جزئیات مرگ تلخ جوان ۱۸ ساله در استخر
۸۸۳۴۳۰
۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷
۱۰۱۲۹ 
یک جوان ۱۸ ساله روز دوشنبه در استخر هتل پارس واقع در شهرستان اهواز غرق شد تا بار دیگر با آمدن فصل تابستان شاهد اینگونه مرگ و میرها در خوزستان باشیم.

ایرنا: یک جوان ۱۸ ساله روز دوشنبه در استخر هتل پارس واقع در شهرستان اهواز غرق شد تا بار دیگر با آمدن فصل تابستان شاهد اینگونه مرگ و میرها در خوزستان باشیم.

۱۷ تیرماه ۹۸ یک پسر جوان اهوازی که به همراه دوستانش به استخر می رود تا در گرمای هوای اهواز به خنکی استخر پناه ببرد ولی به دلیل نا آشنایی با فن شنا در این استخر جان می بازد.

در ادامه خبرنگار ایرنا برای پی بردن از نحوه فوت این نوجوان به سراغ مسئولان هیات نجات غریق اهواز و ناجی غریق حاضر در استخر رفته و این موضوع را از زبان آنها پیگیری می کند که قادر نیسی رییس هیات نجات غریق شهرستان اهواز در این خصوص می گوید: دیروز وقتی از این موضوع مطلع شدیم بلافاصله سر صحنه رفتیم.

وی گفت: هنوز برای ما علت غرق شدگی آن محرز نیست ولی وی بلا فاصله توسط غریق نجات از آب بیرون کشده شده اما تلاش ناجیان غریق حاضر در استخر هتل برای نجات وی بی نتیجه ماند.

وی گفت: در آن ساعت و به هنگام این اتفاق ناجی غریق استخر در حال چرخیدن دور استخر بود که متوجه می شود فرد مذکور به دیواره استخر چسبیده است و بلافاصله او را از آب خارج می کنند این در حالی است که زبان او کبود شده بود.

به گفته منجیان حاضر در استخر این فرد کمتر از ۲ دقیقه زیر آب بود و پس از خروج از آب به او تنفس دهان به دهان و سی پی آر دادند و سپس توسط ۱۱۵ به بیمارستان امام منتقل شد و در همان جا درگذشت.

نیسی در پاسخ به این پرسش که آیا ناجیان غریق در این موضوع کم کاری کرده اند یا خیر گفت: قطعاً اینگونه نبوده است و آنها در حد توان خود اقدامات لازم را انجام دادند. البته معتقدم اگر کار مدیریت و نظارت در استخرها به خوبی انجام شود قطعاً نجات غریق نمی تواند کم کاری کند، بی شک اگر مدیریت استخرها هفته ای یک بار با ناجیان جلسه بگذارند و تاکیدهای لازم را انجام دهند به طور حتم اینگونه اتفاقات رخ نمی دهد.

وی ادامه داد: ما سال به سال بر اساس برنامه ریزی فدراسیون، برای تمام نجات غریقهای استان دوره آمادگی برگزار می کنیم تا منجیان از آمادگی لازم برخوردار شده و با علم روز آشنا شوند، این دوره امسال در اردیبهشت ماه برگزار شد و آنهایی که در این دوره مردود شدند کارت فعالیتشان باطل شد.

رییس هیات نجات غریق اهواز گفت: متاسفانه ارگان ها و نهادهایی که مجموعه ورزشی دارند اماکن خود از جمله استخر را در مزایده قرار می دهند و هر کس که رقم بیشتری گفت این اماکن را به او واگذار می کنند در حالی که استخرها باید به فردی متخصص و دارای سابقه استخرداری واگذار شود و نباید تنها به فکر درآمدزایی باشند.

نیسی افزود: پیش از این ما چندین بار به استخر هتل پارس اخطاریه دادیم و به ناجیان غریق این استخر اعلام کردیم که سر آب قرار نگیرند چون این استخر مجوز ندارد و ممکن است مشکل ساز شود که بعد از فشارهای بسیاری که به این استخر آوردیم در نهایت از ما مجوز گرفتند.

وی گفت: چند سال قبل همچنین نامه پلمپ استخر آزادی اهواز را صادر کردیم ولی آنها بدون مجوز پلمپ را شکسته و درب استخر را باز کردند که آن اتفاق ناگوار در آن مکان رخ داد و یک نفر در آن غرق شد.

وی افزود: تمام استخرها ابتدا باید تاییدیه بهداشت را بگیرند سپس بازرسان هیات از نزدیک استخر مورد نظر را بررسی کنند همچنین تعداد ناجیان غریق آن استخر باید متناسب با مساحت استخر باشد.

به گفته وی متاسفانه برخی از استخرها چون نواقص دارند و نمی توانند تاییدیه بهداشت را بگیرند در خصوص دریافت مجوز کم کاری می کنند که ما به عنوان هیات نجات غریق، به تمام استخرهای اهواز نظارت داریم و تاییدیه بازگشایی استخرها از جانب هیات نجات غریق صادر می شود.

در ادامه میثم بختیاری ناجی غریق حاضر در استخر و کسی که کار احیای این نوجوان غرق شده را انجام داده بود به خبرنگار ایرنا گفت: این جوان به خوبی شنا بلد بود به گونه ای که چندین بار در قسمت عمیق استخر شنا کرده است و توسط منجیان غریق ما دیده شده بود اما وقتی به کنار استخر می رود به یکباره و بدون اینکه دست و پا بزند به زیر آب می رود.

وی افزود: معمولاً کسی که در حال غرق شدن است روی آب دست و پا می زند و کمک می خواهد ولی این جوان یکدفعه به زیر آب رفته است که ناجیان غریق حاضر در استخر ابتدا تصور می کنند برای نفسگیری این کار را کرده است اما بعد از یک دقیقه بچه های ما مشکوک می شوند و به سمت او می روند.

این ناجی غریق گفت: ما چهار ناجی غریق بودیم که کار نظارت را انجام می دادیم اما این جوان چون کنار دیوار استخر بوده از دید مستقیم بچه های ما خارج شده بود، بعد از اینکه فرد مذکور را از آب بیرون آوردیم با توجه به اینکه ضربان قلبش کار می کرد بلافاصله عملیات سی پی آر را انجام دادیم تا اینکه بچه های اورژانس بعد از ۶ یا هفت دقیقه در محل حاضر شدند و او را به بیمارستان منتقل کردند اما متاسفانه جان باخت.

وی افزود: علاوه بر تنفس دهان به دهان، در ۲ مرحله سی پی آری که روی این جوان انجام شد و هر چهار ناجی حاضر در استخر بالای سر این نوجوان بودیم و کار احیا را انجام دادیم.

وی در پایان گفت: استخر هتل پارس در حال حاضر به دستور مدیریت تعطیل است.

در شهرستان اهواز حدود ۸۰۰ ناجی غریق در ۴۰ استخر فعالیت می کنند اما با این وجود هر ساله شاهد حوادث ناگواری از جمله غرق شدگی در استخرها هستیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1398/04/18
دروغگوها معلومه حواسشون پرت بوده در غیر اینصورت زودتر نجاتش میدادن نمیمرد
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1398/04/18
وقتی داشته غرق میشده ناجی متوجه نشده. وقتی کار از کار گذشته تازه دیدنش
Iran, Islamic Republic of
19:55 - 1398/04/18
غريق نجاتااغلب حواسشون پرت هست و بيخيال هستن در اين مورد هم همينطور بوده منتها الان همه ميگن ما شش دنگ حواسمون جمع بوده
Iran, Islamic Republic of
20:00 - 1398/04/18
خب شاید وقتی ب دیواره تکیه داده بوده حالش بد بوده یا قلبش گرفته بوده ک یکدفعه میره زیر آب بهرحال روحش شاد خدا ب خانواده اش صبر بده
Iran, Islamic Republic of
20:03 - 1398/04/18
عمرش به دنیا نبوده
Iran, Islamic Republic of
20:04 - 1398/04/18
حالا اگر دیه شخص غرق شده را بدن دیگه کم کاری نمیکنن
Iran, Islamic Republic of
20:18 - 1398/04/18
غریق بی مسئولیت بلا فاصله جنازه را پس از مرگ از اب بیرون کشیده!!!!!زحمت کشیده ی غر یق باید تمام هواسش به شناگرها باشه کافیه 2 یا3 یا 5 دقیقه هواسش پرت باشه؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
21:31 - 1398/04/18
از دوستاش میپرسیدن چی شده رفته زیر اب
Iran, Islamic Republic of
22:04 - 1398/04/18
صد درصد مقصر ناجیان هستن ومدیریت باید تمام حواسشون به همه باشه نه چرخیدن تو استخر این بی عقل اول گفت کم کاری ناجیان نبوده بعدش میگه اگه براشون جلسات توجیهی بزارن کم کاری نمیکنن یعنی حرف خودشم نقض کرد متاسفم براش. فقط تو ایران اینجوری توجیه میکنن
Iran, Islamic Republic of
22:04 - 1398/04/18
صد درصد مقصر ناجیان هستن ومدیریت باید تمام حواسشون به همه باشه نه چرخیدن تو استخر این بی عقل اول گفت کم کاری ناجیان نبوده بعدش میگه اگه براشون جلسات توجیهی بزارن کم کاری نمیکنن یعنی حرف خودشم نقض کرد متاسفم براش. فقط تو ایران اینجوری توجیه میکنن
Germany
23:57 - 1398/04/18
واقعا همینطوره حتی کسیکه قبلا توی عمیق شنا کرده خصوصا اگر تازه کار باشه امکان غرق شدنش هستن...و افراد مثلا ناجی همیشه حواسشون به حرف زدن و کارهای خودشونه و اگر کسی کمک بخواد متوجه نمیشن
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1398/04/19
استخر هتل پارس به دستور مدیریت تعطیل است،اون مدیر و ناجی غریق ناشی را درهمان استخر بیندازید و نتیجه اش را ببینید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج