وام مسکن مهر ۵۰میلیون تومانی شد
۸۸۳۹۴۹
۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۴
۶۹۱۶ 
اعضای شورای پول و اعتبار در جلسه عصر سه‌شنبه این شورا، ضمن موافقت با پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی، به «افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر» رأی دادند.

روزنامه ایران: اعضای شورای پول و اعتبار در جلسه عصر سه‌شنبه این شورا، ضمن موافقت با پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی، به «افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر» رأی دادند.

بر اساس جزئیات این مصوبه، سقف تسهیلات مسکن مهر برای حدود 200 هزار واحد مسکونی در حال ساخت که پیشرفت فیزیکی حداقل 70 درصدی دارند اما هنوز کار ساخت و تکمیل آنها به پایان نرسیده است، از 40 میلیون تومان فعلی به حداکثر 50 میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

همچنین مطابق پیشنهاد ارائه شده به بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار، سقف تسهیلات مسکن مهر برای پروژه‌های شهر جدید پردیس از 40 میلیون تومان به 50 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. در پیشنهادی که مطابق آن، اعضای شورای پول و اعتبار با افزایش سقف موافقت کرده‌اند، «افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر در سایر شهرها نیز به 45 میلیون تومان» مطرح بوده است.

آخرین آمارهای در اختیار شبکه بانکی از کارنامه ساخت و تحویل مسکن مهر حکایت از آن دارد که از حدود 2 میلیون و 300 هزار واحد مسکونی مهر که تاکنون تسهیلات ساخت به آنها داده شده است، کار ساخت حدود یک میلیون و 800 هزار واحد به پایان رسیده و این تعداد واحد، تحویل متقاضیان شده است. همچنین پرونده بانکی حدود 70 تا 80 هزار واحد مسکونی مهر نیز مستقیم از طرف سازنده‌ها با بانک عامل مسکن تعیین تکلیف شده است.

با این حال کار ساخت و تکمیل حدود 370 هزار واحد مسکونی مهر هنوز به سرانجام نرسیده است که بخشی از این واحدها، کمتر از 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و به دلایل مختلف نیمه کاره مانده‌اند و بخشی دیگر نیز اگر چه تکمیل شده‌اند، اما به‌خاطر مسائلی از جمله نبود آب یا برق یا گاز، فعلاً قابل سکونت نیستند.

برآورد مسئولان بخش مسکن نشان می‌دهد، حدود 200 هزار واحد از 370 هزار واحد مسکونی مهر، پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد دارند و جزو پروژه‌های فعال محسوب می‌شود، اما به‌خاطر تورم مصالح ساختمانی و افزایش هزینه‌ها، تکمیل آنها با تسهیلات فعلی، امکانپذیرنیست. از این رو، شورای پول و اعتبار با افزایش سقف تسهیلات برای این 200 هزار واحد موافقت کرده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Kuwait
09:25 - 1398/04/20
این مسکن ها انشاالله زود تر ویران بشه با این قیمت های گران
Germany
09:26 - 1398/04/20
خدا لعنتتون کنه که دستتون تو جیب مردمه
Iran, Islamic Republic of
09:27 - 1398/04/20
شما با گران کردن مسکن و دیر تحویل دادنش وام را مرتب افزایش می دهید. جز این است؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1398/04/20
وام بیشتر قیمت گرانتر
Iran, Islamic Republic of
15:34 - 1398/04/20
قرار داد رسمی با امضا شرکت بنیان بتون بیشرو اقای مهندس خدامی و مدیر کل راه و مسکن و شهرسازی استان لرستان و خودم معرف به قرار داد سه جانبه که در ماده سوم میگه این قرار داد مقطوع می باشد با سیزده ملیون دویست هزا آورده در سال نود یک تحویل. با ۲۵ ملیون وام با ۳۴ ملیون آورده و ۳۰ ملیون وام ور سال ۹۴ تحویل دادن که هنوز از نظر خدماتی شهردا ی مبگه تحویل ما نیست منطفه شهری نیست در ماده دیگه میگه باید خسارت در صورت به موفع تحویل ندادن اماده بشه. وقتی دیر تحویل دادن بانگ مسکن من و امسال من ذو به خاطر ابنکه دیر قسط بندی کرده ایم جریمه جند ملیونی کرد. اون وقت ما دیگران رو که سر قرارشون نموندن رو عهد شکن میدونیم. خیلی مسخره است کاشکی میشد کپی شو ا سال میکردم
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1398/04/20
خدا ریشتون بکنه که روز خوش برای مردم نزاشتین هر روز یه بامبول جدید برای ملت اضافه میشه
Iran, Islamic Republic of
07:04 - 1398/04/21
مسکن که حق قانونی این ملت ستم دیده است ان کسانی که نا هنجاری مسکن را بوجود آوردهند انشاالله دستشان از ریشه قطع شود
الهی آمین یارب العالمین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج