احتمالاً در شورای حکام با ایران همدردی می‌‎شود
۸۸۳۸۳۵
۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸
۱۰۹۱۰ 
درحالیکه نشست اضطراری شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به درخواست آمریکا درحال برگزاری است، بلومبرگ فاش کرد: احتمالاً در نشست شورای حکام با ایران همدردی می شود.

خبرگزاری مهر: درحالیکه نشست اضطراری شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به درخواست آمریکا امروز چهارشنبه در حال برگزاری است، خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی فاش کرد: بازرسان هسته ای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فشارهای آمریکا بر ایران را رد می‌کنند.

در گزارش خبرگزاری بلومبرگ در این خصوص آمده است: بازرسان هسته ای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که امروز به درخواست آمریکا در وین گردهم آمده‌اند، احتمالاً فشارهای مورد درخواست واشنگتن علیه تهران را به تعویق می‌اندازند.

گزارش مذکور در ادامه می افزاید: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفته است که مادامیکه ترامپ از توافق هسته ای بیرون نیامده و تحریم های پیشین علیه تهران را بازاعمال نکرده بود، ایران از محدوده های مقرر در برجام پیروی می کرد؛ لذا احتمال دارد آنها (نمایندگان کشورهای عضو شورای حکام آژانس) در نشست امروز با اقدام اخیر ایران (گام اول و دوم برجامی) همدردی کنند.

این درحالیست که ۱۴ ماه پس از بدعهدی آمریکا و تعلل اروپا در عمل به تعهداتشان در برجام، حدود ۲ ماه پیش جمهوری اسلامی ایران هشدار داده بود تا در صورت ادامه بدعهدی های طرف های غربیِ ایران در توافق هسته ای ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ میلادی (۲۳ تیر ماه ۱۳۹۴) کشورهای ۱+۵ با ایران موسوم به برجام، تهران بر اساس مواد ۲۶، ۳۶ و ۳۷ این توافق بین المللی مجبور به کاستن از سطح برخی تعهدات برجامی خود شده؛ اما تصمیمی به لغو برجام ندارد.

گفتنی است، تا کنون ۲ گام از این هشدار از سوی ایران به انجام رسیده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج