروشی بساط کند ولی سدمعبر ؟ ایا رشوه وجود ندارد؟! روحانی بجای شماره تلفن ازامریکائیها ! یه جلسه با وزارت کشور و شهرداری بزاره تهمت زدن به همه کار زشتی هست همانطور که ندیدن عیبها ! بزرگترین گناه هست وندیدن رشوه !!!!....پنج انگشت مثل هم نیستند ؛فقط قولنامه وقرارداد ندارد ...
Iran, Islamic Republic of
17:31 - 1398/04/17
باروحانی دیگه مغازه هم دیگه‌نمیش اجاره کردوافغانیاپرشدن دست فروشی میکنن هیچ‌جای دنیاکسی بدون مدرک بر۱تا۳سال زندان داروحتی توایرانم قانون هست ولی دولت اجرانمیکنه وراحت بودجه ومنابع شغلامون اشغال کردن ومصرف باپررویی تمام
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1398/04/17
چرا خیابان پیروزب تهران را نمی گید منطقه با اصالت شرق که ایکی دو سالی هست کنار خیابان شبها بساط می کنند و چهره شهر را زشت
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1398/04/17
برآی اداره مملکت باید مدیر از خارج وارد کنیم کار از این حرفها گذشته هر کسی یک جاش می لنگه خیلی از حضرات جایی سالم و پاکیزه ندارند ابن هرج و مرج عاملش خودشان هستند دیگر نهادینه شده نمی توانند جلوش را بگیرند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
اقا کجای کاری یک مغازه ۹ متری بخر یا اجاره کن برای ساندویجی یا پیتزا کل پیادرو را اشعال بکن میز صندلی بگدار ماهانه به شهرداری پول بده گور پدر مردم از خیابان عبور کند هر بلایی سرشان مییاد بیاد نمونش ظهر به بعدسعادت اباد بلوار جنوبی شهرداری سمت راست دوکوچه مانده به شهرداری منطقه دو جلو دید شهردار منطقه ۲ واقعا مردم دردو به کی بگن متعاسفانه هر شهرداری عوض میشه بد بختیش برای مردم دیگه رفا مردد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج