توافق مسکو با تهران در مورد مسائل بین‌المللی
۸۸۳۹۱۲
۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۳
۹۹۸۰ 
وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای با اشاره به دیدار نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه و معاون وزیر امور خارجه این کشور با مقام های ایرانی در تهران اعلام کرد: دو طرف برای ادامه همکاری در مسائل منطقه ای و بین المللی ازجمله مساله سوریه توافق کردند.

ایرنا: وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای با اشاره به دیدار نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه و معاون وزیر امور خارجه این کشور با مقام های ایرانی در تهران اعلام کرد: دو طرف برای ادامه همکاری در مسائل منطقه ای و بین المللی ازجمله مساله سوریه توافق کردند.

در بیانیه روز چهارشنبه وزارت خارجه روسیه گفته شده است: روز نهم ماه جولای (دیروز سه شنبه) الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در سوریه و سرگئی ورشینین معاون وزیر خارجه روسیه در قالب هیاتی از روسیه متشکل از مقام های وزارت خارجه و وزارت دفاع با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران و علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امورخارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن دیدار و گفت وگو کردند.

در بیانیه آمده است: در این دیدارها درخصوص اوضاع خاورمیانه با محوریت وضع امور در سوریه و نیز یمن گفت وگوی مفصلی صورت گرفت.

«باتوجه به روند حل و فصل مسائل سوریه، موضوعات مربوط به تثبیت اوضاع میدانی در ادامه مبارزه با تروریست ها و نیز بازسازی سوریه در دوره پسامناقشه و کمک به بازگشت پناهندگان سوری به میهن خود بررسی شد.»

وزارت خارجه روسیه می گوید: علاوه بر ان دورنمای پایان کار تشکیل و آغاز بکار کمیته قانون اساسی سوریه به عنوان مرحله مهمی در ادامه روند حل و فصل سیاسی این کشور توسط سوری ها تحت نظارت سازمان ملل و توافق های کنگره مذاکرات ملی سوریه در سوچی و قطعنامه ۲۲۵۴ مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

در بیانیه آمده است: دو طرف توافق کردند به تماس های منظم خود برای گفت وگو درخصوص مسائل منطقه ای و بین المللی و هماهنگی اقدامات در چارچوب همکاری در فرمت آستانه ازجمله تدارک و برگزاری نشست بین المللی دیگری درخصوص مساله سوریه در شهر نورسلطان (آستانه سابق پایتخت قزاقستان) ادامه دهند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:37 - 1398/04/20
با تکمیل و تدوین قانون اساسی جدید سوریه بشار اسد نمیتواند مجددا در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند و باید یک دوره بیرون باشه و همین یعنی پایان اسد .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج