بانک مرکزی: مردم ۲۰درصد بیشتر وام گرفتند
۸۸۳۹۹۵
۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
۷۳۹۳ 
آمار بانک مرکزی حاکی از آن است که بانک‌ها در سال گذشته تسهیلات بانکی را افزایش داده و نسبت به سال ۱۳۹۶ بیش از ۲۰ درصد رشد تسهیلات‌دهی داشتند.

خبرگزاری ایسنا: آمار بانک مرکزی حاکی از آن است که بانک‌ها در سال گذشته تسهیلات بانکی را افزایش داده و نسبت به سال ۱۳۹۶ بیش از ۲۰ درصد رشد تسهیلات‌دهی داشتند.

بر اساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی از بخش پولی و بانکی کشور، مانده کل تسهیلات اعطایی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری در پایان سال گذشته به ۱,۳۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به سال پیش از آن ۲۰.۱ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این آمار، بیشترین سهم از میان تسهیلات اعطایی در این مدت مربوط به مشارکت مدنی با ۳۱.۳ درصد و پس از آن، فروش اقساطی با ۲۹.۶ درصد بوده است.

بیشترین میزان رشد مانده تسهیلات اعطایی در پایان اسفندماه سال گذشته نسبت به اسفند سال ۱۳۹۶ مربوط به تسهیلات اجاره به شرط تملیک با رشد ۱۰۰ درصدی بوده و پس از آن سلف با ۸۰ درصد بیشترین رشد مانده تسهیلات اعطایی در این مدت را به خود اختصاص داده‌اند.

آمار بانک مرکزی از مانده تسهیلات اعطایی بانک‌ها نشان می‌دهد که تا پایان اسفند ماه سال گذشته مانده تسهیلات قرض‌الحسنه ۷۸.۴ هزار میلیارد تومان، مشارکت مدنی ۴۰۷ هزار میلیارد تومان، فروش اقساطی ۳۸۴ هزار میلیارد تومان و مرابحه حدود ۱۳۷ هزار میلیارد تومان بوده است.

بر پایه این گزارش، رشد مانده تسهیلات اعطایی بانک‌های تجاری در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال پیش از آن ۲۴.۲ درصد، بانک‌های تخصصی ۱۴.۵ درصد و بانک‌های غیردولتی و مؤسسات اعتباری ۲۱.۱ درصد بوده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:49 - 1398/04/20
خخخخخخخخخ خدا ازتون نگذره
Iran, Islamic Republic of
10:05 - 1398/04/20
انهایی که امثال هادی رضوی بانفوذوامهای کلان گرفته اندرابه حساب مردم نگذارید
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1398/04/20
مردم نگیرندچکارکنندبااین حجم گرانی
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1398/04/20
آمار ولش کن واقعیت براتون بگم به جوک میماند .باهزار دنگ وفنگ یه وام ده میلیونی دادند که دامداری کنیم .رفتیم دوتا بز خریدیم یکیش توراه هلاک شد دومی هم هفته بعد ما موندیم ده میلیون که هی میشد دوازده چهارده چند ساله هرچه حمالی میکنم فقط سود این وام میدهم.جناب رییس میگفت صدملیون برا یه نفر بوده وایشان لطف کردند ده نفر رو گذاشتند سرکار!!بخدا چیزی که گفتم عین واقعیت است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج