تسهیلات جدید برای تردد مشمولانِ خارج‌نشین
۸۸۳۶۳۵
۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
۳۹۲۷ 
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از ارائه تسهیلات جدید به مشمولان غایب خارج از کشور خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از ارائه تسهیلات جدید به مشمولان غایب خارج از کشور خبر داد.

سردار موسی کمالی در این باره گفت: بنا بر تصمیمات اتخاذ شده در راستای تسهیل تردد مشمولان غایب ایرانی مقیم خارج کشور تصمیماتی اتخاذ شده و بر این اساس شرایط تردد این دسته از مشمولان به داخل کشور راحت‌تر شده است.

وی افزود: برابر این تسهیلات مشمولان غایب سربازی مقیم خارج از کشور که حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند، می‌توانند حداکثر سه ماه و برای دو بار در سال در کشور تردد کنند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره تفاوت این تسهیلات با شرایط پیشین خاطرنشان کرد: قبل‌تر شرایط این گونه بود که باید سه سال از غیبت مشمول ایرانی مقیم خارج کشور می‌گذشت تا بتواند وارد کشور شود اما الان شرط زمان غیبت حذف شده و مشمولی که سه سال از اقامتش گذشته باشد، حتی اگر یک روز نیز غیبت داشته باشد، می‌تواند با شرایط گفته شده یعنی دو بار در سال و حداکثر به میزان سه ماه به کشور تردد داشته باشد.

کمالی در مورد مشمولان دارای بیش از ۸ سال غیبت نیز گفت: قبلاً گفته شده بود که مشمولان دارای بیش از ۸ سال غیبت حق تردد به داخل کشور را ندارند و باید با پرداخت جریمه ریالی تکلیف خود را مشخص کنند اما با توجه به توقف اجرای طرح جریمه ریالی طرح سربازی این افراد نیز می‌توانند حداکثر سه ماه و در مجموع دو بار در سال به کشور تردد کنند.

وی با بیان اینکه مشمولان غیرغایب مشکلی برای تردد در کشور ندارند، اظهار کرد: اما با تسهیلات جدید اگر فردی سه سال در خارج از کشور خود اقامت داشته و تنها یک روز از ورودش به غیبت نیز گذشته باشد، می‌تواند وارد کشور شود.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره شرط ورود مشمولان غایب سربازی مقیم خارج از کشور به داخل نیز اظهار کرد: مشمولان غایب باید در نمایندگی‌های جمهوری اسلامی در سراسر کشور گذرنامه خود را ممهور به مهر ورود و خروج کنند و در آنجا مهرهایی تعبیه شده که مختص این افراد است و حتماً باید پیش از سفر به ایران این اقدامات انجام دهند.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1398/04/19
((( بازهم به نفع بچه پولدارها ))) خداوندا خودت به مشمولین غایبی که داخل کشور هستند و گرفتاری‌های زیادی دارند که باعث شده نتوانند بخدمت سربازی بروند مساعدت بفرما ( آمین ) //
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1398/04/19
پس مشمولان غایب داخل کشور آدم نیستن که اونا میتونن بیان ایران ولی اینا نتونن حتی تا کربلا برن
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1398/04/19
تورو خدا یه فکری هم به حال مشمولان غایب داخل کشور کنیداینقدر زندگی رو براشون سخت نکنید همه که نمیتونن برن خدمت با این اوضاع بد اقتصادی ،حداقل اجازه بدید به کربلا یا سوریه برن اینام دل دارن
Iran, Islamic Republic of
15:39 - 1398/04/19
بخاطر بچه های خودتان که خارج از کشور تشریف دارندتسهیلات میدید وگرنه گربه برای رضای خدا موش نمیگیره خدا از روی زمین مسببان تبعیض و بی عدالتی را از روی زمین محو کند خصوصا صهیونیست داخلی را
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج