خلیل‌زاده: هیچ مشکلی با کنعانی‌زادگان نداریم
۸۸۴۰۳۰
۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
۵۷۸۲ 
ساز جدایی، تمدید قرارداد به عنوان نخستین بازیکن و البته جذب محمدحسین کنعانی زادگان و گلزنی مقابل نیروی زمینی سوژه های صحبت با مدافعی است که در دو فصل اخیر یکی از ستونهای خط دفاع پرسپولیس بود.

ایران ورزشی: ساز جدایی، تمدید قرارداد به عنوان نخستین بازیکن و البته جذب محمدحسین کنعانی زادگان و گلزنی مقابل نیروی زمینی سوژه های صحبت با مدافعی است که در دو فصل اخیر یکی از ستونهای خط دفاع پرسپولیس بود. شجاع خلیل زاده برای فصل جدید هم انگیزه های فراوانی دارد، بخصوص که سرمربی تیم تغییر کرده و البته او در صحبت هایش مدام از تکرار قهرمانی حرف میزند. هر چند کار پرسپولیس سخت است اما شجاع با امیدواری تمام از این هدف میگوید و برنامه هایی که برای رسیدن به آن در سر دارند.

بعد از جدایی برانکو، پرسپولیس روزهای سختی را پشت سر گذاشت. انتقادهای هواداران از این جدایی و پروسه طولانی جذب سرمربی، همه و کل تیم را به شرایطی بحرانی رساند. حالا به نظر می آید از این وضعیت خارج شده اید و تیم روی غلتک افتاده. همینطور است؟

شرایط که خوب است. برانکو زحمات فراوانی کشید اما حالا که او رفته نباید آرامش تیم به هم بریزد. مربیان می آیند و می روند اما فقط پرسپولیس است که می ماند. برانکو روزهای موفقی را برای پرسپولیس رقم زد اما حالا گابریل کالدرون آمده و تیم در فصل بدنسازی قرار دارد. باید به این مربی کمک کنیم تا پرسپولیس نتایج درخشان گذشته اش را تکرار کند. این تنها کاری است که می توانیم در این برهه زمانی انجام بدهیم.

فکر نمیکنی فصل آماده سازی کمی دیر آغاز شده و شاید پرسپولیس از این بابت به مشکل بخورد؟

ما مثل سایر تیمها تمرینات را آغاز کردیم. کالدرون در این مدت تمرینات فشرده ای برای بازیکنان در نظر گرفته تا زودتر آماده حضور در لیگ شویم. هدفمان فقط قهرمانی است و تکرار آن برای چهارمین فصل متوالی. امیدوارم که بتوانیم با کمک هواداران این موفقیت را به دست بیاوریم.

برانکو که رفت خیلی از هواداران از تکرار نتایج گذشته ناامید شدند. به نظر تو که چند روزی است زیر نظر کالدرون تمرین میکنی، او میتواند با پرسپولیس موفق شود؟

کالدرون مربی خوبی است و این را رزومه اش هم نشان میدهد. هم از نظر اخلاقی و هم فنی او در سطح بالایی قرار دارد. در این مدت خیلی خوب با بازیکنان ارتباط برقرار کرده و تلاش میکند تیم زودتر به آمادگی مورد نظرش برسد. من که با حضور کالدرون به موفقیت پرسپولیس خیلی خوشبینم.

سبک مربیگریاش چه تفاوتی با برانکو دارد؟

بیشتر مربیان خارجی که وارد فوتبال ایران میشوند، سبکی شبیه به هم دارند. او ابتدا باید با جو پرسپولیس آشنا شود و زمان میخواهد تا بتواند سبک دلخواه خود را در تیم پیاده کند. ما بازیکنان باید کنار دست کالدرون باشیم و به او در آشنایی با جو فوتبال ایران کمک کنیم.

انگار در تمرین هم پا به پای شما میدود و عرق میریزد. کمتر مربی سراغ داریم که تا این حد وقت بگذارد و فعال باشد.

کالدرون خیلی خوب تمرین میکند و تمام بخشهای تمرین بدنسازی را پا به پای ما انجام میدهد. در 59 سالگی بدنش مثل یک فوتبالیست 20 ساله است و این را میتوانید با حضور در تمرین از نزدیک ببینید.

تو در فصل نقل و انتقالات، ابتدا بحث جدایی را مطرح کردی و سپس با باشگاه برای ادامه همکاری به توافق رسیدی. ماجرای جدایی چه بود و تمدید قرارداد چه؟

من در قراردادم بندی داشتم که میتوانستم از پرسپولیس جدا شوم. وقتی شرایط پرسپولیس را دیدم پیشقدم شدم تا قراردادم را به عنوان نخستین بازیکن تمدید کنم. گفتم قرارداد ببندم تا همه بیایند و کنار پرسپولیس بمانند. خوشبختانه همینطور هم شد و دیدید که پرسپولیس کمترین خروجی را داشت.

تو، جلال حسینی، محمد انصاری و برخی اوقات هم محسن ربیع خواه طی فصول گذشته در خط دفاع پرسپولیس بازی کرده اید. با توجه به حضور شما آیا جذب محمدحسین کنعانی زادگان ضروری بود؟

حسین کنعانی زادگان بازیکن خوبی است که در تیم ملی هم حضور دارد. او میتواند به پرسپولیس کمک کند و من به عنوان یک هم پستی به حسین خوشامد گفتم و امیدوارم در پرسپولیس هم موفق شود.

یعنی مشکلی با حضور او نداری؟

هیچ مشکلی. من به عنوان بازیکن حرفه ای تابع تصمیم باشگاه هستم، ضمن اینکه هر چقدر بازیکنان خوب به پرسپولیس بیایند مسیر موفقیت هموارتر میشود.

اما در خط دفاع ترافیک بازیکن وجود دارد و این میتواند برای یکی دو بازیکن خطرساز باشد.

چه ترافیکی؟ همه باید رقابت کنیم تا بهترین بازیکنان وارد ترکیب شوند. میدانید رمز موفقیت ما در 3-2 فصل اخیر چه بود؟ فقط یکدلی و یکدستی که امیدوارم در فصل جدید نیز به پرسپولیس کمک کند تا قهرمان لیگ شویم.

فصل را هم که با گلزنی به نیروی زمینی آغاز کردی. کمی هم در مورد این گل صحبت کن.

بارها گفته ام گلزنی من یا هر بازیکن دیگری مهم نیست. نکته مهم بردی بود که در نخستین بازی به دست آوردیم. باید همه بازیها را ببریم و واقعا هم هدفی جز این را دنبال نمیکنیم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1398/04/20
دمت گرم یل مازرون ایول داری
پاسخ ها
حمیرا نفسش شجاع سیامک علیرضا علی تمام خطم کلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
شیر مازندرون
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1398/04/20
وزیر ششتقلالی نمیخواد پرسپولیس قهرمان بشه اما بازم ما قهرمانیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
وزیر چرتپولیسی نه مال تیم استقلال لنگ کثیف
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج