قاچاق گندم به خارج از کشور تکذیب شد
۸۸۴۳۱۱
۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
۳۵۷۴ 
معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران همچنین درباره قاچاق گندم به خارج از کشور گفت: قاچاق گندم به خارج از کشور شایعه است و مسئولین ذیربط تا به امروز حتی یک مورد از قاچاق گندم را گزارش نداده‌اند.

باشگاه خبرنگاران جوان: حسن حنان معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران در حاشیه بازدید اصحاب رسانه از مزارع گندم و کلزا در استان لرستان درباره میزان خرید تضمینی گندم در سال جاری اظهار کرد: با توجه به اینکه هنوز ۵۰ درصد از کل خرید تضمینی گندم صورت نگرفته است نمی‌توانیم برآورد دقیقی از میزان خرید تضمینی امسال داشته باشیم.

وی افزود: اوج خرید تضمینی گندم از ۲۰ تیرماه تا ۱۵ مرداد انجام می‌شود و در صورتی که در این مدت میزان خرید مناسب نباشد باید فکری برای جایگزینی آن داشته باشیم.

هنوز درباره واردات گندم تصمیم گرفته نشده است

حنان در پاسخ به اینکه آیا در سال جاری واردات گندم خواهیم داشت گفت: هنوز درباره واردات گندم تصمیمی گرفته نشده است، زیرا میزان خرید داخلی و مصرف گندم در کشورمان هنوز به طور دقیق مشخص نیست و اگر لازم باشد برای واردات نیز اقدام می‌شود.

وی درباره برآورد خرید تضمینی صورت گرفته گفت: پیش‌بینی شده بود که در سال جاری ۱۱.۵ میلیون تن خرید تضمینی گندم صورت گیرد. این رقم در سال گذشته ۹.۵ میلیون تن بود.

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: مصرف گندم سالانه در کشور ۱۱.۵ میلیون تن است و همواره ۳ تا ۵ میلیون تن نیز ذخایر استراتژی گندم داریم.

میزان خرید تضمینی گندم ۷ درصد کاهش یافت

حنان افزود: تا کنون میزان خرید تضمینی گندم در مقایسه با سال گذشته ۷ درصد کاهش داشته است، اما امیدواریم با توجه به اینکه تغییر فصل صورت گرفته است در آینده میزان خرید تضمینی گندم افزایش یابد و این کسری جبران شود در غیر این صورت برای جایگزین آن فکری می‌شود.

وی گفت: عمده دلیل کاهش خرید تضمینی گندم در سال جاری در مقایسه با سال گذشته کاهش باران‌های مؤثر در اردیبهشت ماه است به طور مثال در شمال غرب کشور (اردبیل) کاهش بارندگی داشته‌ایم.

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران درباره عدم تحویل گندم کشاورزان به دولت به صورت خرید تضمینی گفت: هیچ کشاورزی نیست که بخواهد گندم خود را نگهداری کند، زیرا این امر هیچ توجیه اقتصادی برای آن‌ها ندارد، گندم کالایی فسادپذیر است و کشاورزان خود نمی‌توانند آن ر ا نگهداری کنند.

حنان افزود: در صورتی که سلف‌خر‌ها نیز گندم را بخرند فضایی ندارند که بتوانند آن را نگهداری کنند و در نهایت باید آن را به دولت تحویل دهند.

بیشتر بخوانید: خرید تضمینی گندم از ۴ میلیون تن فراتر رفت/نرخ پیشنهادی خرید تضمینی، حداقل ۲ هزار و ۵۵۰ تومان

پول خرید تضمینی گندم امسال به صورت نقدی پرداخت می‌شود

وی در ارتباط با زمان پرداخت پول گندم خریداری شده کشاورزان گفت: سال گذشته ۵۰ درصد پول کشاورزان به صورت نقدی پرداخت شد و مابقی آن طی ۴۵ تا ۵۰ روز تسویه شد، اما در سال جاری به صورت نقدی پرداخت می‌شود و تا ۱۲ تیرماه طلب کشاورزان به طول کامل تسویه شده است.

حنان گفت: تا به امروز ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است که کل مبلغ خرید تضمینی آن ۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که تا ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت شد ه است.

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران همچنین درباره قاچاق گندم به خارج از کشور گفت: قاچاق گندم به خارج از کشور شایعه است و مسئولین ذیربط تا به امروز حتی یک مورد از قاچاق گندم را گزارش نداده‌اند.

حنان همچنین درباره ورود گندم به جیره غذایی دام گفت: تنها ۱۰ درصد از جیره غذایی دام می‌تواند گندم باشد که رقم بالایی به حساب نمی‌آید و همیشه این اتفاق (ورود گندم به جیره غذایی دام) روال بوده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
United States
09:55 - 1398/04/21
یعنی انتظار داشتین تایید بشه؟
United Arab Emirates
09:59 - 1398/04/21
بازم بعید نیست
بعضی از خدا بی خبرها برای ضربه به مردم مگر سکه و طلا و ارز ودام زنده و...را از کشور خارج نمی کردندتا قحطی بشه یامحتکرها کالاهای اساسی رو احتکار نمی کردند؟
خداوند لعنت کند خیانتکار هارا
پاسخ ها
بدون نام
Denmark
۰۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
آخه تو چه ممیدونی یک کیلو گندم چه قدر میبرن دولت و پولش چطوری میدن تو که ضرر نمیکنی توکه شب روز نخوابیدی ببینی چه قدر کشاورز بدبخته ولی حاضری مفت بخوری همیشه همه چیو در نظر بگیر بعد نظر بده
Kyrgyzstan
22:23 - 1398/04/21
وقتی قیمتی نداره اینجا مطمئن باش کشاورزان به دولت تحویل نمیدن
Iran, Islamic Republic of
09:12 - 1398/04/22
از تکذیب کردن ، به بی اعتمادی کامل رسیدیم ،....شرم نمی کنید !
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج